Facebook en Spotify na kwartaalcijfers hard afgestraft op beurs
NEW YORK (ANP) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, Instagram en WhatsApp, is op de aandelenbeurzen in New York enkele honderden miljarden dollars aan beurswaarde kwijtgeraakt. Het aandeel ging hard onderuit na een tegenvallend kwartaalbericht van het socialemediaconcern. Beleggers schrokken ook van de resultaten van streamingbedrijf Spotify.
Meta stond na ruim een uur handelen 24 procent lager. Dat staat gelijk aan het verlies van zo'n 211 miljard dollar (187 miljard euro) aan beurswaarde.
Voor het eerst sinds zijn bestaan trok het platform Facebook, dat voorheen naamgever was van het hele concern, minder gebruikers dan in het voorgaande kwartaal. Daarnaast vielen de groeivooruitzichten van Meta tegen. Het bedrijf rekent voor het eerste kwartaal op een omzet tussen de 27 miljard en 29 miljard dollar. Dat zou een groei van tussen de 3 en 11 procent betekenen, veel minder dan waarmee kenners in doorsnee rekening hielden.
Apple
Het concern zei ook problemen te verwachten door de aanhoudend hoge inflatie, die bedrijven mogelijk noopt te snijden in de advertentie-uitgaven. Advertenties zijn veruit de belangrijkste inkomstenbron van het door Mark Zuckerberg geleide bedrijf. Daarnaast voelt het bedrijf de gevolgen van aanpassingen in Apples mobiele besturingssysteem iOS, waardoor apps het surfgedrag van consumenten met iPhones minder gemakkelijk kunnen volgen. Ook kijken toezichthouders en regelgevende instanties steeds kritischer naar Meta.
Techbeurs Nasdaq, waarin Meta een zwaargewicht is, zakte 1,7 procent tot 14.164 punten. De brede S&P 500 ging ruim 1 procent omlaag tot 4538 punten en de Dow-Jonesindex zakte 0,6 procent tot 35.417 punten. Ook andere socialemediabedrijven werden door de zorgen om Meta omlaag getrokken op de beurs. Snap, moederbedrijf van Snapchat, zakte bijna 20 procent. Twitter verloor 5,5 procent.
Spotify
Muziekstreamingdienst Spotify ging hard omlaag. Het van oorsprong Zweedse techbedrijf verwacht dat het aantal nieuwe abonnees komende tijd minder hard zal groeien en waarschuwde voor lagere winstmarges. Beleggers zetten het aandeel 14,5 procent lager. Dat verlies komt bovenop de waardedaling van de afgelopen dagen toen artiesten, onder wie Neil Young, Joni Mitchell en gitarist Nils Lofgren, aankondigden hun muziek van Spotify te halen wegens desinformatie op het platform.
De euro was 1,1419 dollar waard, tegen 1,1299 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 88,07 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 89,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Tankpasaanbieder MKB Brandstof merkt dat tankpassen die automobilisten bij alle pompstations in Nederland kunnen gebruiken, veel populairder zijn geworden sinds de oorlog in het Midden-Oosten. Het bedrijf zegt sinds het uitbreken van dat conflict ruim 20 procent meer aanvragen te hebben ontvangen voor zogenoemde universele tankpassen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aanvullen van de gasvoorraden voor komende winter zal gepaard gaan met zeer hoge kosten, vreest energiedeskundige Hans van Cleef van het bureau EqoLibrium.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Honda Motor en Sony stoppen met de ontwikkeling en lancering van de elektrische auto's waaraan ze samen werkten. Dat meldt de joint venture van de autofabrikant en het technologieconcern, beide uit Japan, woensdag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten geopend na de koersverliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg steun van berichten dat de Verenigde Staten Iran een plan hebben voorgelegd dat een einde aan de oorlog zou moeten maken.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese moederbedrijf van de grote webwinkel Temu, die ook in Nederland populair is, heeft in 2025 meer omzet geboekt. De opbrengsten van eigenaar PDD Holdings bedroegen ruim 431 miljard Chinese yuan, omgerekend bijna 54 miljard euro. Volgens PDD was die groei vooral te danken aan hogere inkomsten uit diensten rond onlinemarketing en transacties.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De branchevereniging van energieleveranciers wil dat het kabinet snel maatregelen neemt om te voorkomen dat huishoudens de energierekening niet meer kunnen betalen. Energie-Nederland roept het kabinet op nu een energiefonds op te richten, zodat huishoudens met een laag inkomen deze winter steun kunnen krijgen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een megabestelling ontvangen van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo, zo werd woensdag bekendgemaakt.
4 uur geleden