Facebook-bestuurder spreekt aantijgingen van machtsmisbruik tegen
MENLO PARK (ANP) - Als Facebook verplicht wordt om onderdelen als Instagram en WhatsApp af te stoten, zadelt dat het hele bedrijfsleven in de VS op met grote problemen. Dat zegt operationeel directeur van Facebook Sheryl Sandberg in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CNBC. Ze sprak zich ook uit tegen de claim dat Facebook geen concurrentie zou hebben of dulden.
De Amerikaanse Federal Trade Commission (FTC) klaagde Facebook aan wegens misbruik van zijn machtspositie. De handelscommissie, die samen optrok met Justitie in 46 staten, het District of Columbia en Guam, beschuldigt Facebook ervan jarenlang potentiƫle concurrenten te hebben willen uitschakelen, onder meer door ze op te kopen. Het bedrijf zou daarom nu in stukken moeten worden opgeknipt.
Sandberg benadrukte dat de overnames van Instagram en WhatsApp in respectievelijk 2012 en 2014 door de Amerikaanse overheid waren goedgekeurd. Volgens de Facebook-bestuurder kan het niet zo zijn dat je eerste goedkeuring krijgt en jaren later te horen krijgt dat je de onderdelen weer moet afstoten. "Dat gaat dan echt een groot probleem worden voor Amerikaanse bedrijven", aldus Sandberg. Ze wees erop dat de beslissing ook de concurrentiepositie van Amerikaanse bedrijven wereldwijd zal schaden.
Concurrentie
Ook ging Sandberg in op de kritiek die Facebook kreeg vanwege het gebrek aan concurrentie. Sandberg verwees naar de snelle opmars van diensten als iMessage, TikTok en Snapchat.. "Ik kan mijn eigen kinderen niet eens op Instagram laten posten, omdat ze te druk zijn met Snapchat en TikTok." Verder wees ze erop dat Facebook niet te vergelijken is met een aanbieder van bijvoorbeeld elektriciteit. "Iedereen heeft de keuze waar hij of zij zijn aandacht aan besteedt."
Facebook wist overigens dat er een onderzoek liep en is al enige tijd bezig om de chatapps Messenger, WhatsApp en de chatfunctie van Instagram onderling aan elkaar te koppelen. Het bedrijf beweert daardoor al enige tijd dat opsplitsen niet mogelijk is.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
12 uur geleden