Fabrikant elektrische auto's Rivian stijgt op hoger Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met plussen aan een nieuwe handelsdag begonnen. Beleggers lijken voorzichtig positief in afwachting van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag verschijnt. De fabrikant van elektrische pick-uptrucks Rivian was een van de winnaars op Wall Street na een positief analistenrapport.
De Dow-Jonesindex stond in de openingsminuten 0,2 procent hoger op 36.111 punten. De bredere S&P 500 steeg 0,5 procent tot 4572 en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq won 0,9 procent tot 14.271 punten.
Het rapport over de arbeidsmarkt van vrijdag zegt iets over de staat van de Amerikaanse economie. Tegelijkertijd is de aanwas van nieuwe banen van invloed op het rentebeleid van de Federal Reserve, dat mogelijk terughoudender wordt met renteverhogingen als de economie afkoelt.
Rivian in de plus
Rivian won 1,8 procent. Analisten van beleggingsfirma Stifel beginnen het aandeel te volgen met een koopadvies. Positief is volgens de kenners dat het merk al bekend is en Rivian is begonnen met forse kostenbesparingen, wat de verliezen kan beperken.
Discountwinkelketen Dollar General steeg 4 procent na goed ontvangen kwartaalcijfers. De retailer boekte een lagere winst dan een jaar eerder, maar het resultaat was beter dan kenners hadden verwacht. Topman Todd Vasos verklaarde niet helemaal tevreden te zijn.
Boeing
Boeing steeg 0,3 procent na mediaberichten dat het luchtvaartconcern vergevorderde gesprekken voert met Thai Airways over de verkoop van tachtig vliegtuigen van het type 787 Dreamliner. Er was meer nieuws rond Boeing. Volgens persbureau AP houdt het Amerikaanse leger de mede door Boeing ontwikkelde Osprey, een soort mix van vliegtuig en helikopter, aan de grond na een dodelijk ongeluk in Japan.
Beleggers hebben ook aandacht voor handelsoverleg tussen de Europese Unie en China. President Xi Jinping van China sprak onder anderen met Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, over de wederzijdse handel. De ontmoeting eindigde in een ijzige sfeer, want er kwam geen gemeenschappelijke verklaring achteraf.
Dollar- en oliekoers
De euro stond licht hoger ten opzichte van de dollar en was 1,0778 dollar waard. De olieprijzen stegen weer iets na de aanzienlijke dalingen eerder deze week. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent duurder op 70,30 dollar. Brentolie won 1,1 procent tot een prijs van 75,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met winsten geëindigd. Op de beurzen heerste opluchting over de nieuwste inflatiecijfers voor de Verenigde Staten, die grotendeels in lijn met de verwachting waren. Daarnaast zorgden goede resultaten van grote datacenterbedrijven voor optimisme over de groei van de AI-sector.
1 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Een toezichthouder in Brazilië heeft chat- en videoplatform Discord opgedragen om livestreams stop te zetten in het land. Aanleiding is een zelfmoordzaak waarbij een 13-jarig meisje tijdens een livestream zou zijn aangemoedigd om zichzelf pijn te doen en uiteindelijk zelfmoord te plegen. Volgens datawaakhond ANPD heeft het internetbedrijf te weinig gedaan om kinderen en jongeren te beschermen.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië schakelt vanaf donderdag zijn enige kerncentrale uit vanwege de extreem lage waterstand van de Donau. Daartoe is besloten ondanks pogingen om de kerncentrale draaiend te houden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is aangeklaagd door twee mediaorganisaties vanwege plannen om betalende klanten snellere toegang tot zijn berichten op Truth Social te geven. De nieuwsorganisaties noemen de plannen van het bedrijf Trump Media & Technology "buitengewoon corrupt en onwettelijk".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Techinvesteerder Prosus was een negatieve uitschieter na kwartaalcijfers van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het AEX-bedrijf een groot belang heeft. Beleggers wereldwijd reageerden ook op nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Vakbonden hebben het cabinepersoneel van easyJet Frankrijk opgeroepen om zaterdag en zondag te staken. Dat hebben drie bonden in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij vraagt de vakbonden om af te zien van de acties, omdat die in een erg druk weekend vallen.
6 uur geledenHAMBURG (ANP/RTR) - De Rijn heeft in Duitsland een nieuw dieptepunt bereikt. Dat meldt het Duitse agentschap voor de binnenvaart woensdag. Hierdoor kunnen vrachtschepen vastlopen.
6 uur geleden