Facebook fors hoger op Wall Street, Apple verspeelt openingswinst
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten de handel uitgegaan. Vooral Facebook scoorde goed met zijn kwartaalcijfers. Apple zag een eerdere winst geheel verdampen, ondanks de gestegen omzet en winst die de iPhone-maker rapporteerde.
Facebook sloot uiteindelijk 7,3 procent hoger. Het socialemediabedrijf verdiende afgelopen kwartaal veel meer geld aan advertenties, omdat meer onlinereclame werd verkocht tegen hogere prijzen. Dat leidde tot een stevige groei van de omzet en een winst die net niet verdubbelde.
Aanvankelijk leken ook de kwartaalcijfers van Apple goed te vallen bij beleggers. Maar een eerdere winst van 2,6 procent verdween en het aandeel eindigde uiteindelijk een fractie onder zijn slotstand van een dag eerder. Mogelijk spelen zorgen over chiptekorten een rol, die voor financiële tegenvallers kunnen zorgen bij de productie van iPads en iMacs.
Amerikaanse economie
De Dow-Jonesindex ging 0,7 procent hoger de handel uit op 34.060,36 punten. De brede S&P 500 won ook 0,7 procent tot 4211,47 punten en technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 14.082,55 punten.
Beleggers verwerkten ook het nieuwe groeicijfer van de Amerikaanse economie. Die groeide met 6,4 procent in het eerste kwartaal als die stijging denkbeeldig over een heel jaar wordt doorgetrokken. Ten opzichte van het voorgaande kwartaal ging het om een toename van het bruto binnenlands product van 1,6 procent. Daarbij hielp onder andere het forse economische steunpakket om de coronacrisis te beteugelen, dat veel consumenten er toe aanzette meer te kopen.
Mastercard
Dat merkte ook creditcardmaatschappij Mastercard, dat de omzet in het eerste kwartaal weer zag toenemen dankzij de coronacheques die Amerikanen tot aankopen moesten aanzetten. Het aandeel verloor desondanks 1,7 procent. McDonald's verkocht vooral op de Amerikaanse thuismarkt meer fastfood en liet een winst van 1,2 procent zien.
De euro was 1,2126 dollar waard, tegenover 1,2109 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent meer waard op 64,96 dollar. Brentolie won 1,8 procent tot 68,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
2 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
9 uur geleden