Facebook-moeder Meta ziet kwartaalwinst verdrievoudigen
MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van socialmediaplatform Facebook, heeft in de laatste drie maanden van 2023 zijn winst zien verdrievoudigen. In totaal ging er voor meer dan 14 miljard dollar in de boeken. Dat resultaat stelt Meta in staat voor het eerst kwartaaldividend uit te keren. Ook wil het techconcern voor nog eens 50 miljard dollar extra aandelen inkopen.
De totale omzet over de laatste drie maanden van 2023 kwam uit op ruim 40 miljard dollar, een kwart meer dan in dezelfde periode in 2022. Die inkomsten waren voor het leeuwendeel afkomstig uit advertenties, die meer opleverden dan een jaar eerder. Volgens topman Mark Zuckerberg heeft zijn bedrijf "een goed kwartaal" achter de rug en blijft Meta groeien.
Gemiddeld maakten dagelijks ruim twee miljard mensen gebruik van Facebook in december, 6 procent meer dan in dezelfde maand een jaar eerder. Voor alle Meta-diensten, naast Facebook ook Instagram, WhatsApp en X-rivaal Threads, ging het in december om bijna 3,2 miljard dagelijks actieve gebruikers. Dat is 8 procent meer dan in 2022.
Voor het lopende kwartaal gaat Meta uit van een omzet van tussen de 34,5 miljard en 37 miljard dollar. Voor 2024 denkt Meta wel dat de uitgaven hoger uitvallen dan vorig jaar, een verwachting die eerder al werd uitgesproken. Die zullen tussen de 94 miljard en 99 miljard dollar bedragen, tegen ruim 88 miljard dollar in 2023.
Meta heeft de afgelopen jaren duizenden banen geschrapt om kosten te besparen. In totaal werkten er eind 2023 wereldwijd meer dan 67.000 mensen voor het bedrijf. Dat is 22 procent minder dan een jaar eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext is erin geslaagd voldoende steun te krijgen voor zijn overnamebod op ATHEX, het bedrijf achter de beurs in Athene. De eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel heeft bij de deal in aandelen ongeveer 413 miljoen euro over voor zijn Griekse branchegenoot.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Beleggers wereldwijd zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van chipontwikkelaar Nvidia, die worden gezien als barometer voor de groei van de AI-sector. Eerder maakten zorgen over mogelijk te hoge waarderingen voor techbedrijven en forse investeringen in datacenters beleggers nerveus.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland beschouwt het als een "heel goed teken" dat Nederland zijn beperkingen voor de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft opgeschort. De chips van Nexperia zijn cruciaal voor de Duitse auto-industrie, maar sinds er een rel is ontstaan tussen Nederland en China zijn de leveringen verstoord. Daar is nu sprake van chiptekorten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil snel een debat met demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) over de ontwikkelingen rond chipmaker Nexperia. Zijn rol in deze kwestie roept "ontzettend veel vragen op", vindt Volt-voorman Laurens Dassen. Zijn verzoek om een debat kreeg steun van een Kamermeerderheid.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), stond woensdag bij opening van de beurshandel in New York bij de stijgers met een plus van 1,6 procent. Nvidia komt na het slot van de handel op Wall Street met kwartaalcijfers. Op de financiële markten waren de afgelopen tijd zorgen over bubbelvorming bij de enorme investeringen door grote techbedrijven in AI en de hoge waarderingen van techbedrijven als Nvidia.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - China beschouwt het opschorten van de noodingreep bij Nexperia door het Nederlandse kabinet als "eerste stap in de goede richting". Tegelijkertijd heeft het ministerie van Handel in Beijing moeite met een gerechtelijke uitspraak waarmee de Chinese topman en moederbedrijf Wingtech op afstand zijn gezet bij de Nijmeegse chipfabrikant.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voor een volledig herstel van de leveringsketen van chipmaker Nexperia is meer nodig dan de stap die demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) woensdag heeft gezet. Daarvoor waarschuwt het Nijmeegse bedrijf in een verklaring.
4 uur geleden