Fabrikant Luxaflex merkt veel vraag woninginrichting
ROTTERDAM (ANP) - Raambekleder Hunter Douglas, bekend van onder andere Luxaflex, heeft fors meer omzet geboekt in de eerste jaarhelft. Vooral in Noord-Amerika en Azië merkte de onderneming meer vraag naar zijn producten op het gebied van woninginrichting. Maar ook in Europa en andere markten waar het bedrijf actief is werden goede zaken gedaan.
De opbrengsten stegen met bijna 44 procent ten opzichte van de eerste zes maanden van vorig jaar tot ruim 2,2 miljard dollar. Daarbij profiteerde het bedrijf ook van gunstige wisselkoerseffecten, maar de toename wordt met name verklaard doordat er meer producten werden verkocht.
Het lukte Hunter Douglas ook om de winst flink op te voeren. Onder de streep bleef 262,5 miljoen dollar over, tegen de 28,5 miljoen dollar een jaar terug. Destijds werden de resultaten omlaaggetrokken door een verlies in het tweede kwartaal, toen in veel landen sprake was van de eerste coronalockdowns.
Overnamebod
Volgens het bedrijf zijn de vooruitzichten momenteel positief. Maar het is nog wel onduidelijk wanneer de vraag van consumenten terugkeert naar normale standaarden. Daarbij speelt mee dat de coronapandemie nog altijd niet voorbij is.
Onlangs was Hunter Douglas nog in het nieuws om een andere reden. Oprichter Ralph Sonnenberg, die al de meerderheid van de aandelen in bezit heeft, probeerde de raambekleder volledig in te lijven. Zijn overnamebod van 82,00 euro per aandeel is echter onvoldoende gebleken om 95 procent van de aandelen in handen te krijgen om een zogenoemde uitrookprocedure te beginnen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Besi was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd bijna 10 procent meer waard door overnamespeculatie. Volgens persbureau Reuters hebben verschillende partijen interesse getoond in een overname van het bedrijf uit Duiven. Besi zou de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley hebben ingehuurd om de overnamevoorstellen te beoordelen.
1 uur geledenDUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Iranoorlog raakt de economische groei van alle sectoren in Nederland. Rabobank rekende drie scenario's door en concludeert dat onder meer de industrie, bouw en de vervoerssector hard kunnen worden getroffen. Veel is daarbij nog afhankelijk van hoe lang de oorlog duurt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Chinese vicepremier He Lifeng vertrekt zaterdag naar Parijs voor economische besprekingen met de Verenigde Staten. Dat heeft China vrijdag bevestigd. De besprekingen in de Franse hoofdstad worden gezien als een opmaat voor de geplande topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping, die later deze maand in China moet plaatsvinden.
2 uur geledenSAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
13 uur geleden