Facebook blokkeert Chinezen die Oeigoeren hacken
WASHINGTON (ANP/RTR) - Facebook heeft Chinese hackers geblokkeerd die aanvallen uitvoerden op leden van de Oeigoerse minderheid in het buitenland. De groep hackers in China misbruikte het sociale platform om Oeigoeren elders te bespioneren.
Het betrof honderden Oeigoerse activisten, dissidenten en journalisten in de Verenigde Staten, Australië, Canada en andere landen. Maar ook anderen zouden de dupe zijn geworden. De Chinese hackers infecteerden computers en smartphones om hun doelwitten op afstand in de gaten te kunnen houden en informatie te vergaren.
Volgens Facebook gebruikten de hackers valse Facebook-accounts. Zij deden zich voor als journalisten, studenten, mensenrechtenactivisten of leden van de Oeigoerse gemeenschap om vertrouwen op te bouwen bij hun doelwitten. Zij misleidden hen op kwaadaardige links te klikken. Facebook zegt niet te kunnen vaststellen of de regering in Peking achter de aanvallen zit. Het communistische regime ontkent steeds elke betrokkenheid bij cyberspionage.
De Oeigoeren zijn een grotendeels islamitische groep uit de regio Xinjiang die in China wordt vervolgd. Onder meer de Tweede Kamer in Nederland vindt dat er sprake is van genocide, wat tot woede leidde in Peking.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.
2 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie hebben het record van verste ruimtereis verbroken. Iets voor 20.00 uur Nederlandse tijd bereikten de astronauten het verste punt dat ooit door een mens is bezocht. Ze zien hierbij delen van de maan die nog nooit eerder met het blote oog zijn waargenomen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Bij de jongste aanvallen van Israël op het buurland Libanon zijn in maart en april al rond de 1500 doden en meer dan 4600 gewonden gevallen volgens het ministerie van Gezondheid. Onder de doden waren volgens het Libanese ministerie 57 mensen die medische hulp boden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Met de twee bemanningsleden die boven Iran in een gevechtsvliegtuig vrijdag werden neergehaald gaat het volgens president Donald Trump goed. Ze zijn allebei gewond, maar herstellen goed, aldus de president.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Een rechtbank in Boekarest heeft alle beperkende maatregelen tegen de Amerikaans-Britse verdachten Andrew Tate en zijn broer Tristan geschrapt. Naar de twee omstreden internetberoemdheden loopt in Roemenië een onderzoek naar onder meer betrokkenheid bij mensenhandel in de aanloop naar een proces. De twee zijn op sociale media beroemd en berucht als onder meer radicale criticasters van het feminisme.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hebben de VS een voorstel voor een staakt-het-vuren van 45 dagen in de oorlog met Iran bestudeerd. Hij noemde het een "zeer belangrijke stap", maar zei tegen journalisten bij het Witte Huis ook gelijk dat het niet goed genoeg is.
5 uur geledenHAMBURG (ANP/AFP) - Een wolf die in Hamburg een week geleden een vrouw in het gezicht beet en ernstig verwondde, is weer in het wild vrijgelaten. Het dier werd kort daarna door agenten opgespoord en gevangen. De Groene minister van Milieu in Hamburg, Katharina Fegebank, heeft gezegd dat vrijlaten de beste oplossing voor de wolf is. Er zijn volgens haar allerlei opties overwogen, maar het dier is zondagavond in het wild vrijgelaten. De wolf wordt nu constant gemonitord en als die weer in een bebouwde omgeving komt, kan er snel worden ingegrepen.
6 uur geleden