Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Faber werkt aan terugkeerprogramma voor als Oekraïne veilig is

Faber werkt aan terugkeerprogramma voor als Oekraïne veilig is

DEN HAAG (ANP) - Minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) werkt aan een terugkeerprogramma voor gevluchte Oekraïners voor het geval dat de situatie in hun land weer veilig is. In ruil voor hulp bij de terugkeer wil de PVV-bewindsvrouw voorkomen dat de Oekraïners massaal asiel gaan aanvragen in Nederland als hun recht om hier te verblijven afloopt, meldt ze in een Kamerbrief.

Het plan is om mensen die terug willen keren te ondersteunen door bijvoorbeeld cursussen aan te bieden of ze vanuit Nederland te laten werken bij een bedrijf in Oekraïne. Hierdoor moeten ze de vaardigheden ontwikkelen die ze na terugkeer in hun moederland kunnen gebruiken bij de wederopbouw. Om mee te doen aan het terugkeerprogramma, moeten Oekraïners wel afzien van hun asielaanvraag.

De minister gaat het programma nog uitwerken. Dat wil ze doen samen met andere ministeries, gemeenten, maatschappelijke organisaties en een afvaardiging van de vluchtelingen zelf. De bewindsvrouw is ook van plan om de regering van Oekraïne te raadplegen.

Faber werkt bovendien aan een regeling voor Oekraïners die toch in Nederland willen blijven. Ze denkt eraan om deze mensen een tijdelijke verblijfsvergunning aan te bieden "zolang zij hier zijn en maximaal bijdragen en meebetalen aan onze samenleving en economie". In de brief staat niet vermeld wat de looptijd wordt van deze vergunning. Ook voor deze regeling geldt de voorwaarde dat de asielaanvraag wordt ingetrokken.

Meer uit Binnenland

Politie: twee verdachten op fatbike betrokken bij explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.

32 minuten geleden
Definitieve eindbedrag 3FM Serious Request ruim 18,8 miljoen euro

HILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.

55 minuten geleden
Erasmus MC opent extern meldpunt voor werkcultuur ic-afdeling

ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.

55 minuten geleden
Letschert wil lerarentekort in vier jaar flink terugdringen

LEIDEN (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert wil ervoor zorgen dat er binnen vier jaar geen groot lerarentekort meer is. "In een land met een structureel lerarentekort wordt het fundament waar we voor staan, de jeugd opleiden, wel kwetsbaar."

3 uur geleden
Jetten heeft geen concreet voorstel voor missie Hormuz gezien

BERLIJN (ANP) - Er is nog geen plan voor een missie in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten op bezoek bij de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in Berlijn. "Zoals altijd staat Nederland open voor suggesties, maar op dit moment ligt er geen concreet voorstel op tafel", aldus Jetten op een gezamenlijke persconferentie.

3 uur geleden
Amerikaanse ambassade veroordeelt explosie op Zuidas Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.

4 uur geleden
Berendsen: geen militaire missie in Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) ziet een militaire missie in de Straat van Hormuz "op dit moment absoluut niet gebeuren. Daar is ook geen draagvlak voor", zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

4 uur geleden