Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook beperkt het delen van nieuws in Australië

Facebook beperkt het delen van nieuws in Australië

MENLO PARK/CANBERRA (ANP) - Australische gebruikers van Facebook en Instagram kunnen minder nieuws gaan delen met hun contacten. Het Amerikaanse socialemediabedrijf had daar eerder al mee gedreigd, maar vanwege een wetsvoorstel dat Facebook en Google verplicht te betalen voor nieuws van Australische mediabedrijven wordt dat ook echt doorgevoerd.

De Australische regering heeft het wetsvoorstel deze week naar het parlement gestuurd, dat het naar verwachting zal aannemen. Facebook heeft lang geprobeerd de Australische politiek op andere gedachten te brengen. Het stelt nu dat het wetsvoorstel totaal geen begrip toont "voor de relatie tussen ons platform en uitgevers die het gebruiken om nieuws te delen".

Google heeft anders gereageerd, door volgens Amerikaanse media voor tientallen miljoenen dollars deals te sluiten met mediabedrijven voor een eigen nieuwsplatform. Facebook heeft iets soortgelijks geprobeerd, maar zegt dat de wet te veel obstakels opwerpt. Facebook wijst er verder op dat het maar weinig verdient met nieuws dat op het netwerk wordt gepost.

De Australische regering stelde eerder dat de voorgestelde regeling in het algemeen belang is en dat er 18 maanden onderzoek aan voorafging. De wet zou zorgen voor een duurzamere mediasector. "Wij gaan niet in op dwang en dreigementen, waar ze ook vandaan komen", zei de minister van Financiën.

In januari werden Google en Franse uitgevers het eens over een regeling waarin Google nieuwsmedia betaalt in ruil voor het recht om kopij online aan te bieden. Dat was de eerste deal van die soort in Europa.

Meer uit Buitenland

Dodental protesten Iran inmiddels boven de 500, meldt HRANA

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.

4 minuten geleden
Dodental richting 500 bij protesten in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

1 uur geleden
Oekraïne bestookt drie Russische booreilanden

KYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.

2 uur geleden
Dodental rond protesten Iran overstijgt 200, melden activisten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 203. Dat meldt een in de Verenigde Staten gevestigde groepering die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

2 uur geleden
Trump raadt Cuba aan deal te sluiten voordat het te laat is

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump raadt het communistische regime van Cuba "ten zeerste aan" een deal te sluiten, "voordat het te laat is". Er gaat geen olie of geld uit Venezuela meer naar Cuba, benadrukt de president op zijn eigen sociale medium Truth Social.

3 uur geleden
Omstreden alientheoreticus Erich von Däniken (90) overleden

UNTERSEEN (ANP/DPA) - De Zwitserse auteur Erich von Däniken is op 90-jarige leeftijd overleden. De bestsellerauteur verwierf in de jaren 60 en 70 bekendheid met tientallen publicaties over buitenaards leven op aarde. Daarin schreef hij onder meer dat de piramides in Egypte tot stand waren gekomen met hulp van aliens. Ook gaf hij veel lezingen, zoals over de vraag of buitenaards leven over dezelfde geslachtsorganen als de mens zou beschikken.

3 uur geleden
Berlijn noemt aantijgingen Amerikaanse minister Kennedy fout

WASHINGTON/BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft aantijgingen van de Amerikaanse gezondheidsminister Robert F. Kennedy Jr. tegengesproken. De omstreden telg van de beroemde Kennedy-familie beweert dat in Duitsland ruim duizend artsen worden vervolgd, omdat ze tijdens de coronapandemie bijvoorbeeld hadden toegestaan dat patiënten geen mondkapje hoefden te dragen.

4 uur geleden