Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook Marketplace zit vol oplichters, waarschuwt Britse bank

Facebook Marketplace zit vol oplichters, waarschuwt Britse bank

EDINBURGH (ANP) - Onlineshoppers moeten oppassen als ze op Facebook Marketplace zoeken naar koopjes, stelt de Britse bank TSB na eigen onderzoek. Volgens de kredietverstrekker is de kans op oplichting op de verkooppagina van het sociale medium erg groot.

De in Edinburgh gevestigde bank zegt dat van alle fraudezaken rond onlineaankopen die klanten melden, 73 procent te maken heeft met deals op Facebook Marketplace. Fraude-experts bij de bank namen ook een steekproef van honderd advertenties die bij hen op Facebook Marketplace verschenen. Daar zou zijn uitgekomen dat ruim een op de drie advertenties van oplichters kwam.

Het gaat bijvoorbeeld om aanbiedingen van nieuwe iPhones of airfryers voor een fractie van de normale prijs die je in een winkel zou betalen. Onderzoekers van TSB die in contact probeerden te komen met de verkopers, werden vervolgens doorgeleid naar oplichtingssites voor de uiteindelijke betaling.

Verantwoordelijkheid nemen

"Je winkelt niet in een supermarkt waar een derde van alle artikelen bedorven of nep is, dus hetzelfde zou moeten gelden voor Facebook Marketplace, waar de kans dat je wordt opgelicht één op drie is als je online betaalt", zegt een woordvoerder voor fraudezaken bij TSB. De bank vindt dat socialemediabedrijven hun verantwoordelijkheid moeten nemen door advertenties van oplichters te weren.

Facebook-moederbedrijf Meta laat aan persbureau AFP weten de "eigen rol in de strijd tegen het probleem van oplichting" te erkennen. "We moedigen onze gemeenschap aan direct melding te maken van oplichting zodat we maatregelen kunnen treffen, en we blijven onze klanten van kennis voorzien die noodzakelijk is om veilig aankopen te doen en fraude te voorkomen."

Meer uit Financieel

Krant: Franse regering wil miljarden ophalen bij bedrijven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.

5 uur geleden
Historisch lage waterstand van de Rijn bij Keulen

KEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.

7 uur geleden
Britse premier spreekt geen steun uit voor derde baan Heathrow

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Andy Burnham weigerde zondag zijn steun uit te spreken voor een derde start- en landingsbaan op Heathrow Airport. Volgens hem is het een zaak voor mensen die in de omgeving van de Londense luchthaven wonen. Burnhams voorganger, Keir Starmer, liet vorig jaar wel weten de uitbreidingsplannen te steunen.

7 uur geleden
DNB-president Sleijpen roept politiek op tot oplossingen te komen

HILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.

9 uur geleden
Vliegverkeer Catania ligt langer stil, KLM boekt om naar Palermo

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

9 uur geleden
Topmannen AI-bedrijven opgeroepen voor Australisch onderzoek

SYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

11 uur geleden
OpenAI pauzeert werk met krachtigste AI na nieuw incident

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.

15 uur geleden