Facebook-moeder Meta schort Europese AI-plannen op na klachten
DUBLIN (ANP/AFP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook en Instagram, schort plannen op om in Europa gebruikersdata in te zetten voor het trainen van technologie op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Daar waren veel klachten over gekomen bij Europese toezichthouders met zorgen over privacy. Na druk van de toezichthouders pauzeert Meta nu die plannen, aldus de Ierse privacywaakhond.
Meta maakte onlangs een wijziging van het privacybeleid bekend voor gebruikers van Facebook en Instagram waardoor het mogelijk kon worden om met gebruikersdata AI-modellen te trainen. Daarop diende een in Oostenrijk gevestigde organisatie voor privacy in meerdere Europese landen klachten in omdat onwetmatig gebruik zou worden gemaakt van persoonlijke gegevens. Volgens die groep wilde Meta alle informatie van gebruikers die het vanaf 2007 heeft verzameld, inzetten voor het trainen van AI-modellen.
De Ierse privacytoezichthouder is blij met het besluit van Meta en zegt met het techbedrijf door te praten over dit onderwerp, samen met andere Europese bureaus voor databescherming. De Oostenrijkse privacygroep zegt de stap ook te verwelkomen, maar zal Meta nauwlettend in de gaten houden.
In een reactie tegen persbureau Reuters verklaarde Meta dat hierdoor de ontwikkeling van zijn AI-modellen gehinderd wordt, waardoor gebruikers met een "suboptimale" ervaring met technologie van Meta AI te maken krijgen.
Meer uit Financieel
VEGHEL (ANP) - Een aantal supermarkten van Jumbo in het noorden van het land gaat woensdag later open omdat er code rood geldt. Om hoeveel supermarkten het precies gaat, weet de woordvoerster niet.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft het verlies vorig jaar teruggedrongen, terwijl de omzet daalde. Het Amsterdamse bedrijf levert veel technologie aan de auto-industrie en had er last van dat fabrikanten minder auto's produceerden die TomTom van navigatiemiddelen voorziet. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen en de verkoop van lucratievere producten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in januari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee viel de inflatie veel lager uit dan een maand eerder, toen de prijzen gemiddeld met 2,8 procent stegen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.
12 uur geleden