Facebook en Spotify na kwartaalcijfers hard afgestraft op beurs
NEW YORK (ANP) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, Instagram en WhatsApp, is op de aandelenbeurzen in New York enkele honderden miljarden dollars aan beurswaarde kwijtgeraakt. Het aandeel ging hard onderuit na een tegenvallend kwartaalbericht van het socialemediaconcern. Beleggers schrokken ook van de resultaten van streamingbedrijf Spotify.
Meta stond na ruim een uur handelen 24 procent lager. Dat staat gelijk aan het verlies van zo'n 211 miljard dollar (187 miljard euro) aan beurswaarde.
Voor het eerst sinds zijn bestaan trok het platform Facebook, dat voorheen naamgever was van het hele concern, minder gebruikers dan in het voorgaande kwartaal. Daarnaast vielen de groeivooruitzichten van Meta tegen. Het bedrijf rekent voor het eerste kwartaal op een omzet tussen de 27 miljard en 29 miljard dollar. Dat zou een groei van tussen de 3 en 11 procent betekenen, veel minder dan waarmee kenners in doorsnee rekening hielden.
Apple
Het concern zei ook problemen te verwachten door de aanhoudend hoge inflatie, die bedrijven mogelijk noopt te snijden in de advertentie-uitgaven. Advertenties zijn veruit de belangrijkste inkomstenbron van het door Mark Zuckerberg geleide bedrijf. Daarnaast voelt het bedrijf de gevolgen van aanpassingen in Apples mobiele besturingssysteem iOS, waardoor apps het surfgedrag van consumenten met iPhones minder gemakkelijk kunnen volgen. Ook kijken toezichthouders en regelgevende instanties steeds kritischer naar Meta.
Techbeurs Nasdaq, waarin Meta een zwaargewicht is, zakte 1,7 procent tot 14.164 punten. De brede S&P 500 ging ruim 1 procent omlaag tot 4538 punten en de Dow-Jonesindex zakte 0,6 procent tot 35.417 punten. Ook andere socialemediabedrijven werden door de zorgen om Meta omlaag getrokken op de beurs. Snap, moederbedrijf van Snapchat, zakte bijna 20 procent. Twitter verloor 5,5 procent.
Spotify
Muziekstreamingdienst Spotify ging hard omlaag. Het van oorsprong Zweedse techbedrijf verwacht dat het aantal nieuwe abonnees komende tijd minder hard zal groeien en waarschuwde voor lagere winstmarges. Beleggers zetten het aandeel 14,5 procent lager. Dat verlies komt bovenop de waardedaling van de afgelopen dagen toen artiesten, onder wie Neil Young, Joni Mitchell en gitarist Nils Lofgren, aankondigden hun muziek van Spotify te halen wegens desinformatie op het platform.
De euro was 1,1419 dollar waard, tegen 1,1299 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 88,07 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 89,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
6 uur geledenSEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
9 uur geledenBROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.
10 uur geleden