Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook betaalt miljoenen om vermeende discriminatie Amerikanen

Facebook betaalt miljoenen om vermeende discriminatie Amerikanen

PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Facebook heeft een schikking getroffen met de Amerikaanse overheid wegens vermeende discriminatie van werkzoekenden in de Verenigde Staten. Het socialmediabedrijf zou duizenden functies specifiek hebben gereserveerd voor buitenlanders die met een tijdelijk werkvisum in de VS konden werken. Met een boete van 14,3 miljoen dollar, omgerekend zo'n 12,3 miljoen euro, is Facebook nu af van verdere vervolging wegens de kwestie.

Het Amerikaanse ministerie van Justitie klaagde Facebook in december aan omdat het bedrijf Amerikanen actief zou hebben ontmoedigd te solliciteren voor bepaalde functies. Die banen waren voorbehouden aan buitenlandse kandidaten die via een zogeheten H-1B-werkvisum voor Facebook zouden kunnen werken. De VS verstrekken die visa aan hoogopgeleide werknemers met zeer gespecialiseerde kennis.

De afdeling voor burgerrechten van het ministerie van Justitie noemt de schikking "historisch". Het zou de hoogste boete ooit zijn die door deze afdeling is opgelegd. Van het bedrag is net geen 4,8 miljoen dollar bedoeld als straf. De overige 9,5 miljoen dollar gaat naar personen die door het personeelsbeleid van Facebook zouden zijn gedupeerd.

"Facebook staat niet boven de wet en moet zich aan alle federale wetten voor burgerrechten houden die discriminatie bij het werven en aannemen van personeel voorkomen", stelt officier van justitie Kristen Clarke. Facebook vindt daarentegen dat alles volgens de regels verliep. Het bedrijf, dat ook WhatsApp en Instagram bezit, wilde naar eigen zeggen een langdurige juridische strijd voorkomen door te schikken.

Meer uit Financieel

Koperprijs stijgt voor het eerst tot ruim 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is dinsdag voor het eerst gestegen tot boven de 12.000 dollar per ton. De prijs van koper stijgt de laatste maanden, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal.

1 uur geleden
Agractie: afwijzing mestuitzondering 'flinke domper' voor boeren

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.

3 uur geleden
Novo Nordisk wint op Deense beurs na goedkeuring afslankpil in VS

AMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.

3 uur geleden
VS dreigen met importheffing in 2027 op chips uit China

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.

3 uur geleden
LTO: boeren weer in onzekerheid door afgewezen mestuitzondering

DEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.

5 uur geleden
Ook CMA CGM vaart weer door Suezkanaal na staakt-het-vuren Gaza

CAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.

5 uur geleden
Wall Street opent gemengd na sterke groeicijfers economie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag gemengd geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar cijfers over de groei van de Amerikaanse economie in het derde kwartaal. Dat cijfer kwam nu pas naar buiten door de wekenlange shutdown van de federale overheid, waardoor publicaties van macro-economische gegevens flinke vertraging opliepen.

5 uur geleden