Faber werkt aan terugkeerprogramma voor als Oekraïne veilig is
DEN HAAG (ANP) - Minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) werkt aan een terugkeerprogramma voor gevluchte Oekraïners voor het geval dat de situatie in hun land weer veilig is. In ruil voor hulp bij de terugkeer wil de PVV-bewindsvrouw voorkomen dat de Oekraïners massaal asiel gaan aanvragen in Nederland als hun recht om hier te verblijven afloopt, meldt ze in een Kamerbrief.
Het plan is om mensen die terug willen keren te ondersteunen door bijvoorbeeld cursussen aan te bieden of ze vanuit Nederland te laten werken bij een bedrijf in Oekraïne. Hierdoor moeten ze de vaardigheden ontwikkelen die ze na terugkeer in hun moederland kunnen gebruiken bij de wederopbouw. Om mee te doen aan het terugkeerprogramma, moeten Oekraïners wel afzien van hun asielaanvraag.
De minister gaat het programma nog uitwerken. Dat wil ze doen samen met andere ministeries, gemeenten, maatschappelijke organisaties en een afvaardiging van de vluchtelingen zelf. De bewindsvrouw is ook van plan om de regering van Oekraïne te raadplegen.
Faber werkt bovendien aan een regeling voor Oekraïners die toch in Nederland willen blijven. Ze denkt eraan om deze mensen een tijdelijke verblijfsvergunning aan te bieden "zolang zij hier zijn en maximaal bijdragen en meebetalen aan onze samenleving en economie". In de brief staat niet vermeld wat de looptijd wordt van deze vergunning. Ook voor deze regeling geldt de voorwaarde dat de asielaanvraag wordt ingetrokken.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.
12 uur geledenMAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.
13 uur geledenBARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".
17 uur geleden