Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Faber past volgorde asielplannen niet aan na bezoek Ter Apel

Faber past volgorde asielplannen niet aan na bezoek Ter Apel

WESTERWOLDE (ANP) - Minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) wil de instroom van asielzoekers beperken en tegelijkertijd de spreidingswet intrekken. "Ik hou van parallelle processen, dus ik doe het tegelijk", zei ze woensdag na afloop van een bezoek aan het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel.

Woensdag uitte de burgemeester van Westerwolde, waar Ter Apel onder valt, Jaap Velema juist zijn zorgen aan de minister over de volgorde van haar plannen. "Pas na het inperken van de asielinstroom kan de spreidingswet van tafel en een huurbeperking worden opgelegd", aldus Velema. Maar Faber wil dus dat het wel tegelijkertijd gebeurt.

De minister denkt niet dat mensen binnenkort weer in het gras moeten slapen in het overvolle aanmeldcentrum, zoals in de zomer van 2022 het geval was. "Het is niet zover, dus ik ga ervan uit dat het niet gebeurt. De dienst is goed op orde, dus ik ga ervan uit dat het allemaal in goede banen wordt geleid", aldus Faber.

"Leerzaam" noemde Faber haar bezoek aan Ter Apel, waarbij ze ook langsging bij winkeliers in het dorp. "Het had zeker zin, als je hier bent krijg je in ieder geval een ander plaatje. En ja, ik ben er ook wel van overtuigd dat de instroom in ieder geval teruggebracht moet worden", zei de minister. Hoe dat precies moet gaan gebeuren bleef in het midden, daarvoor verwees Faber naar het akkoord op hoofdlijnen dat omgezet gaat worden in beleid.

Meer uit Politiek

Kamer: verbied Moslimbroederschap en 'gelieerde organisaties'

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor een motie van de PVV gestemd waarin wordt verzocht om de Moslimbroederschap en "gelieerde organisaties" te verbieden. De PVV heeft meerdere keren geprobeerd om steun te vinden voor een dergelijke motie, maar wist telkens net geen meerderheid te overtuigen. Onder meer de VVD steunde de motie nu.

28 minuten geleden
OM eist 15 maanden cel voor bedreigen zanger Douwe Bob

UTRECHT (ANP) - Voor het bedreigen van Douwe Bob heeft het Openbaar Ministerie tegen Bob ter H. (39) vijftien maanden cel geëist, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De bedreigingen volgden nadat de zanger eind juni kort voor een optreden op een Joods voetbalevenement besloot daarvan af te zien. Hij vreesde na de bedreigingen voor de veiligheid van zijn gezin en vluchtte naar het buitenland.

1 uur geleden
Lokale partijen en D66 populairst bij basisschoolverkiezingen

MAARN (ANP) - Onder basisschoolleerlingen die in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag meededen aan de Kinderverkiezingen, zijn lokale partijen het populairst. Bij elkaar opgeteld ging 25 procent van de 4489 stemmen naar een partij die alleen meedoet in de gemeente waar het kind woont. Van de partijen die landelijk meedoen, kreeg D66 met bijna 19 procent de meeste stemmen.

1 uur geleden
Van Weel vermoedt dat verdachten aanslag Rotterdam zijn geronseld

DEN HAAG (ANP) - Alles wijst er nu op dat de verdachten van de aanslag op de synagoge in Rotterdam zijn geronseld, zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdagmiddag bij het vragenuur in de Tweede Kamer. "En de mogelijkheid dat Iran betrokken is bij deze aanslag wordt nadrukkelijk ook onderzocht."

2 uur geleden
Minister Sterk is trots op Nederlandse paralympiërs

DEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Sport is trots op de Nederlandse atleten die aan de Paralympische Winterspelen hebben deelgenomen. "Het is heel belangrijk dat mensen met een handicap ook in staat zijn om de top te halen", zei ze bij de huldiging van medaillewinnaars in Den Haag. "Ik hoop dat het veel mensen inspireert die ook met een handicap worstelen en laat zien dat het voor hen ook mogelijk is om te gaan sporten en mooie prestaties neer te zetten."

3 uur geleden
Klaver kort in Rotterdam, waar GL-PvdA Leefbaar wil verslaan

ROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver was dinsdagochtend kort in Rotterdam, waar zijn partij in peilingen dicht achter Leefbaar Rotterdam lijkt te staan. "Het is nek aan nek", zei Klaver tegen het ANP. "Voor het eerst in een hele lange tijd kan een progressieve partij hier weer de grootste worden."

4 uur geleden
Letschert wil lerarentekort in vier jaar flink terugdringen

LEIDEN (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert wil ervoor zorgen dat er binnen vier jaar geen groot lerarentekort meer is. "In een land met een structureel lerarentekort wordt het fundament waar we voor staan, de jeugd opleiden, wel kwetsbaar."

21 uur geleden