Facebook gaat TikTok achterna met nieuwe opzet hoofdpagina
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Facebook verandert zijn belangrijkste feed en gaat meer video's en foto's tonen die gebruikers volgens algoritmes leuk kunnen vinden. Die beelden kunnen afkomstig zijn van accounts die wel of niet worden gevolgd door de gebruiker, meldt het socialemediabedrijf op zijn blog. Met die stappen lijkt Facebook het voorbeeld te volgen van de onder jongeren populaire video-app TikTok, die op zijn hoofdpagina ook persoonlijke aanbevelingen doet.
Een woordvoerder van Meta, het moederbedrijf van Facebook, zegt dat het merendeel van wat gebruikers voorgeschoteld krijgen op hun startpagina van bekende accounts komt die iemand volgt. Tegelijkertijd werkt Facebook hard aan een steeds beter werkend algoritme dat op basis van de interesses van de gebruiker nieuwe video's en berichten aanbeveelt.
"Dit systeem gebruikt duizenden signalen om je te helpen orde te scheppen en content te rangschikken op een manier waarvan wij denken dat die het waardevolst voor je is", schrijft het bedrijf in zijn blogspot.
Facebook is wereldwijd nog altijd het meest gebruikte socialemediaplatform. Maar de groei van Meta's belangrijkste merk zit in het slop. Kenners wijten dat onder meer aan de populariteit van TikTok, eigendom van het Chinese Bytedance. Die app trok in enkele jaren tijd veel jonge gebruikers, die er zelf korte muziekvideo's kunnen uploaden en bekijken. Gemiddeld besteden mensen ook meer tijd op TikTok dan op Facebook, meldde onderzoeksbureau Data.ai. Facebook en zustermerk Instagram kwamen als antwoord met hun eigen functie voor korte video's, zogeheten Reels.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olieprijzen zijn donderdag flink gestegen na de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Iran. Hij riep Teheran woensdag op een nucleaire overeenkomst te sluiten, want anders zou het olierijke land militaire aanvallen riskeren.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms was donderdag een van de winnaars op Wall Street na sterke kwartaalresultaten. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram verwacht ook dit kwartaal meer omzet dan gedacht. Het bedrijf investeert dit jaar bovendien extra in datacenters en AI. Hiermee verhoogt Meta de druk in de AI-strijd tussen grote techbedrijven. De koers ging 9,5 procent omhoog.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank moet de rente "substantieel" verlagen. Dat schreef president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. De Federal Reserve hield woensdag de rente onveranderd na drie eerdere verlagingen op rij. Trump roept al langer om een flinke renteverlaging om zo de economie van de Verenigde Staten te stimuleren, met daarbij ook felle kritiek op Fed-voorzitter Jerome Powell.
5 uur geleden