Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Faber wist niet van idee COA om van azc's noodopvang te maken

Faber wist niet van idee COA om van azc's noodopvang te maken

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber was er niet van op de hoogte dat het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) onlangs bezig was met een plan om van reguliere asielzoekerscentra een soberder noodopvang te maken. Op die manier zouden daar meer mensen in de opvang kunnen. Het COA benaderde daartoe enkele weken geleden gemeenten met de vraag of ze bereid waren om hieraan mee te werken. Faber wist dat zelf niet, maar volgens haar mag deze organisatie daar gewoon haar "gedachten over laten gaan en een verkennend onderzoek doen. Dat mag."

De minister benadrukt dat het COA een zelfstandig bestuursorgaan is en "natuurlijk wel vrijheid heeft. En het is op zich helemaal niet slecht als ze gaan bekijken of ze zaken efficiƫnter kunnen inrichten", zei Faber na afloop van de ministerraad die dit keer op maandag werd gehouden.

Tegelijk wijst ze erop dat er wel eerder bestuursafspraken zijn gemaakt met de gemeenten. "En afspraken zijn natuurlijk wel afspraken. Maar ik neem aan dat ze dat allemaal hebben meegenomen." Faber beaamt dat meer opvang in de huidige azc's wel een acuut opvangprobleem zou kunnen oplossen. "Ja, maar nogmaals, een bestuursovereenkomst openbreken ligt natuurlijk heel lastig."

Meer uit Politiek

Eerdmans stemt met echtgenote in woonplaats Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.

7 uur geleden
Van der Plas stemt in buurthuiskamer in Deventer

DEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.

7 uur geleden
Van Baarle (DENK) brengt stem uit in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.

7 uur geleden
Paternotte stemt in basisschool in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.

8 uur geleden
SP-leider Jimmy Dijk stemt op stadhuis Groningen

GRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.

8 uur geleden
Klaver brengt stem uit in Kunstmuseum Den Haag

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft woensdagochtend zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Kunstmuseum in Den Haag.

8 uur geleden
Premier Jetten brengt stem uit in school Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in OBS Archipel aan de Atjehstraat in Den Haag zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dit gebeurde rond 08.30 uur.

9 uur geleden