Fabrikant van elektrische brommers Eysing failliet
VUGHT (ANP) - Eysing, fabrikant van elektrische brommers, is door de rechtbank in Den Bosch failliet verklaard. Volgens de oprichters kon er geen "noodzakelijke financiering" gevonden worden waardoor het onmogelijk was om de bedrijfsvoering voort te zetten.
"Investeringen bleven uit vanwege de problemen waarin enkele e-mobility fabrikanten in het afgelopen jaar verzeild raakten. Hierdoor werd het lastig voor de start-up om het vertrouwen te winnen van investeerders", staat in een verklaring van de oprichters. Volgens de onderneming deed de opkomst van massaproducten uit Azië en de concurrentie van fatbikes het bedrijf mede de das om.
Eysing, opgericht door vier vrienden uit Vught, ging in 2017 officieel van start. Ze ontwikkelden een elektrische brommer met de lijnen van een vooroorlogse motorfiets. De accu zit verwerkt in de tank. Bij het ontwerp lieten de Brabanders zich inspireren door het roemruchte Eysink, de oudste fabrikant van Nederlandse auto's en motorfietsen.
150 retrobrommers
Volgens Stijn Smit (25), een van de oprichters, had het bedrijf een financieringsbehoefte van 1,5 miljoen euro. "En daarnaast zijn wij ook vooral op zoek naar een strategische partner. Het afgelopen jaar hebben we veel investeringsgesprekken gevoerd. Helaas is het ons niet gelukt om die financiering aan te trekken", zegt Smit. Met het geld had hij de groei van het bedrijf willen financieren, waaronder het verder ontwikkelen van een nieuw model en de verkoop uitbreiden naar het buitenland.
Nu rijden er een kleine 150 retrobrommers rond in Nederland van het merk Eysing. Hoe garanties afgewikkeld worden kon Smit niet zeggen. "We hebben nog onderdelen liggen, maar het is niet meer aan ons helaas om te bepalen of die verkocht of geveild worden, of dat er een partij wordt gezocht die met Eysing in gesprek wil om iets te kunnen bereiken."
Curator Bas van Dooren van Holla Advocaten vindt het nog te vroeg om te zeggen of er een doorstart komt. "Ik ben er pas gisterenmiddag voor het eerst geweest. De enige kans die er is, lijkt mij, is dat er een bevlogen partij bereid is om deze start-up verder op weg te helpen, want er moet nog wel echt veel gebeuren", aldus de curator. "En er moet wel serieus wat geld bij, maar voor de mensen die het kunnen betalen is het denk ik een leuk speeltje", besluit hij.
Meer uit Financieel
SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
2 uur geledenDALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.
2 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
20 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
23 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
1 dag geleden