Facebook-moeder Meta en Amazon fors omhoog op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp, en webwinkelconcern Amazon waren vrijdag opvallende stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De grote techbedrijven kwamen met cijfers en vooruitzichten die uitstekend werden ontvangen door beleggers op Wall Street. De gezamenlijke beurswaarde van die ondernemingen ging daardoor met honderden miljarden dollars omhoog.
Meta zette een koerswinst neer van ruim 20 procent. Het bedrijf wist de winst in de laatste drie maanden van 2023 te verdrievoudigen, mede dankzij kostenbesparingen. Zo schrapte het bedrijf in de afgelopen jaren duizenden banen. De forse winst stelt Meta in staat voor het eerst kwartaaldividend uit te keren. Ook wil het bedrijf voor nog eens 50 miljard dollar extra aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Door de koerssprong zag topman Mark Zuckerberg zijn fortuin in één klap met ruim 27 miljard dollar toenemen.
Amazon kreeg er bijna 8 procent bij. Bij het concern, dat in de afgelopen jaren ook fors heeft gesneden in het personeelsbestand, steeg de winst flink. Amazon kende daarnaast een sterke feestdagenperiode met recordverkopen tijdens de koopjesfestijnen Black Friday en Cyber Monday. Ook clouddivisie AWS liet verdere groei zien. Oprichter Jeff Bezos werd met de koersstijging bijna 13 miljard dollar rijker.
Apple, dat ook met cijfers kwam, zakte 0,5 procent. De iPhone-maker zag de verkopen afgelopen kwartaal weer licht stijgen na vier kwartalen van krimp op rij. De verkopen in de belangrijke Chinese markt daalden echter sterker dan verwacht. Apple kampt in China met lagere consumentenbestedingen en veel concurrentie.
De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag met een plus van 0,4 procent op 38.654,42 punten. De brede S&P 500 won 1,1 procent tot 4958,61 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 1,7 procent tot 15.628,95 punten.
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat er in januari 353.000 banen zijn bijgekomen. Dat was veel meer dan verwacht. De banengroei speelt naast de inflatie een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.
De euro was 1,0793 dollar waard, tegen 1,0783 dollar bij het slot van de Europese handel. Een vat Amerikaanse olie werd 2,3 procent goedkoper op 72,11 dollar. Brentolie kostte 1,9 procent minder op 77,18 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
8 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
9 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
14 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geleden