
Fabrikanten produceren extra vredesvlaggen
DOKKUM (ANP) - Vlaggenfabrikanten produceren extra vredesvlaggen om aan de toenemende vraag te kunnen voldoen. "Ze gaan in tientallen de deur uit. We hebben de persen aangezet en de productie opgestart. We zijn volop aan het produceren", zegt Huib Faber van het bedrijf Faber Vlaggen. Ook de Dokkumer Vlaggen Centrale maakt de blauwe vlaggen "in grote aantallen".
De Dokkumer Vlaggen Centrale verkoopt sinds de aanval van Hamas op Israël ook extra veel Palestijnse en Israëlische vlaggen. "We zien een toenemende vraag. We verkopen de afgelopen paar dagen drie of vier keer zoveel Palestijnse en Israëlische vlaggen als normaal in een heel jaar", zegt commercieel directeur Henny Atsma van de vlaggenfabrikant in Dokkum.
Woensdagochtend heeft de Dokkumer Vlaggen Centrale extra vredesvlaggen geproduceerd, zegt Atsma. "De vlag met de vredesduif is het symbool voor de vrede. We zien dat veel overheden, gemeenten, bedrijven en particulieren deze symbolische vlag aanschaffen om het geluid van verbinding te laten horen."
Normaal niet zo populair
Faber laat weten dat het voor het eerst is dat de vredesvlag zo in trek is. "Het is een vlag die normaal niet zo hard loopt en incidenteel wordt verkocht", zegt de vlaggenfabrikant uit Amsterdam en Delft. "Veel bestellingen komen van overheden zoals gemeenten en provincies, maar ook van particulieren. De vlag liep eerder nooit zo hard. Bij de inval in Oekraïne zagen we overal de Oekraïense vlag. Bij het conflict in het Midden-Oosten lijkt de vredesduif een neutrale manier om medeleven te betuigen met degenen die getroffen worden."
Faber merkt sinds het weekend ook een toename in de vraag naar Israëlische vlaggen, "maar niet in de mate van de vredesvlag".
Meer dan tweehonderd gemeenten
In een rondgang van het ANP langs ongeveer tweehonderd gemeenten hebben meer dan twintig gemeenten laten weten dat ze de vredesvlag hijsen in verband met de oorlog. Daaronder zijn Amsterdam, Arnhem, Dordrecht, Zoetermeer, Middelburg, Sittard-Geleen, Heerenveen, Heerlen, Vlaardingen en Wassenaar. Bij meer dan vijftien gemeentehuizen hangt de Israëlische vlag, zoals in Urk, Bunschoten, Hardinxveld-Giessendam, Katwijk en Sliedrecht.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Aan de Duitse kant van de grens tussen Ter Apel en het Duitse Rütenbrock staat de Duitse politie paraat om in te grijpen als Nederlandse burgers op eigen gezag grenscontroles gaan uitvoeren. Een lokale fotograaf ziet de politiemensen en meerdere Duitse politievoertuigen staan langs de B408, een weg die overgaat in de Nederlandse N366.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Tijdens de spoorstaking dinsdag rijden er wel treinen tussen Amsterdam en Schiphol. Een woordvoerster van NS laat weten dat er vier keer per uur in beide richtingen Sprinters gaan tussen Amsterdam Centraal en Hoofddorp/Schiphol. Door de staking van NS-personeel in de regio's West en Noord-West rijden dinsdag in het hele land geen NS-treinen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het landelijke onderwijsprotest tegen de bezuinigingen van het inmiddels gevallen kabinet dat dinsdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Door een staking van NS-personeel die dag rijden er in het hele land geen NS-treinen. Een "centraal actiemoment" is daarom niet mogelijk, laat een woordvoerster van de Algemene Onderwijsbond (AOb) weten.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Spoorvakbond VVMC is verbaasd dat NS heeft besloten al het treinverkeer in Nederland komende dinsdag te schrappen. Dat zegt een woordvoerder van de bond. "De spoorwegen zouden eenvoudig met pendeldiensten kunnen gaan rijden. Nu hebben ook de mensen die in het noorden, oosten en zuiden van het land een treinrit willen maken last van de staking. Dat is niet de bedoeling van onze actie", aldus de zegsman.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB denkt dat het dinsdag drukker is op de weg dan anders, mede dankzij de staking van NS-personeel waardoor er landelijk geen NS-treinen rijden. "We verwachtten sowieso al drukte na het lange pinksterweekend, en met de treinstaking erbij kan dat voor een drukke spits zorgen", zegt een woordvoerder.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een staking van NS-personeel rijden er dinsdag opnieuw landelijk geen NS-treinen. Dat meldt NS zondag, nadat spoorvakbond VVMC had aangekondigd de regionale staking in het westen uit te breiden naar de regio noordwest. NS zegt hierdoor "geen betrouwbare dienstregeling te kunnen bieden".
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De nieuwe plaquette die het programma Even tot hier onlangs bij de John Frostbrug in Arnhem had geplaatst, is vernield. Dat heeft de gemeente Arnhem zondag bevestigd na berichtgeving van De Gelderlander. De nieuwe plaquette verving een oud bronzen monument dat in april was vernield.
12 uur geleden