Fabrikant Wicky-limonade keert mogelijk terug naar beurs
ROTTERDAM (ANP) - De grote bottelaar Refresco, in Nederland bekend van onder meer Wicky-limonade, keert mogelijk terug naar de beurs. De Franse investeerder PAI Partners, sinds enkele jaren eigenaar van het Rotterdamse bedrijf, bekijkt momenteel zijn opties voor Refresco, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Daarbij zou ook een beursgang worden overwogen.
Volgens de bronnen heeft PAI al gesprekken gevoerd met financieel adviseurs. Er zou gedacht worden aan een Amerikaanse beursnotering voor Refresco. Maar het zou ook kunnen dat er andere investeringsmaatschappijen interesse tonen in de sapfabrikant. Dan zou PAI ook een verkoop aan zo'n partij kunnen overwegen. De gesprekken bevinden zich naar verluidt nog in een vroeg stadium en het zou ook nog kunnen dat Refresco gewoon in handen van de Fransen blijft. PAI zelf weigert om commentaar te geven.
Refresco had eerder een notering aan de beurs in Amsterdam, totdat het bedrijf werd overgenomen door een consortium onder leiding van PAI en in 2018 van de beurs verdween. Destijds werd Refresco gewaardeerd op 3,4 miljard euro. Nu zou op Refresco een prijskaartje geplakt kunnen worden van zo'n 6 miljard dollar, aldus de ingewijden. Refresco heeft in de tussenliggende periode niet stilgezeten. Recent meldde de onderneming nog drie Amerikaanse productielocaties van Coca-Cola over te nemen.
Naar eigen zeggen is Refresco tegenwoordig de grootste onafhankelijke bottelaar in Europa en Noord-Amerika. Jaarlijks worden vele liters aan dranken in blikjes, petflessen en andere verpakkingen gepompt. De onderneming begon in 1999 als Menken Beverages, dat op zijn beurt voortkwam uit het familiebedrijf Menken, dat later Menken van Grieken heette. Het bedrijf ging een jaar later door als Refresco en groeide hard door overnames, onder meer van het Britse Gerber Emig. Refresco ging lange tijd ook door het leven onder de naam Refresco Gerber.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.
5 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.
7 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
13 uur geleden