Fabrikant Wicky-limonade keert mogelijk terug naar beurs
ROTTERDAM (ANP) - De grote bottelaar Refresco, in Nederland bekend van onder meer Wicky-limonade, keert mogelijk terug naar de beurs. De Franse investeerder PAI Partners, sinds enkele jaren eigenaar van het Rotterdamse bedrijf, bekijkt momenteel zijn opties voor Refresco, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Daarbij zou ook een beursgang worden overwogen.
Volgens de bronnen heeft PAI al gesprekken gevoerd met financieel adviseurs. Er zou gedacht worden aan een Amerikaanse beursnotering voor Refresco. Maar het zou ook kunnen dat er andere investeringsmaatschappijen interesse tonen in de sapfabrikant. Dan zou PAI ook een verkoop aan zo'n partij kunnen overwegen. De gesprekken bevinden zich naar verluidt nog in een vroeg stadium en het zou ook nog kunnen dat Refresco gewoon in handen van de Fransen blijft. PAI zelf weigert om commentaar te geven.
Refresco had eerder een notering aan de beurs in Amsterdam, totdat het bedrijf werd overgenomen door een consortium onder leiding van PAI en in 2018 van de beurs verdween. Destijds werd Refresco gewaardeerd op 3,4 miljard euro. Nu zou op Refresco een prijskaartje geplakt kunnen worden van zo'n 6 miljard dollar, aldus de ingewijden. Refresco heeft in de tussenliggende periode niet stilgezeten. Recent meldde de onderneming nog drie Amerikaanse productielocaties van Coca-Cola over te nemen.
Naar eigen zeggen is Refresco tegenwoordig de grootste onafhankelijke bottelaar in Europa en Noord-Amerika. Jaarlijks worden vele liters aan dranken in blikjes, petflessen en andere verpakkingen gepompt. De onderneming begon in 1999 als Menken Beverages, dat op zijn beurt voortkwam uit het familiebedrijf Menken, dat later Menken van Grieken heette. Het bedrijf ging een jaar later door als Refresco en groeide hard door overnames, onder meer van het Britse Gerber Emig. Refresco ging lange tijd ook door het leven onder de naam Refresco Gerber.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - Maersk gaat weer varen via het Suezkanaal. Dat meldt het Deense scheepvaartconcern donderdag. De rederij heeft de vaarweg twee jaar gemeden vanwege aanvallen van Houthi-rebellen op de Rode Zee.
56 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - India verwacht de onderhandelingen over een handelsdeal die het land met de Europese Unie wil sluiten deze maand af te kunnen ronden. Dit zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal donderdag.
57 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Een recordaantal buitenlandse toeristen heeft vorig jaar Spanje bezocht. Het ging om 97 miljoen buitenlanders die naar het land afreisden, heeft de Spaanse minister van Toerisme Jordi Hereu donderdag bekendgemaakt.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Socialemediabedrijven hebben gezamenlijk 4,7 miljoen accounts gedeactiveerd in de eerste maand dat het socialemediaverbod voor jongeren in Australiƫ geldt. Dat meldt de internettoezichthouder van het land. De waakhond zegt dat de richtlijnen al veel resultaat opleveren.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De prijzen voor woningen stijgen niet ineens veel sterker als de verkoopgolf van huurwoningen stopt, verwacht de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Het afgelopen jaar deden veel beleggers voormalige huurwoningen in de verkoop, wat voor een extra groot aanbod van koopwoningen zorgde en de stijging van de prijzen dempte. Maar Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van NVM Wonen, ziet ook dat het aanbod van andere woningen op de koopmarkt toeneemt.
1 uur geledenMANILA (ANP/AFP/RTR) - Ook de Filipijnen blokkeren de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI. Grok is al dagen in opspraak, omdat er seksueel getinte en naaktafbeeldingen van mensen mee gemaakt kunnen worden, ook van minderjarigen. De Filipijnen vinden dat dit de veiligheid van kinderen in gevaar brengt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van ASML is donderdag gestegen naar een nieuw recordniveau. De Nederlandse chipmachinefabrikant verstevigt daarmee zijn positie als waardevolste bedrijf van Europa.
3 uur geleden