Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook herstelt iets van eerdere koersdreun op Wall Street

Facebook herstelt iets van eerdere koersdreun op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten de handel uitgegaan. Techbedrijven als Google-moeder Alphabet, Apple en Amazon stonden bij de winnaars na de uitverkoop een dag eerder. Ook Facebook toonde herstel na de koersdreun van maandag. Het socialmediabedrijf zag toen miljarden aan beurswaarde verdampen na de grote storing waardoor diensten en platforms als WhatsApp, Instagram en Facebook urenlang niet bereikbaar waren.

Facebook sloot de sessie nu met een winst van dik 2 procent na het verlies van ruim 5 procent een dag eerder. Volgens het bedrijf was bij de storing geen sprake van kwade opzet. Beleggers verwerkten ook de dreigende taal vanuit Rusland in de richting van Facebook, dat te weinig zou doen om verboden content van zijn platformen te verwijderen. Rusland dreigt nu een "stevige boete" uit te delen. In het Amerikaanse parlement is ook fors uitgehaald naar het bedrijf. Kritiek daar is er vooral op de gevolgen van langdurig gebruik, vooral bij jongeren.

Levensmiddelenconcern PepsiCo, dat met een kwartaalupdate kwam, won 0,6 procent. De onderneming verhoogde zijn verwachtingen voor dit jaar en gaf ook aan de prijzen voor zijn producten te zullen verhogen om hogere kosten voor grondstoffen, transport en de leveringsketen te compenseren.

Banenrapport

De leidende Dow-Jonesindex sloot met een winst van van 0,9 procent op 34.314,67 punten en de breed samengestelde S&P 500 klom 1,1 procent tot 4345,72 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq won 1,3 procent tot 14.433 punten, na het verlies van 2,1 procent een dag eerder.

Veel aandacht gaat deze week uit naar het banenrapport dat vrijdag wordt gepubliceerd. De ontwikkeling van de arbeidsmarkt zal volgens kenners veel kunnen verklappen over de koers van de Federal Reserve wat betreft de rente en de economie. Verder is er aandacht voor de kwestie rond het schuldenplafond. De schatkist van de VS dreigt op 18 oktober leeg te raken met een mogelijke shutdown, waarbij overheidsinstellingen op slot gaan, tot gevolg. Deze week wordt in de Senaat naar verwachting een wetsvoorstel behandeld over het opschorten van de limiet.

De euro was 1,1595 dollar waard tegen 1,1607 dollar eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 79,20 dollar en Brentolie kostte 1,9 procent meer op 82,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Steeds grotere rol AI bij plannen van vakanties

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.

51 minuten geleden
Wall Street eindigt lager, JPMorgan verliest na resultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.

6 uur geleden
Rusland neemt controle over fabrieken isolatiefabrikant Rockwool

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".

7 uur geleden
Trump zegt binnen enkele weken Fed-nominatie aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.

8 uur geleden
Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

10 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geƫindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geƫindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

11 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

13 uur geleden