Facebook betaalt miljoenen om vermeende discriminatie Amerikanen
PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Facebook heeft een schikking getroffen met de Amerikaanse overheid wegens vermeende discriminatie van werkzoekenden in de Verenigde Staten. Het socialmediabedrijf zou duizenden functies specifiek hebben gereserveerd voor buitenlanders die met een tijdelijk werkvisum in de VS konden werken. Met een boete van 14,3 miljoen dollar, omgerekend zo'n 12,3 miljoen euro, is Facebook nu af van verdere vervolging wegens de kwestie.
Het Amerikaanse ministerie van Justitie klaagde Facebook in december aan omdat het bedrijf Amerikanen actief zou hebben ontmoedigd te solliciteren voor bepaalde functies. Die banen waren voorbehouden aan buitenlandse kandidaten die via een zogeheten H-1B-werkvisum voor Facebook zouden kunnen werken. De VS verstrekken die visa aan hoogopgeleide werknemers met zeer gespecialiseerde kennis.
De afdeling voor burgerrechten van het ministerie van Justitie noemt de schikking "historisch". Het zou de hoogste boete ooit zijn die door deze afdeling is opgelegd. Van het bedrag is net geen 4,8 miljoen dollar bedoeld als straf. De overige 9,5 miljoen dollar gaat naar personen die door het personeelsbeleid van Facebook zouden zijn gedupeerd.
"Facebook staat niet boven de wet en moet zich aan alle federale wetten voor burgerrechten houden die discriminatie bij het werven en aannemen van personeel voorkomen", stelt officier van justitie Kristen Clarke. Facebook vindt daarentegen dat alles volgens de regels verliep. Het bedrijf, dat ook WhatsApp en Instagram bezit, wilde naar eigen zeggen een langdurige juridische strijd voorkomen door te schikken.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
6 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
7 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
11 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
11 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
13 uur geleden