Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook accepteert haatzaaierij tegen Russische bezetters

Facebook accepteert haatzaaierij tegen Russische bezetters

MENLO PARK (ANP/AFP/RTR) - Facebook en Instagram versoepelen de regels rondom verboden inhoud op de platforms. Gebruikers die aanzetten tot haat worden niet geblokkeerd als de bedreigingen zich richten tegen bijvoorbeeld Russische militairen in Oekraïne. Uitlatingen als "dood aan de Russische bezetters" worden voorlopig in enkele landen toegestaan.

In een verklaring schrijft Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, dat de regels tijdelijk veranderen als gevolg van de Russische invasie in Oekraïne. "Politieke uitingen die normaal in strijd zijn met onze regels, zoals gewelddadige uitlatingen, worden nu toegestaan", aldus het bedrijf.

Volgens een interne e-mail die door persbureau Reuters is ingezien laten de sociale media ook berichten door waarin wordt opgeroepen tot de dood van de Russische president Vladimir Poetin of zijn Belarussische ambtsgenoot Aleksandr Loekasjenko.

Geloofwaardig

De versoepelde regels gelden voor zover bekend alleen in Oost-Europese landen en Rusland. Doodsbedreigingen zijn niet toegestaan als deze als "geloofwaardig" worden gezien, bijvoorbeeld omdat er over een locatie of methode gesproken wordt. Haatzaaien tegen Russische burgers is evenmin toegestaan. Het mag alleen als het militairen of regeringsleiders betreft.

De Russische ambassade in de Verenigde Staten reageerde woedend op de aankondiging van Meta en riep de autoriteiten op maatregelen te nemen tegen "de extremistische activiteiten" van het bedrijf. Rusland blokkeerde vorige week al de toegang tot sociale media als Facebook en Twitter, nadat Facebook bekend had gemaakt Russische media tegen te houden in Europese landen.

Meer uit Buitenland

Journalisten geweerd uit Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - Journalisten van CNN en MS NOW is zaterdag de toegang tot het Witte Huis ontzegd, melden beide nieuwszenders. Donald Trump had vrijdag aangekondigd dat journalisten van deze zenders, samen met die van Politico, niet meer welkom waren in het Witte Huis.

36 minuten geleden
Rook bij luchthaven hoofdstad Saudi-Arabië na waarschuwingen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Bij de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad is zaterdag grote rookontwikkeling te zien. Een verslaggever van persbureau AFP meldt dat een brandstoftank met het logo van staatsoliemaatschappij Saudi Aramco in brand staat.

3 uur geleden
NAVO blij met overeenkomst over Groenland

BRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft positief gereageerd op de aankondiging dat de Verenigde Staten, Denemarken en Groenland binnenkort een overeenkomst gaan tekenen. "Het Arctisch gebied en de Noord-Atlantische Oceaan zijn essentieel voor onze collectieve veiligheid, en dit akkoord zal bijdragen aan het bevorderen van de veiligheid, stabiliteit en samenwerking in deze cruciale regio", laat een woordvoerster weten.

5 uur geleden
Mogelijke cyberaanval gemeld bij stembureaus in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een mogelijke cyberaanval heeft het stemmen in Moskou ontregeld tijdens de Russische parlementsverkiezingen. De problemen met stemmachines konden binnen twintig minuten worden opgelost, claimde het hoofd van de kiescommissie in de stad volgens persbureau TASS.

6 uur geleden
Denemarken: deal over Groenland goed voor veiligheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een bindende overeenkomst over de veiligheid van Groenland kan de veiligheid in het Arctische gebied verder versterken. Dat stelde de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen nadat de Amerikaanse president Trump melding had gemaakt van een verregaande deal over Groenland.

7 uur geleden
Brussel betreurt dat Palestijnse gezanten niet naar VN-top mogen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel betreurt dat Palestijnse gezanten van de Verenigde Staten niet naar de aankomende VN-top in New York mogen. De EU-buitenlanddienst wil graag dat de Amerikaanse autoriteiten terugkomen op dat besluit, zegt een woordvoerder.

7 uur geleden
Betogers vormen menselijke keten rond Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Betogers hebben in Washington een menselijke keten gevormd rond het Kennedy Center. Aan de actie bij het beroemde culturele centrum deden volgens Amerikaanse media honderden mensen mee.

9 uur geleden