Facebook-eigenaar Meta en Microsoft flink hoger op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De grote techconcerns Meta Platforms en Microsoft schoten donderdag omhoog op de beurzen in New York. Meta, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, boekte in het afgelopen kwartaal flink hogere resultaten door hogere inkomsten uit advertenties. Topman Mark Zuckerberg sprak van een sterk kwartaal voor het socialemediaconcern. Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien. Het aandeel werd daarop ruim 12 procent meer waard.
Microsoft klom 6 procent. De beurswaarde van het softwareconcern steeg daarmee voor het eerst tot boven de 4 biljoen dollar, ofwel 4000 miljard dollar. Eerder wist AI-chipbedrijf Nvidia al als eerste onderneming ooit die marktwaarde te bereiken. Microsoft deed opnieuw goede zaken met zijn cloud- en AI-diensten en zag de omzet en winst flink stijgen.
De sterke resultaten van Meta en Microsoft zorgden voor een positieve stemming op Wall Street. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,1 procent hoger op 44.500 punten. De brede S&P 500 steeg 0,7 procent tot 6405 punten en de techgraadmeter Nasdaq won 1,2 procent tot 21.371 punten. Beide graadmeters tikten nieuwe recordstanden aan.
Federal Reserve
De Federal Reserve liet de rente woensdag opnieuw ongewijzigd, ondanks de oproep van president Donald Trump om de leenkosten te verlagen en de economie te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell herhaalde daarbij geen haast te hebben met het verlagen van de rente en eerst het effect van de handelstarieven van Trump op de inflatie af te wachten. Ook wordt de economie volgens Powell niet "beperkt" door het huidige renteniveau.
Voorafgaand aan het rentebesluit werd al bekendgemaakt dat de Amerikaanse economie in het tweede kwartaal sterker dan verwacht is gegroeid. Donderdag bleek daarnaast dat het favoriete inflatiecijfer van de Fed in juni conform verwachting is uitgekomen op 0,3 procent op maandbasis.
Ford
Ook gaat de aandacht uit naar de handelsonderhandelingen. Vrijdag 1 augustus loopt de deadline voor landen om een handelsdeal met de Verenigde Staten te sluiten af.
Ford Motor daalde licht. De autofabrikant verwacht een negatieve impact van 2 miljard dollar door de heffingen van Trump. Qualcomm zakte bijna 4 procent na publicatie van de cijfers. Het chipbedrijf waarschuwde voor omzetdruk in de toekomst doordat Apple de modems van Qualcomm voor mobiele telefoons vervangt door eigen modems.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/DPA) - De treinen tussen de Duitse steden Hamburg en Berlijn rijden zondag weer, na een grote renovatie op het spoor van ruim tien maanden. De verbinding Berlijn-Hamburg wordt beschouwd als de belangrijkste directe verbinding tussen de steden op het Duitse langeafstandsspoornetwerk. Vanuit Nederland biedt NS International treinreizen naar beide steden aan.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het besluit van de Amerikaanse regering om de buitenlandse toegang tot de geavanceerdste AI-modellen van Anthropic stop te zetten, kwam voort uit gesprekken met Amazon. Dat zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal (WSJ). De krant schrijft dat medewerkers van Amazon onderzoek deden naar het omzeilen van beveiligingen en dat daarbij enkele kwetsbaarheden van een van de modellen aan het licht kwamen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De consumentenprijzen in de eurozone blijven waarschijnlijk langer op een hoog niveau, zelfs als de oorlog in het Midden-Oosten snel voorbij is. Dat heeft de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel zaterdag gezegd in een interview met radiozender Deutschlandfunk.
21 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese overheid wil dat er veel meer elektrisch aangedreven zware vrachtwagens op de markt worden gebracht. Het ministerie van Transport presenteerde zaterdag een doelstelling dat 40 procent van de nieuwe trucks die in 2030 op de markt komen elektrisch is. Het zou dan gaan om een vloot van meer dan 1,6 miljoen elektrisch aangedreven heavy-duty trucks.
22 uur geledenNEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs en JPMorgan Chase versoepelen tijdelijk de regels rond thuiswerken van personeel in verband met het WK voetbal dat deels in de Verenigde Staten wordt gehouden. Werknemers kunnen namelijk veel hinder ondervinden om op het werk te komen door drukte in het openbaar vervoer op speeldagen in het New York New Jersey Stadium, aldus zakenkrant Financial Times. Zij mogen op die dagen dan thuiswerken van de banken.
1 dag geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft kritiek op de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) tegen de hoge inflatie in de eurozone. Volgens Tajani is "niemand gebaat" bij een hogere rente omdat daardoor de leenkosten voor huishoudens en bedrijven stijgen en de economie wordt afgeremd.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is akkoord met de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt het ministerie in een verklaring.
1 dag geleden