Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook overweegt 'zionist' vaker als haatspraak te bestempelen

Facebook overweegt 'zionist' vaker als haatspraak te bestempelen

MENLO PARK (ANP/AFP) - Facebook-eigenaar Meta overweegt posts met het woord zionist vaker als haatdragend bericht te bestempelen. Het socialemediabedrijf verbiedt berichten die mensen aanvallen op basis van geloof of nationaliteit. Sinds het uitbreken van de oorlog in Gaza wordt "zionist", oftewel iemand die streeft naar een onafhankelijke Joodse staat, volgens Meta steeds vaker als antisemitisch scheldwoord voor Joden gebruikt.

"Gezien de toename van gepolariseerde debatten als gevolg van de gebeurtenissen in het Midden-Oosten, vinden we het belangrijk om te kijken naar onze richtlijnen voor het beoordelen van posts waarin de term zionist staat", meldde het techbedrijf na berichtgeving van The Washington Post.

"Hoewel het woord zionist vaak verwijst naar iemands ideologie, wat geen beschermd kenmerk is, kan het ook worden gebruikt voor Joodse of Israëlische mensen."

Herzl

De termen zionist en zionisme ontstonden tegen het einde van de negentiende eeuw en werden bekend door Theodor Herzl, die een beweging opzette voor de vestiging van een onafhankelijke Joodse staat in Palestina.

Meta houdt soms al berichten tegen waarin het woord zionist duidelijk als antisemitisch scheldwoord wordt gebruikt, schreef The Washington Post op basis van interne richtlijnen van Meta. Nu onderzoekt het bedrijf of moderatoren vaker moeten ingrijpen. Daarbij staat Meta voor de vraag wanneer zionist naar een ideologie of groep mensen verwijst.

Meer uit Buitenland

Orbán brengt stem uit, 'hier om te winnen'

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.

1 uur geleden
Vance vertrekt uit Pakistan na 'laatste en beste bod' aan Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.

3 uur geleden
Stembussen geopend in Hongarije voor langverwachte verkiezingen

BOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.

3 uur geleden
Tientallen doden door verdrukking bij toeristische site in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.

5 uur geleden
Astronauten na maanmissie: 'Aarde is reddingsboot in heelal'

N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea

9 uur geleden
Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

12 uur geleden
Netanyahu: Iraanse atoom- en raketprogramma's zijn vernietigd

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.

13 uur geleden