Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fabrikant elektrische auto's Rivian stijgt op hoger Wall Street

Fabrikant elektrische auto's Rivian stijgt op hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met plussen aan een nieuwe handelsdag begonnen. Beleggers lijken voorzichtig positief in afwachting van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag verschijnt. De fabrikant van elektrische pick-uptrucks Rivian was een van de winnaars op Wall Street na een positief analistenrapport.

De Dow-Jonesindex stond in de openingsminuten 0,2 procent hoger op 36.111 punten. De bredere S&P 500 steeg 0,5 procent tot 4572 en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq won 0,9 procent tot 14.271 punten.

Het rapport over de arbeidsmarkt van vrijdag zegt iets over de staat van de Amerikaanse economie. Tegelijkertijd is de aanwas van nieuwe banen van invloed op het rentebeleid van de Federal Reserve, dat mogelijk terughoudender wordt met renteverhogingen als de economie afkoelt.

Rivian in de plus

Rivian won 1,8 procent. Analisten van beleggingsfirma Stifel beginnen het aandeel te volgen met een koopadvies. Positief is volgens de kenners dat het merk al bekend is en Rivian is begonnen met forse kostenbesparingen, wat de verliezen kan beperken.

Discountwinkelketen Dollar General steeg 4 procent na goed ontvangen kwartaalcijfers. De retailer boekte een lagere winst dan een jaar eerder, maar het resultaat was beter dan kenners hadden verwacht. Topman Todd Vasos verklaarde niet helemaal tevreden te zijn.

Boeing

Boeing steeg 0,3 procent na mediaberichten dat het luchtvaartconcern vergevorderde gesprekken voert met Thai Airways over de verkoop van tachtig vliegtuigen van het type 787 Dreamliner. Er was meer nieuws rond Boeing. Volgens persbureau AP houdt het Amerikaanse leger de mede door Boeing ontwikkelde Osprey, een soort mix van vliegtuig en helikopter, aan de grond na een dodelijk ongeluk in Japan.

Beleggers hebben ook aandacht voor handelsoverleg tussen de Europese Unie en China. President Xi Jinping van China sprak onder anderen met Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, over de wederzijdse handel. De ontmoeting eindigde in een ijzige sfeer, want er kwam geen gemeenschappelijke verklaring achteraf.

Dollar- en oliekoers

De euro stond licht hoger ten opzichte van de dollar en was 1,0778 dollar waard. De olieprijzen stegen weer iets na de aanzienlijke dalingen eerder deze week. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent duurder op 70,30 dollar. Brentolie won 1,1 procent tot een prijs van 75,10 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Kifid: nalatige slachtoffers bankfraude sneller gecompenseerd

DEN HAAG (ANP) - Het klachteninstituut Kifid heeft de eisen voor banken aangescherpt bij de beoordeling van bankhelpdeskfraude, waardoor consumenten sneller recht hebben op terugbetaling van hun schade. Dit geldt ook wanneer de klant nalatig is geweest.

15 minuten geleden
Woningcorporaties vrezen financieel vast te lopen

DEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties zijn bang dat ze op termijn financieel vastlopen en daardoor minder kunnen investeren in bijvoorbeeld nieuwe woningen. Om jaarlijks tienduizenden sociale huurwoningen te kunnen bouwen, steken ze zich in de schulden. Daardoor komt bij meer corporaties een financiële ondergrens in zicht die ze moeten bewaken om goedkoop te kunnen lenen, meldt brancheorganisatie Aedes.

23 minuten geleden
Duizenden werknemers Samsung demonstreren voor hoger loon

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Duizenden werknemers van het grote Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics hebben donderdag gedemonstreerd om een hoger loon en hogere bonussen te eisen. Als Samsung niet instemt met de eisen, dreigen vakbonden met een langdurige staking bij de producent van onder meer computerchips en elektronica.

27 minuten geleden
Viaplay verdient meer aan streamingdienst na start F1-seizoen

STOCKHOLM (ANP) - Viaplay heeft in de eerste maanden van dit jaar meer verdiend aan zijn streamingdienst. Klanten sloten duurdere abonnementen af om bijvoorbeeld Formule 1 te kijken, waardoor de omzet van de dienst met 8 procent groeide. De inkomsten van het gehele bedrijf bleven echter nagenoeg gelijk, omdat de televisiekanalen slecht bleven presteren.

41 minuten geleden
Forbes: vermogen Russische miljardairs opnieuw gestegen

MOSKOU (ANP/RTR) - Het vermogen van Russische miljardairs is vorig jaar gegroeid tot 697 miljard dollar, zo'n 595 miljard euro. Ondanks de oorlog in Oekraïne en de westerse sancties tegen Rusland groeide het vermogen van de rijkste Russen met 11 procent. Dat meldt de Russische tak van zakentijdschrift Forbes.

56 minuten geleden
Nestlé verhoogt verkopen ondanks grote terugroepactie babyvoeding

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft de verkopen in het afgelopen kwartaal verhoogd, werd donderdag bekend. Dit gebeurde ondanks een grootschalige terugroepactie van babyvoeding omdat die mogelijk een giftige stof zou bevatten.

1 uur geleden
Chipbedrijf Besi stijgt op lager Damrak na sterke orders

AMSTERDAM (ANP) - Besi ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na publicatie van de kwartaalcijfers. De chiptoeleverancier blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en zag de orders met meer dan 100 procent groeien op jaarbasis. Topman Richard Blickman sprak van sterke prestaties voor de onderneming uit Duiven. Het aandeel was met een winst van bijna 2 procent de sterkste stijger in de AEX-index.

2 uur geleden