Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Faber werkt aan terugkeerprogramma voor als Oekraïne veilig is

Faber werkt aan terugkeerprogramma voor als Oekraïne veilig is

DEN HAAG (ANP) - Minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) werkt aan een terugkeerprogramma voor gevluchte Oekraïners voor het geval dat de situatie in hun land weer veilig is. In ruil voor hulp bij de terugkeer wil de PVV-bewindsvrouw voorkomen dat de Oekraïners massaal asiel gaan aanvragen in Nederland als hun recht om hier te verblijven afloopt, meldt ze in een Kamerbrief.

Het plan is om mensen die terug willen keren te ondersteunen door bijvoorbeeld cursussen aan te bieden of ze vanuit Nederland te laten werken bij een bedrijf in Oekraïne. Hierdoor moeten ze de vaardigheden ontwikkelen die ze na terugkeer in hun moederland kunnen gebruiken bij de wederopbouw. Om mee te doen aan het terugkeerprogramma, moeten Oekraïners wel afzien van hun asielaanvraag.

De minister gaat het programma nog uitwerken. Dat wil ze doen samen met andere ministeries, gemeenten, maatschappelijke organisaties en een afvaardiging van de vluchtelingen zelf. De bewindsvrouw is ook van plan om de regering van Oekraïne te raadplegen.

Faber werkt bovendien aan een regeling voor Oekraïners die toch in Nederland willen blijven. Ze denkt eraan om deze mensen een tijdelijke verblijfsvergunning aan te bieden "zolang zij hier zijn en maximaal bijdragen en meebetalen aan onze samenleving en economie". In de brief staat niet vermeld wat de looptijd wordt van deze vergunning. Ook voor deze regeling geldt de voorwaarde dat de asielaanvraag wordt ingetrokken.

Meer uit Binnenland

VU koppelt systemen los na hack, mogelijk gevolgen voor onderwijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.

3 uur geleden
Uithoorn plaatst tijdelijk camera's in straat waar azc moet komen

UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.

6 uur geleden
Jetten na aanval op D66-kantoor: laten ons niet zwijgen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".

8 uur geleden
Minister Heerma noemt aanval op D66-partijkantoor 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."

8 uur geleden
Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

8 uur geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

9 uur geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

11 uur geleden