Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook: geen tekenen dat gebruikersdata onbeschermd waren

Facebook: geen tekenen dat gebruikersdata onbeschermd waren

MENLO PARK (ANP) - Facebook heeft geen tekenen dat data van gebruikers onbeschermd zijn geweest tijdens de wereldwijde storing die de diensten Facebook, Instagram en WhatsApp urenlang platlegde. Dat zegt het bedrijf in een verklaring waarin een defecte aanpassing aan de configuratie wordt aangewezen als de oorzaak van de uitval.

Facebook noemt defecte configuratie-aanpassingen aan de routers als de voornaamste oorzaak van de bijna zes uur durende storing. Daardoor hadden zo'n 3.5 miljard gebruikers geen toegang tot hun social media en hun berichtendiensten.

"Onze technische teams zijn erachter gekomen dat veranderingen aan de configuratie van de routers die het netwerkverkeer tussen de data-centers coördineren de problemen hebben veroorzaakt. Die zorgden voor onderbrekingen in de communicatie en legden de diensten stil", zei Facebook. Zowel Facebook als de diensten Instagram en WhatsApp verontschuldigden zich uitvoerig voor de langdurige uitval.

Meer uit Binnenland

Vrijspraak 'moeilijk te begrijpen' voor familie van Tamar

HAARLEM (ANP) - De vrijspraak in de zaak over de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken is moeilijk te begrijpen voor haar nabestaanden. Dit zegt slachtofferadvocaat Sébas Diekstra, die de ouders van Tamar bijstaat. "Dit is voor de familie een bittere en moeilijk te bevatten uitspraak", zegt Diekstra. Het Openbaar Ministerie, dat acht weken cel had geëist tegen de uit Duitsland afkomstige Jamal T. (33), laat weten het vonnis te gaan bestuderen.

16 minuten geleden
NS wil tassen op schoot of in bagagerek als 'nieuwe normaal'

UTRECHT (ANP) - De NS wil dat er een einde komt aan het plaatsen van bagage op stoelen. Dat meldt een woordvoerder na berichtgeving van de NOS. "We horen dat mensen elkaar niet meer durven aan te spreken. Hiermee willen we bereiken dat reizigers elkaar überhaupt niet meer hoeven te vragen om een tas van een zitplek af te halen, want de stoel is dan al leeg."

18 minuten geleden
Rechtbank laat verbod op overname DigiD-beheerder in stand

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam laat het verbod van staatssecretaris Willemijn Aerdts op de overname van Solvinity door Kyndryl voorlopig in stand. Solvinity, het bedrijf dat het DigiD-platform beheert, had een kort geding aangespannen om de rechtbank te vragen of die de beslissing van de staatssecretaris wilde laten schorsen.

40 minuten geleden
Buitenlandse Zaken bezorgd over hardere toon VS richting ICC

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken maakt zich "zorgen over de verharde toon" van de Amerikaanse regering tegen het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. De positie die Washington nu inneemt is echter niet nieuw, aldus een verklaring van het ministerie dinsdag.

1 uur geleden
Tbs voor doden Lisanne (23) in Hoog-Keppel

ZUTPHEN (ANP) - De rechtbank heeft de 26-jarige Christiaan W. uit het Gelderse Ulft veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor het doden van de 23-jarige Lisanne uit Hoog-Keppel. De rechtbank stelde vast dat de man volledig ontoerekeningsvatbaar was door een psychotische stoornis. Daarom krijgt hij geen celstraf. Het OM had naast tbs ook tien jaar celstraf geëist.

2 uur geleden
Dieren in problemen door aanhoudende hitte en droogte

HUIZEN (ANP) - Egel- en vogelopvanglocaties hebben hun handen vol aan dieren die het door de hitte en de droogte moeilijk hebben. Zo kunnen egels minder makkelijk voedsel vinden doordat slakken en rupsen zich door de hitte dieper in de grond verstoppen en insecten minder actief zijn.

2 uur geleden
OM: verdachte doden vrouw Arnhem wilde lichaam laten verdwijnen

ARNHEM (ANP) - De 34-jarige man die is aangehouden op verdenking van het doden van een vrouw in zijn woning aan de Kronenburgsingel in Arnhem, zou het lichaam van het slachtoffer hebben verminkt met de bedoeling het te laten verdwijnen.

2 uur geleden