Faber wist niet van idee COA om van azc's noodopvang te maken
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber was er niet van op de hoogte dat het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) onlangs bezig was met een plan om van reguliere asielzoekerscentra een soberder noodopvang te maken. Op die manier zouden daar meer mensen in de opvang kunnen. Het COA benaderde daartoe enkele weken geleden gemeenten met de vraag of ze bereid waren om hieraan mee te werken. Faber wist dat zelf niet, maar volgens haar mag deze organisatie daar gewoon haar "gedachten over laten gaan en een verkennend onderzoek doen. Dat mag."
De minister benadrukt dat het COA een zelfstandig bestuursorgaan is en "natuurlijk wel vrijheid heeft. En het is op zich helemaal niet slecht als ze gaan bekijken of ze zaken efficiënter kunnen inrichten", zei Faber na afloop van de ministerraad die dit keer op maandag werd gehouden.
Tegelijk wijst ze erop dat er wel eerder bestuursafspraken zijn gemaakt met de gemeenten. "En afspraken zijn natuurlijk wel afspraken. Maar ik neem aan dat ze dat allemaal hebben meegenomen." Faber beaamt dat meer opvang in de huidige azc's wel een acuut opvangprobleem zou kunnen oplossen. "Ja, maar nogmaals, een bestuursovereenkomst openbreken ligt natuurlijk heel lastig."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vernielingen aan het gemeentehuis in Loosdrecht zijn "onacceptabel", vindt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). "Publieke gebouwen zijn van ons allemaal, en daar blijf je van af. Burgemeesters, wethouders en raadsleden moeten hun werk veilig en zonder intimidatie kunnen doen."
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep lokale partijen maakt formeel bezwaar tegen Progressief Nederland (PRO), de nieuwe naam van GroenLinks-PvdA. ProVeenendaal heeft samen met acht andere partijen een beroepschrift ingediend bij de Raad van State tegen de goedkeuring van de naamsverandering door de Kiesraad. Ze vinden de naam van de landelijke fusiepartij verwarrend.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD en JA21 gaan door met hun wetsvoorstel om taakstraffen bij geweld tegen hulpverleners te verbieden, bevestigt JA21-leider Joost Eerdmans na berichtgeving door De Telegraaf. Ondanks stevige kritiek van de Raad van State passen de twee partijen het voorstel inhoudelijk niet aan.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.
3 dagen geledenNICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.
4 dagen geleden