Fabrikant Wicky-limonade krijgt een nieuwe eigenaar
ROTTERDAM (ANP) - Sapfabrikant en bottelaar Refresco, bekend van Wicky-limonade, wordt overgenomen door de Amerikaanse investeerder KKR. Volgens topman Hans Roelofs moet de komst van de nieuwe eigenaar het Rotterdamse bedrijf helpen om verder te kunnen groeien.
Refresco was afgelopen jaren in handen van het Franse PAI en British Columbia Investment Management. Het zag er recent nog naar uit dat de bottelaar mogelijk een beursgang zou gaan maken in de Verenigde Staten. Nu is ervoor gekozen om een meerderheidsbelang over te doen aan KKR. Hoeveel geld daarmee is gemoeid, is niet naar buiten gebracht, maar persbureau Bloomberg hoorde van ingewijden dat aan heel Refresco een prijskaartje van zo'n 7 miljard euro hangt. De bestaande aandeelhouders behouden nog een significant minderheidsbelang.
Refresco had eerder een notering aan de beurs in Amsterdam, totdat het bedrijf werd overgenomen door een consortium onder leiding van PAI en in 2018 van de beurs verdween. Destijds werd Refresco gewaardeerd op 3,4 miljard euro. Sindsdien is het bedrijf dus aanzienlijk meer waard geworden. In de zomer van vorig jaar heeft de onderneming nog drie Amerikaanse productielocaties van Coca-Cola overgenomen.
Naar eigen zeggen is Refresco de grootste onafhankelijke bottelaar in Europa en Noord-Amerika. De onderneming begon in 1999 als Menken Beverages, dat op zijn beurt voortkwam uit het familiebedrijf Menken. Het bedrijf ging een jaar later door als Refresco en groeide hard door overnames, onder meer van het Britse Gerber Emig. Tegenwoordig werken er meer dan 10.000 mensen.
KKR, de nieuwe eigenaar, is geen onbekende in Nederland. De investeerder stak eerder meer andere geld in de vakantieparken van Roompot, glasvezelplatform Open Dutch Fiber, parkeerdienstverlener Q-Park en softwareontwikkelaar Exact. Daarnaast werd onlangs bekend dat een consortium onder leiding van KKR fietsenproducent Accell inlijft. Dat is het bedrijf achter merken als Batavus en Sparta.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
7 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
12 uur geleden