Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook betaalt miljoenen om vermeende discriminatie Amerikanen

Facebook betaalt miljoenen om vermeende discriminatie Amerikanen

PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Facebook heeft een schikking getroffen met de Amerikaanse overheid wegens vermeende discriminatie van werkzoekenden in de Verenigde Staten. Het socialmediabedrijf zou duizenden functies specifiek hebben gereserveerd voor buitenlanders die met een tijdelijk werkvisum in de VS konden werken. Met een boete van 14,3 miljoen dollar, omgerekend zo'n 12,3 miljoen euro, is Facebook nu af van verdere vervolging wegens de kwestie.

Het Amerikaanse ministerie van Justitie klaagde Facebook in december aan omdat het bedrijf Amerikanen actief zou hebben ontmoedigd te solliciteren voor bepaalde functies. Die banen waren voorbehouden aan buitenlandse kandidaten die via een zogeheten H-1B-werkvisum voor Facebook zouden kunnen werken. De VS verstrekken die visa aan hoogopgeleide werknemers met zeer gespecialiseerde kennis.

De afdeling voor burgerrechten van het ministerie van Justitie noemt de schikking "historisch". Het zou de hoogste boete ooit zijn die door deze afdeling is opgelegd. Van het bedrag is net geen 4,8 miljoen dollar bedoeld als straf. De overige 9,5 miljoen dollar gaat naar personen die door het personeelsbeleid van Facebook zouden zijn gedupeerd.

"Facebook staat niet boven de wet en moet zich aan alle federale wetten voor burgerrechten houden die discriminatie bij het werven en aannemen van personeel voorkomen", stelt officier van justitie Kristen Clarke. Facebook vindt daarentegen dat alles volgens de regels verliep. Het bedrijf, dat ook WhatsApp en Instagram bezit, wilde naar eigen zeggen een langdurige juridische strijd voorkomen door te schikken.

Meer uit Financieel

Optimisme over Iranoorlog wint terrein op beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.

20 minuten geleden
Duitse vakbond naar rechter om beïnvloeding or-verkiezing Tesla

GRÜNHEIDE (ANP/AFP) - Een vakbond in Duitsland sleept Tesla voor de rechter vanwege een verkiezing voor de ondernemingsraad van een grote fabriek in Grünheide. Volgens de bond IG Metall moet de uitslag van die verkiezing nietig worden verklaard, omdat er aanwijzingen zijn dat Tesla zich tijdens de verkiezingscampagne schuldig maakte aan intimidatie.

40 minuten geleden
Consumentenorganisaties bezorgd over privacy bij banktoegang BRP

DEN HAAG (ANP) - Belangenorganisaties voor consumenten hebben kritisch gereageerd op het voorstel van het kabinet om banken onder strenge voorwaarden toegang te geven tot de Basisregistratie Personen (BRP). De maatregel moet het banken makkelijker maken gegevens van hun klanten te controleren om witwassen en het financieren van terrorisme tegen te gaan. Maar de stichting Privacy First en de Consumentenbond zijn bezorgd dat dit ten koste gaat van de privacy.

41 minuten geleden
Duitsland trekt 8 miljard uit voor extra klimaatmaatregelen

BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland heeft nieuwe plannen gepresenteerd om de CO2-uitstoot in te dammen, waarbij de regering in Berlijn 8 miljard euro extra uittrekt. Het geld is onder andere bedoeld voor de bouw van extra windmolens en subsidies voor de aanschaf van elektrische auto's. Experts zijn echter kritisch en betwijfelen dat het voldoende zal zijn.

1 uur geleden
Tankpasaanbieder krijgt meer aanvragen vanwege duurdere brandstof

ROTTERDAM (ANP) - Tankpasaanbieder MKB Brandstof merkt dat tankpassen die automobilisten bij alle pompstations in Nederland kunnen gebruiken, veel populairder zijn geworden sinds de oorlog in het Midden-Oosten. Het bedrijf zegt sinds het uitbreken van dat conflict ruim 20 procent meer aanvragen te hebben ontvangen voor zogenoemde universele tankpassen.

2 uur geleden
Deskundige: gasvoorraden straks aanvullen tegen de 'hoofdprijs'

DEN HAAG (ANP) - Het aanvullen van de gasvoorraden voor komende winter zal gepaard gaan met zeer hoge kosten, vreest energiedeskundige Hans van Cleef van het bureau EqoLibrium.

2 uur geleden
Honda en Sony stoppen met ontwikkeling elektrische auto's

TOKIO (ANP) - Honda Motor en Sony stoppen met de ontwikkeling en lancering van de elektrische auto's waaraan ze samen werkten. Dat meldt de joint venture van de autofabrikant en het technologieconcern, beide uit Japan, woensdag.

2 uur geleden