Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fabrikant Wicky-limonade keert mogelijk terug naar beurs

Fabrikant Wicky-limonade keert mogelijk terug naar beurs

ROTTERDAM (ANP) - De grote bottelaar Refresco, in Nederland bekend van onder meer Wicky-limonade, keert mogelijk terug naar de beurs. De Franse investeerder PAI Partners, sinds enkele jaren eigenaar van het Rotterdamse bedrijf, bekijkt momenteel zijn opties voor Refresco, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Daarbij zou ook een beursgang worden overwogen.

Volgens de bronnen heeft PAI al gesprekken gevoerd met financieel adviseurs. Er zou gedacht worden aan een Amerikaanse beursnotering voor Refresco. Maar het zou ook kunnen dat er andere investeringsmaatschappijen interesse tonen in de sapfabrikant. Dan zou PAI ook een verkoop aan zo'n partij kunnen overwegen. De gesprekken bevinden zich naar verluidt nog in een vroeg stadium en het zou ook nog kunnen dat Refresco gewoon in handen van de Fransen blijft. PAI zelf weigert om commentaar te geven.

Refresco had eerder een notering aan de beurs in Amsterdam, totdat het bedrijf werd overgenomen door een consortium onder leiding van PAI en in 2018 van de beurs verdween. Destijds werd Refresco gewaardeerd op 3,4 miljard euro. Nu zou op Refresco een prijskaartje geplakt kunnen worden van zo'n 6 miljard dollar, aldus de ingewijden. Refresco heeft in de tussenliggende periode niet stilgezeten. Recent meldde de onderneming nog drie Amerikaanse productielocaties van Coca-Cola over te nemen.

Naar eigen zeggen is Refresco tegenwoordig de grootste onafhankelijke bottelaar in Europa en Noord-Amerika. Jaarlijks worden vele liters aan dranken in blikjes, petflessen en andere verpakkingen gepompt. De onderneming begon in 1999 als Menken Beverages, dat op zijn beurt voortkwam uit het familiebedrijf Menken, dat later Menken van Grieken heette. Het bedrijf ging een jaar later door als Refresco en groeide hard door overnames, onder meer van het Britse Gerber Emig. Refresco ging lange tijd ook door het leven onder de naam Refresco Gerber.

Meer uit Financieel

Autoverkoop in China daalt fors door zwakke marktomstandigheden

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.

10 uur geleden
Rechter: geen onderzoek naar Philips in slaapapneu-affaire

AMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.

11 uur geleden
Tesla geeft rijassistent in Europa een nieuwe naam na kritiek

DEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.

11 uur geleden
Benzineprijs bereikt record en is nu even hoog als diesel

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.

15 uur geleden
Justitie in Brazilië klaagt Shell aan na overstromingen in 2024

BRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.

15 uur geleden
Meer loodgietersbedrijven, toch nog tekort aan vakmensen

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.

17 uur geleden
Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

1 dag geleden