Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook herstelt iets van eerdere koersdreun op Wall Street

Facebook herstelt iets van eerdere koersdreun op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten de handel uitgegaan. Techbedrijven als Google-moeder Alphabet, Apple en Amazon stonden bij de winnaars na de uitverkoop een dag eerder. Ook Facebook toonde herstel na de koersdreun van maandag. Het socialmediabedrijf zag toen miljarden aan beurswaarde verdampen na de grote storing waardoor diensten en platforms als WhatsApp, Instagram en Facebook urenlang niet bereikbaar waren.

Facebook sloot de sessie nu met een winst van dik 2 procent na het verlies van ruim 5 procent een dag eerder. Volgens het bedrijf was bij de storing geen sprake van kwade opzet. Beleggers verwerkten ook de dreigende taal vanuit Rusland in de richting van Facebook, dat te weinig zou doen om verboden content van zijn platformen te verwijderen. Rusland dreigt nu een "stevige boete" uit te delen. In het Amerikaanse parlement is ook fors uitgehaald naar het bedrijf. Kritiek daar is er vooral op de gevolgen van langdurig gebruik, vooral bij jongeren.

Levensmiddelenconcern PepsiCo, dat met een kwartaalupdate kwam, won 0,6 procent. De onderneming verhoogde zijn verwachtingen voor dit jaar en gaf ook aan de prijzen voor zijn producten te zullen verhogen om hogere kosten voor grondstoffen, transport en de leveringsketen te compenseren.

Banenrapport

De leidende Dow-Jonesindex sloot met een winst van van 0,9 procent op 34.314,67 punten en de breed samengestelde S&P 500 klom 1,1 procent tot 4345,72 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq won 1,3 procent tot 14.433 punten, na het verlies van 2,1 procent een dag eerder.

Veel aandacht gaat deze week uit naar het banenrapport dat vrijdag wordt gepubliceerd. De ontwikkeling van de arbeidsmarkt zal volgens kenners veel kunnen verklappen over de koers van de Federal Reserve wat betreft de rente en de economie. Verder is er aandacht voor de kwestie rond het schuldenplafond. De schatkist van de VS dreigt op 18 oktober leeg te raken met een mogelijke shutdown, waarbij overheidsinstellingen op slot gaan, tot gevolg. Deze week wordt in de Senaat naar verwachting een wetsvoorstel behandeld over het opschorten van de limiet.

De euro was 1,1595 dollar waard tegen 1,1607 dollar eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 79,20 dollar en Brentolie kostte 1,9 procent meer op 82,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

LTO 'schrikt niet' van landbouwvisie in rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.

57 minuten geleden
Alle pakketjes van buiten de EU worden 3 euro duurder

BRUSSEL (ANP) - Het wordt duurder om pakketjes van buiten de EU te kopen. Op elk pakketje dat bij onder meer Chinese webshops wordt gekocht, moeten consumenten vanaf juli 3 euro aan invoertarief betalen. Dat hebben de EU-ministers van Financiën vrijdag besloten. Nu hoeven consumenten pas invoerrechten te betalen als het gaat om een pakket van minimaal 150 euro.

2 uur geleden
Wennink: boodschap uit rapport is bij politieke partijen geland

DEN HAAG (ANP) - Peter Wennink zegt dat veel politieke partijen zijn waarschuwingen over de toekomstige welvaart van Nederland serieus nemen. De voormalige topman van chipmachinemaker ASML stelde in een rapport dat de komende tien jaar minstens 150 miljard euro extra moet worden geïnvesteerd om productiever te worden en de economische groei op peil te houden. Daarvoor zijn snelle ingrepen en moeilijke keuzes nodig, schreef Wennink.

3 uur geleden
Ondernemers verwelkomen advies Wennink en herkennen zorgen

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen het vrijdag verschenen advies van Peter Wennink. Zij herkennen "de zorgen, knelpunten, kansen, oplossingsrichtingen en urgentie" die Wennink benoemt in zijn rapport met aanbevelingen om de toekomstige welvaart veilig te stellen.

3 uur geleden
Aannemers: fiscus legt bouwers naheffingen op voor zzp'ers

VEENENDAAL (ANP) - De Belastingdienst heeft meerdere ondernemingen in de bouw- en infrasector naheffingen opgelegd vanwege de handhaving op schijnzelfstandigheid, meldt Aannemersfederatie Nederland (AFNL). Volgens de brancheorganisatie lopen de naheffingen uiteen van ongeveer 1 miljoen tot 10 miljoen euro.

3 uur geleden
Ook ov- en telecombedrijven krijgen voorrang op overvol stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Ook openbaarvervoer- en telecombedrijven krijgen voorrang op het overvolle stroomnet. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft in een nieuwe richtlijn bepaald dat de sectoren van voldoende algemeen belang voor Nederland zijn om prioriteit te krijgen.

3 uur geleden
Industrie blij met 'gedegen en alomvattend' rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers in de technologische industrie "verwelkomen de zeer gedegen en alomvattende" aanbevelingen van voormalig ASML-topman Peter Wennink over de toekomstige welvaart van Nederland. "Nu is het zaak voor de formerende partijen om dit rapport volledig te omarmen en straks met een nieuwe kabinetsploeg aan de slag te gaan, zodat we die investeringen publiek-privaat voor elkaar krijgen", zegt voorzitter Theo Henrar van branchevereniging FME.

5 uur geleden