Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook druk bezig om netwerkproblemen op te lossen

Facebook druk bezig om netwerkproblemen op te lossen

MENLO PARK (ANP) - Facebook is druk bezig om een ongekend lange storing op te lossen waardoor sinds ongeveer 17.45 uur alle diensten van Facebook platliggen. Sociale media Facebook, Instagram, WhatsApp en Messenger zijn niet meer te bereiken. Ook zouden medewerkers de gebouwen van Facebook niet meer in kunnen.

De technisch directeur van Facebook Mike Schroepfer zegt dat de Facebook-teams "hard aan het werk zijn om het zo snel mogelijk op te lossen". "Onze oprechte excuses aan iedereen die momenteel wordt getroffen door de uitval van onze diensten."

Wat er precies aan de hand is, is nog niet bekendgemaakt. Maar het lijkt te gaan om een systeem dat border gateway protocol (bgp) heet. Dat zorgt ervoor dat bezoekers op de website of in de apps terechtkomen.

Onbereikbaar

Over Nederlandse internetproviders, zoals Vodafone en KPN, kwamen ook veel storingsmeldingen binnen. KPN en Vodafone hebben allebei laten weten dat er geen sprake is van een storing.

Internetstoringen komen vaker voor. In juli waren veel websites onbereikbaar door problemen bij het Amerikaanse techbedrijf Akamai, waardoor in Nederland sites van onder meer de politie, Rabobank, ING en regionale kranten onbereikbaar waren. Een maand daarvoor zorgden problemen bij het Amerikaanse bedrijf Fastly ervoor dat wereldwijd veel veelbezochte sites tijdelijk uit de lucht waren, waaronder die van kranten als The Guardian, The New York en Le Monde.

Meer uit Binnenland

Nieuwe beelden rond Rotterdamse terrasmoord uit 2022

HILVERSUM (ANP) - De politie heeft nieuwe beelden vrijgegeven van de verdachte van een vermoedelijke vergismoord in 2022 in Rotterdam. Op een terras aan het Tiendplein in het centrum van de stad werd vier jaar geleden de 30-jarige Jaison Baptista Lopes Sanches doodgeschoten.

4 uur geleden
Kabinet: prik tegen rhesusziekte moet minder afhankelijk van VS

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil voor een stof tegen rhesusziekte bij baby's minder afhankelijk worden van de VS. Bloedbank Sanquin gaat met andere Europese organisaties samenwerken om geneesmiddelen met bepaalde antistoffen op de Europese markt te brengen. "Er is in totaal 8,8 miljoen euro subsidie ter beschikking gesteld voor een meer weerbare bloedvoorziening", schrijft minister Sophie Hermans van Volksgezondheid (VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.

5 uur geleden
Herman Koch heeft de ziekte van Parkinson

HILVERSUM (ANP) - Herman Koch lijdt aan de ziekte van Parkinson. Dat vertelde de schrijver van onder meer de bestseller Het Diner maandagavond in de talkshow van Eva Jinek op NPO 1. Parkinson is een progressieve hersenziekte waarbij een tekort aan de stof dopamine ontstaat en patiënten moeite krijgen met bewegen.

5 uur geleden
Situatie aangevallen dierenverzorgster Beekse Bergen precair

HILVARENBEEK (ANP) - De situatie rond de dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval is nog steeds "precair". Dat laat de Brabantse dierentuin in een verklaring weten.

8 uur geleden
Stedelijk Museum: Fuchs was invloedrijk en spraakmakend

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs was "zonder twijfel internationaal gezien een van de meest invloedrijke museumdirecteuren van de laatste vijftig jaar". Dat zegt Rein Wolfs, directeur Stedelijk Museum Amsterdam, in een reactie op het overlijden van Fuchs.

10 uur geleden
Directeur Kunstmuseum: Fuchs was een van de grote kunstpausen

DEN HAAG (ANP) - Rudi Fuchs, die op 84-jarige leeftijd is overleden, was een van de "grote kunstpausen van Nederland". Dat zegt directeur Margriet Schavemaker van het Kunstmuseum Den Haag. Fuchs was tussen 1987 en 1993 directeur van dat museum.

10 uur geleden
Cel en tbs voor serie aanrandingen in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Johannes F. maandag veroordeeld tot 113 dagen cel en tbs met voorwaarden voor een serie aanrandingen. De gevangenisstraf is gelijk aan het voorarrest van de 68-jarige Utrechter, die hierdoor niet meer de cel in hoeft. F. kreeg ook een maatregel waarmee hij na zijn behandeling onder toezicht komt te staan.

11 uur geleden