
Facebook: geen beïnvloeding bij Kamerverkiezingen
AMSTERDAM (ANP) - Bij de afgelopen verkiezingen voor de Tweede Kamer is niet geprobeerd om kiezers te beïnvloeden via Facebook. Het socialmediabedrijf zegt dat er geen geval van "gecoördineerd niet-authentiek gedrag" is aangetroffen. Bij zulke campagnes maken groepen veel nepprofielen aan om een boodschap te verspreiden, of juist om twijfel te zaaien over de boodschap van anderen.
De verkiezingen waren op 17 maart. Volgens Facebook zijn in de eerste drie maanden van het jaar zo'n 44.000 politieke advertenties geplaatst, waaraan ongeveer 4,6 miljoen euro is uitgegeven.
In de eerste drie maanden van het jaar zijn meer dan 94.000 berichten verwijderd van Facebook en Instagram vanwege "haatdragend taalgebruik". Nog eens ruim 17.000 berichten zijn gedeletet omdat het ging om "misinformatie die kan leiden tot direct geweld of lichamelijk letsel". Voorbeelden daarvan noemt Facebook niet.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nieuwe regels voor dierwaardigheid zijn niet nodig, schrijft de BBB in haar concept-verkiezingsprogramma. Mochten regels "politiek onvermijdelijk" zijn, dan wil de partij die alleen als ze de inkomsten van boeren niet aantasten en als het aantal dieren op een bedrijf op hetzelfde niveau mag blijven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe regels voor dierwaardigheid zijn niet nodig, schrijft de BBB in haar concept-verkiezingsprogramma. Mochten regels "politiek onvermijdelijk" zijn, dan wil de partij die alleen als ze de inkomsten van boeren niet aantasten en als het aantal dieren op een bedrijf op hetzelfde niveau mag blijven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-voorzitter van de Nederlandse Politiebond Jan Struijs is door het bestuur van 50PLUS voorgedragen als lijsttrekker bij de komende Tweede Kamerverkiezingen op 29 oktober. De ledenvergadering moet zijn voordracht op 30 augustus nog bekrachtigen.
5 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Een geplande bijeenkomst met lijsttrekkers van verschillende politieke partijen op Lowlands gaat niet door, nadat VVD-lijsttrekker Dilan Yeşilgöz afhaakte. Een woordvoerder van Lowlands bevestigt na berichtgeving van het AD dat het evenement, dat nog niet was aangekondigd, niet doorgaat.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minder aanbod van nieuw plastic, regels voor schadelijke chemicaliën en een verbod op bewust toegevoegde microplastics. Onder meer daarvoor pleit demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu) woensdag op een VN-top over plastic in Genève. "We gaan er alles aan doen om dit verdrag af te ronden deze week", zegt de VVD-bewindsman in een verklaring.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat Israël om opheldering vragen over de journalisten van Al Jazeera die zondag werden gedood door het Israëlische leger. Daarbij is het ook aan Israël om bewijs te leveren voor de beweringen dat de journalisten lid zouden zijn van Hamas.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Veertien belangenorganisaties van moslims hebben maandag collectief aangifte gedaan tegen PVV-leider Geert Wilders om zijn beeldbericht op X van vorige week. Dat bevestigt het kantoor van advocaat Adem Çatbaş na berichtgeving van NRC. De politicus heeft de strafrechtelijke grens "bij haatpropaganda en nazibeeldtaal richting moslims" overschreden, zo staat in de aangifte.
1 dag geleden