Facebook-moeder Meta ziet kwartaalwinst verdrievoudigen
MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van socialmediaplatform Facebook, heeft in de laatste drie maanden van 2023 zijn winst zien verdrievoudigen. In totaal ging er voor meer dan 14 miljard dollar in de boeken. Dat resultaat stelt Meta in staat voor het eerst kwartaaldividend uit te keren. Ook wil het techconcern voor nog eens 50 miljard dollar extra aandelen inkopen.
De totale omzet over de laatste drie maanden van 2023 kwam uit op ruim 40 miljard dollar, een kwart meer dan in dezelfde periode in 2022. Die inkomsten waren voor het leeuwendeel afkomstig uit advertenties, die meer opleverden dan een jaar eerder. Volgens topman Mark Zuckerberg heeft zijn bedrijf "een goed kwartaal" achter de rug en blijft Meta groeien.
Gemiddeld maakten dagelijks ruim twee miljard mensen gebruik van Facebook in december, 6 procent meer dan in dezelfde maand een jaar eerder. Voor alle Meta-diensten, naast Facebook ook Instagram, WhatsApp en X-rivaal Threads, ging het in december om bijna 3,2 miljard dagelijks actieve gebruikers. Dat is 8 procent meer dan in 2022.
Voor het lopende kwartaal gaat Meta uit van een omzet van tussen de 34,5 miljard en 37 miljard dollar. Voor 2024 denkt Meta wel dat de uitgaven hoger uitvallen dan vorig jaar, een verwachting die eerder al werd uitgesproken. Die zullen tussen de 94 miljard en 99 miljard dollar bedragen, tegen ruim 88 miljard dollar in 2023.
Meta heeft de afgelopen jaren duizenden banen geschrapt om kosten te besparen. In totaal werkten er eind 2023 wereldwijd meer dan 67.000 mensen voor het bedrijf. Dat is 22 procent minder dan een jaar eerder.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - OpenAI heeft de rechter gevraagd om de rechtszaak in de Verenigde Staten die Apple tegen het bedrijf aanspande te seponeren. Het bedrijf wordt door Apple beschuldigd van het stelen van vertrouwelijke bedrijfsgegevens. OpenAI noemt die beschuldigingen ongegrond. OpenAI werkte eerder met Apple samen aan Siri, door technologie voor de digitale assistent van Apple te leveren.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Vakbond CNV bereidt, samen met FNV, in september meerdere nieuwe acties voor tegen de geplande miljardenbezuinigingen op de sociale zekerheid. De vakbondsleden van CNV bij de vervoersbedrijven in Amsterdam (GVB) en Rotterdam (RET) krijgen donderdag een oproep om mee te doen aan de landelijke staking op 9 september, die vorige week al door FNV is aangekondigd. Havenmedewerkers kregen eerder deze week al een oproep van CNV om op vrijdag 4 september het werk neer te leggen.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore heeft de verwachtingen voor het hele jaar verhoogd, na een eerste jaarhelft waarin het de omzet zag verdubbelen. De Nederlandse maritieme dienstverlener profiteerde onder meer van de verkoop van een groot drijvend platform (FPSO) aan olieproducent ExxonMobil. De FPSO One Guyana werd in februari voor ruim 2,3 miljard dollar verkocht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Subsidie op een elektrische leaseauto is een gerichte manier om huishoudens met lage inkomens structureel te beschermen tegen vervoersarmoede als gevolg van stijgende brandstofprijzen. Dat stellen onderzoekers donderdag in economenblad ESB.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een federale rechter heeft woensdag een rechtszaak afgewezen die was aangespannen door een groep consumenten die de overname van Warner Bros. door Paramount aanvocht. Volgens de rechter hebben de eisers geen recht van spreken in de zaak.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse industrieconcern Siemens heeft de winstverwachting voor dit jaar voor de tweede keer verhoogd, na sterke kwartaalcijfers. Het concern blijft profiteren van de forse investeringen van bedrijven in onder meer datacenters, die de rekenkracht leveren voor kunstmatige intelligentie (AI).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, heeft een sterk financieel eerste halfjaar gedraaid. Het concern profiteerde van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel en boekte fors meer winst.
1 uur geleden