Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fabrikant Luxaflex merkt veel vraag woninginrichting

Fabrikant Luxaflex merkt veel vraag woninginrichting

ROTTERDAM (ANP) - Raambekleder Hunter Douglas, bekend van onder andere Luxaflex, heeft fors meer omzet geboekt in de eerste jaarhelft. Vooral in Noord-Amerika en Azië merkte de onderneming meer vraag naar zijn producten op het gebied van woninginrichting. Maar ook in Europa en andere markten waar het bedrijf actief is werden goede zaken gedaan.

De opbrengsten stegen met bijna 44 procent ten opzichte van de eerste zes maanden van vorig jaar tot ruim 2,2 miljard dollar. Daarbij profiteerde het bedrijf ook van gunstige wisselkoerseffecten, maar de toename wordt met name verklaard doordat er meer producten werden verkocht.

Het lukte Hunter Douglas ook om de winst flink op te voeren. Onder de streep bleef 262,5 miljoen dollar over, tegen de 28,5 miljoen dollar een jaar terug. Destijds werden de resultaten omlaaggetrokken door een verlies in het tweede kwartaal, toen in veel landen sprake was van de eerste coronalockdowns.

Overnamebod

Volgens het bedrijf zijn de vooruitzichten momenteel positief. Maar het is nog wel onduidelijk wanneer de vraag van consumenten terugkeert naar normale standaarden. Daarbij speelt mee dat de coronapandemie nog altijd niet voorbij is.

Onlangs was Hunter Douglas nog in het nieuws om een andere reden. Oprichter Ralph Sonnenberg, die al de meerderheid van de aandelen in bezit heeft, probeerde de raambekleder volledig in te lijven. Zijn overnamebod van 82,00 euro per aandeel is echter onvoldoende gebleken om 95 procent van de aandelen in handen te krijgen om een zogenoemde uitrookprocedure te beginnen.

Meer uit Financieel

Anthropic breidt toegang tot AI-model Mythos flink uit

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - AI-bedrijf Anthropic wil veel meer organisaties toegang geven tot zijn model Mythos. Het bedrijf kondigde dinsdag aan dat ongeveer 150 organisaties, verspreid over ruim vijftien landen, het model ook kunnen gaan gebruiken.

19 minuten geleden
AI-serverfabrikant HPE fors hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Hewlett Packard Enterprise (HPE) behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de kwartaalresultaten van de fabrikant van AI-servers. Ook verhoogde HPE de omzetverwachting voor het hele jaar. Door de sterke vraag naar infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) denkt het bedrijf nu zijn financiële doelstellingen voor de lange termijn twee jaar eerder te behalen. Het aandeel werd ruim 35 procent hoger gezet.

1 uur geleden
Victoria's Secret wint marktaandeel terug met nieuwe 'sexy'-koers

REYNOLDSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Lingerieconcern Victoria's Secret heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Daarmee lijkt topvrouw Hillary Super voortgang te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk. Zij richt zich met Victoria's Secret meer op de verkoop van bh's en het merk PINK, dat gericht is op jongere shoppers.

2 uur geleden
Staking luchtverkeersleiders België zorgt voor 200 annuleringen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ongeveer tweehonderd vluchten op Brussels Airport gaan niet door vanwege de staking bij luchtverkeersleider Skeyes, meldt persbureau Belga. Eerder werd bekend dat door de acties tussen 14.00 uur en 21.00 uur geen vluchten plaatsvinden van en naar België.

2 uur geleden
Aangekondigde stakingen in zuivelindustrie dinsdagavond van start

UTRECHT (ANP) - De aangekondigde stakingen bij de zuivelindustrie gaan dinsdagavond van start. Dat meldt vakbond FNV. Werknemers leggen het werk vanaf 22.00 uur neer bij vestigingen van FrieslandCampina in Meppel en Beilen. Woensdagochtend volgt ook een vestiging in Nuenen. De stakingen duren tot woensdagavond 22.00 uur.

2 uur geleden
Wapenexport Israël voor vijfde jaar op rij naar nieuw record

JERUZALEM (ANP/AFP) - De wapenexport van Israël is in 2025 voor het vijfde jaar op rij naar een nieuw recordniveau gestegen, aangejaagd door de uitvoer van raketten en luchtafweersystemen. Volgens het Israëlische ministerie van Defensie steeg de exportwaarde met bijna 30 procent tot ruim 19 miljard dollar. Over de afgelopen vijf jaar is de export van wapens en defensiegoederen van Israël meer dan verdubbeld.

2 uur geleden
Pols na onthullingen: ik had eerder iets met verleden moeten doen

DEN HAAG (ANP) - "Met de kennis van nu had ik er eerder iets mee moeten doen", zegt Donald Pols nu NRC zijn extreemrechtse verleden als jongvolwassene in Zuid-Afrika heeft onthuld. "Maar aan wie moest ik verantwoording afleggen toen ik 25 was? Ik was een nobody. Jullie beoordelen mij vanuit wie ik nu ben, een invloedrijke Nederlander. Maar het heeft dertig jaar geduurd om daar te komen", zegt Pols in een interview met de krant.

3 uur geleden