Facebook beperkt het delen van nieuws in Australië
MENLO PARK/CANBERRA (ANP) - Australische gebruikers van Facebook en Instagram kunnen minder nieuws gaan delen met hun contacten. Het Amerikaanse socialemediabedrijf had daar eerder al mee gedreigd, maar vanwege een wetsvoorstel dat Facebook en Google verplicht te betalen voor nieuws van Australische mediabedrijven wordt dat ook echt doorgevoerd.
De Australische regering heeft het wetsvoorstel deze week naar het parlement gestuurd, dat het naar verwachting zal aannemen. Facebook heeft lang geprobeerd de Australische politiek op andere gedachten te brengen. Het stelt nu dat het wetsvoorstel totaal geen begrip toont "voor de relatie tussen ons platform en uitgevers die het gebruiken om nieuws te delen".
Google heeft anders gereageerd, door volgens Amerikaanse media voor tientallen miljoenen dollars deals te sluiten met mediabedrijven voor een eigen nieuwsplatform. Facebook heeft iets soortgelijks geprobeerd, maar zegt dat de wet te veel obstakels opwerpt. Facebook wijst er verder op dat het maar weinig verdient met nieuws dat op het netwerk wordt gepost.
De Australische regering stelde eerder dat de voorgestelde regeling in het algemeen belang is en dat er 18 maanden onderzoek aan voorafging. De wet zou zorgen voor een duurzamere mediasector. "Wij gaan niet in op dwang en dreigementen, waar ze ook vandaan komen", zei de minister van Financiën.
In januari werden Google en Franse uitgevers het eens over een regeling waarin Google nieuwsmedia betaalt in ruil voor het recht om kopij online aan te bieden. Dat was de eerste deal van die soort in Europa.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geweigerd een door Republikeinen opgestelde kaart van kiesdistricten in Missouri te herstellen voorafgaand aan de tussentijdse verkiezingen ('midterms') in november. De Republikeinen hadden het hof daartoe verzocht.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.
8 uur geledenOSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.
9 uur geleden