Facebook-moeder Meta ziet kwartaalwinst verdrievoudigen
MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van socialmediaplatform Facebook, heeft in de laatste drie maanden van 2023 zijn winst zien verdrievoudigen. In totaal ging er voor meer dan 14 miljard dollar in de boeken. Dat resultaat stelt Meta in staat voor het eerst kwartaaldividend uit te keren. Ook wil het techconcern voor nog eens 50 miljard dollar extra aandelen inkopen.
De totale omzet over de laatste drie maanden van 2023 kwam uit op ruim 40 miljard dollar, een kwart meer dan in dezelfde periode in 2022. Die inkomsten waren voor het leeuwendeel afkomstig uit advertenties, die meer opleverden dan een jaar eerder. Volgens topman Mark Zuckerberg heeft zijn bedrijf "een goed kwartaal" achter de rug en blijft Meta groeien.
Gemiddeld maakten dagelijks ruim twee miljard mensen gebruik van Facebook in december, 6 procent meer dan in dezelfde maand een jaar eerder. Voor alle Meta-diensten, naast Facebook ook Instagram, WhatsApp en X-rivaal Threads, ging het in december om bijna 3,2 miljard dagelijks actieve gebruikers. Dat is 8 procent meer dan in 2022.
Voor het lopende kwartaal gaat Meta uit van een omzet van tussen de 34,5 miljard en 37 miljard dollar. Voor 2024 denkt Meta wel dat de uitgaven hoger uitvallen dan vorig jaar, een verwachting die eerder al werd uitgesproken. Die zullen tussen de 94 miljard en 99 miljard dollar bedragen, tegen ruim 88 miljard dollar in 2023.
Meta heeft de afgelopen jaren duizenden banen geschrapt om kosten te besparen. In totaal werkten er eind 2023 wereldwijd meer dan 67.000 mensen voor het bedrijf. Dat is 22 procent minder dan een jaar eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen gesloten, onder druk van een stijging van de olieprijzen en koersdalingen in de chipsector. Verder waren er nog kwartaalcijfers van PepsiCo en Levi Strauss.
15 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.
2 uur geledenVEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.
3 uur geledenKEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
5 uur geleden