Fabrikant elektrische auto's Rivian stijgt op hoger Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met plussen aan een nieuwe handelsdag begonnen. Beleggers lijken voorzichtig positief in afwachting van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag verschijnt. De fabrikant van elektrische pick-uptrucks Rivian was een van de winnaars op Wall Street na een positief analistenrapport.
De Dow-Jonesindex stond in de openingsminuten 0,2 procent hoger op 36.111 punten. De bredere S&P 500 steeg 0,5 procent tot 4572 en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq won 0,9 procent tot 14.271 punten.
Het rapport over de arbeidsmarkt van vrijdag zegt iets over de staat van de Amerikaanse economie. Tegelijkertijd is de aanwas van nieuwe banen van invloed op het rentebeleid van de Federal Reserve, dat mogelijk terughoudender wordt met renteverhogingen als de economie afkoelt.
Rivian in de plus
Rivian won 1,8 procent. Analisten van beleggingsfirma Stifel beginnen het aandeel te volgen met een koopadvies. Positief is volgens de kenners dat het merk al bekend is en Rivian is begonnen met forse kostenbesparingen, wat de verliezen kan beperken.
Discountwinkelketen Dollar General steeg 4 procent na goed ontvangen kwartaalcijfers. De retailer boekte een lagere winst dan een jaar eerder, maar het resultaat was beter dan kenners hadden verwacht. Topman Todd Vasos verklaarde niet helemaal tevreden te zijn.
Boeing
Boeing steeg 0,3 procent na mediaberichten dat het luchtvaartconcern vergevorderde gesprekken voert met Thai Airways over de verkoop van tachtig vliegtuigen van het type 787 Dreamliner. Er was meer nieuws rond Boeing. Volgens persbureau AP houdt het Amerikaanse leger de mede door Boeing ontwikkelde Osprey, een soort mix van vliegtuig en helikopter, aan de grond na een dodelijk ongeluk in Japan.
Beleggers hebben ook aandacht voor handelsoverleg tussen de Europese Unie en China. President Xi Jinping van China sprak onder anderen met Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, over de wederzijdse handel. De ontmoeting eindigde in een ijzige sfeer, want er kwam geen gemeenschappelijke verklaring achteraf.
Dollar- en oliekoers
De euro stond licht hoger ten opzichte van de dollar en was 1,0778 dollar waard. De olieprijzen stegen weer iets na de aanzienlijke dalingen eerder deze week. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent duurder op 70,30 dollar. Brentolie won 1,1 procent tot een prijs van 75,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
16 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
19 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.
1 dag geleden