Faber wist niet van idee COA om van azc's noodopvang te maken
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber was er niet van op de hoogte dat het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) onlangs bezig was met een plan om van reguliere asielzoekerscentra een soberder noodopvang te maken. Op die manier zouden daar meer mensen in de opvang kunnen. Het COA benaderde daartoe enkele weken geleden gemeenten met de vraag of ze bereid waren om hieraan mee te werken. Faber wist dat zelf niet, maar volgens haar mag deze organisatie daar gewoon haar "gedachten over laten gaan en een verkennend onderzoek doen. Dat mag."
De minister benadrukt dat het COA een zelfstandig bestuursorgaan is en "natuurlijk wel vrijheid heeft. En het is op zich helemaal niet slecht als ze gaan bekijken of ze zaken efficiƫnter kunnen inrichten", zei Faber na afloop van de ministerraad die dit keer op maandag werd gehouden.
Tegelijk wijst ze erop dat er wel eerder bestuursafspraken zijn gemaakt met de gemeenten. "En afspraken zijn natuurlijk wel afspraken. Maar ik neem aan dat ze dat allemaal hebben meegenomen." Faber beaamt dat meer opvang in de huidige azc's wel een acuut opvangprobleem zou kunnen oplossen. "Ja, maar nogmaals, een bestuursovereenkomst openbreken ligt natuurlijk heel lastig."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft Forum voor Democratie-leider Lidewij de Vos opgeroepen zich in te zetten tegen antisemitisme binnen haar partij. "Ik doe een beroep op de partijleider, net zoals bij andere partijleiders, om aan het werk te gaan als er overduidelijk signalen zijn dat leden van je partij dingen doen of in het verleden deden die niet door de beugel kunnen."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook het kabinet-Jetten wil een bekritiseerde wet tegen terrorisme permanent maken. Er geldt nu een tijdelijke wet waarmee mensen bijvoorbeeld een meldplicht of contactverbod opgelegd kunnen krijgen, ook zonder dat zij strafrechtelijk zijn veroordeeld voor terrorisme. Als er niets gebeurt, vervalt die wet per 1 maart volgend jaar.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten waar de opkomst het laagst was bij de gemeenteraadsverkiezingen, willen dit in de toekomst verbeteren. "Ondanks een kleine stijging ten opzichte van de vorige gemeenteraadsverkiezingen, is het jammer dat niet meer stemgerechtigden naar de stembus kwamen", zegt burgemeester Mark Buijs van Roosendaal. "Dat betekent: werk aan de winkel."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zogenoemde 'pechgeneratie' van studenten die geen basisbeurs meer kregen en moesten lenen, krijgt vanaf volgend jaar 2000 euro als "tegemoetkoming". Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) na afloop van de ministerraad.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) trekt een wetsvoorstel in dat de voorrang voor statushouders voor een sociale huurwoning zou schrappen. De bewindsvrouw werkt aan een alternatieve wet, die pas in werking treedt als er genoeg mogelijkheden zijn om statushouders aan een huis te helpen, schrijft ze in een Kamerbrief.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het nog niet nodig om mensen te stimuleren om de auto wat vaker te laten staan. Dat zeggen verschillende ministers voorafgaand aan de ministerraad. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) waarschuwde vrijdag voor een energiecrisis en adviseert om minder brandstof te gaan gebruiken. Volgens het kabinet zijn dat soort maatregelen "nog niet aan de orde".
16 uur geleden