Facebook en Apple winnen op Wall Street na bekendmaking cijfers
NEW YORK (ANP) - De aandelen van Facebook en Apple behoorden donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers. Daarnaast verwerken beleggers op Wall Street een flinke hoeveelheid resultaten van andere bedrijven, waaronder machinebouwer Caterpillar, fastfoodketen McDonald's en autofabrikant Ford Motor. Verder zijn er nieuwe cijfers over de Amerikaanse economie en arbeidsmarkt.
Facebook sprong 6 procent omhoog bij opening. Het socialemediabedrijf verdiende afgelopen kwartaal veel meer geld aan advertenties, omdat meer onlinereclame werd verkocht tegen hogere prijzen. Dat leidde tot een stevige groei van de omzet en een winst die net niet verdubbelde. Ook het aantal gebruikers van Facebooks-apps, naast Facebook en Instagram ook chatapp WhatsApp, nam toe.
Apple kreeg er 1,2 procent bij. Het concern behaalde in de eerste drie maanden van dit jaar veel meer omzet dan een jaar eerder. Vooral de sterke iPhone-verkopen droegen daar aan bij, maar ook alle andere bedrijfsonderdelen deden het beter. De nettowinst liet een verdubbeling zien.
Ford
De technologiegraadmeter Nasdaq profiteerde van de koerswinsten van Apple en Facebook met een plus van 0,9 procent op 14.171,18 punten. De Dow-Jonesindex ging 0,4 procent vooruit tot 33,959,27 punten en de brede S&P 500 won 0,7 procent tot 4.212,64 punten.
Caterpillar, bekend van de graafmachines en bulldozers, verloor 1,2 procent ondanks meevallende cijfers. McDonald's verkocht vooral op de Amerikaanse thuismarkt meer fastfood en liet een winst van 1,3 procent zien. Ford verloor 8,2 procent na een waarschuwing dat de productie dit jaar gaat teruglopen door het chiptekort in de wereldwijde auto-industrie.
Amerikaanse economie
Andere bedrijven die de boeken openden waren onder meer farmaceuten Merck (min 3 procent) en Bristol-Myers Squibb (min 3,2 procent), onlinemarktplaats eBay (min 10 procent), kabel- en mediabedrijf Comcast (plus 2,9 procent), creditmaatschappij Mastercard (2,2 procent) en chipproducent Qualcomm (plus 5,8 procent).
De Amerikaanse economie is volgens een voorlopige schatting in het eerste kwartaal met 6,4 procent gegroeid op geannualiseerde basis. De Federal Reserve zei woensdag bij het rentebesluit nog dat het beeld voor de economie positief is, maar dat steun nodig blijft. Verder namen de wekelijkse uitkeringsaanvragen weer iets af ten opzichte van het naar boven bijgestelde cijfer van een week eerder. Vorige week wendden 553.000 Amerikanen zich tot de overheid voor steun.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
2 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.
24 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Het Duitse mediaconcern Axel Springer koopt de eigenaar van de Britse krant The Telegraph. Daarmee komt de rechtsgeoriënteerde krant onder een dak met de Duitse tabloid Bild, nieuwssite Politico en tv-zender Welt. De Duitsers troeven daarmee de Britse uitgever van Daily Mail af.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar tientallen bestemmingen, waaronder Schiphol. De luchtvaartmaatschappij wil 106 retourvluchten per dag uitvoeren naar 83 bestemmingen, meldt Emirates in een update.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Gasunie wil een onderzoek naar de mogelijkheid om zogeheten kussengas te gebruiken in geval van nood. Dat vertelde topvrouw Willemien Terpstra vrijdag na de presentatie van de jaarcijfers. Het is een van de adviezen in een rapport dat Gasunie volgende week presenteert over de weerbaarheid bij lange verstoringen van de aanvoer van gas.
2 uur geledenVOORBURG (ANP) - Brancheorganisatie van tankstations Drive wil dat de overheid de accijnskorting op brandstof weer verhoogt of de btw verlaagt vanwege de flink gestegen prijzen aan de pomp. "Voor Nederlanders wordt tanken anders onbetaalbaar", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
3 uur geleden