Faber over zaak-Mikael: stapelen procedures kan niet zo doorgaan
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber vindt het "onwenselijk" dat Mikael (11) en zijn Armeense moeder een nieuwe verblijfsaanvraag hebben gedaan om in Nederland te kunnen blijven. De in Nederland geboren jongen en zijn moeder hoorden onlangs dat zij na twaalf jaar geen verblijfsvergunning krijgen, omdat zij zich te lang aan het toezicht van de instanties hadden onttrokken. Nu proberen zij alsnog een vergunning te krijgen via Mikaels vader.
Volgens Faber kan het stapelen van dergelijke procedures "niet zo doorgaan". Zij zegt snel met plannen te komen om dit in te perken. De asielminister benadrukt dat Mikael en zijn moeder het recht hebben om op deze manier alsnog een verblijfsvergunning te regelen. Maar op deze manier is er geen beleid te maken, meent Faber. "Op deze manier wordt het een oeverloze exercitie."
Mikaels vader komt ook uit Armenië, maar is getrouwd met een Nederlandse vrouw en heeft zelf kinderen met de Nederlandse nationaliteit. Omdat ook hij voor Mikael zorgt, kan zijn zoon via hem een verblijfsvergunning regelen, zei hun advocaat Dora Brouwer in de Volkskrant. Zij acht de nieuwe aanvraag "logisch en kansrijk".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - In de zones rond kwetsbare natuur mogen boeren op termijn maximaal 1,5 koe per hectare grond houden. Dat is een van de strengere regels die landbouwminister Jaimi van Essen voorstelt om te zorgen voor minder stikstof op gevoelige natuur. Hij benadrukt dat provincies de mogelijkheid krijgen om daarvan af te wijken en met een eigen plan te komen.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower wil nog niet hardop zeggen of zijn fractie voor het aangepaste belastingplan van het kabinet gaat stemmen. Maar hij vindt het naar eigen zeggen "moeilijk argumenten te bedenken" om dat niet te doen. "Volgens mij is er heel veel pijn weggehaald."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - JA21 kan het belastingplan nu nog niet steunen, maar ziet wel "dat er voorzichtig wat stappen worden gezet". Zo vindt partijleider Joost Eerdmans het bijvoorbeeld positief dat de zogenoemde vrijheidsbijdrage wordt gecompenseerd. Tegelijkertijd mist hij plannen voor ondernemers. Ook ziet hij de eisen van hem en bondgenoten BBB en SGP op niet-financiële thema's niet terug, zoals asiel, abortus of stikstof. "Daar moet op bewogen worden."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is positief over de aanpassingen van het belastingplan waarmee het kabinet dinsdag is gekomen. Wel blijft de oppositiepartij vragen houden over de plannen voor de vermogenswinstbelasting box 3, zegt fractieleider Mirjam Bikker van de ChristenUnie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat meer gemeenten gft-afval gaan scheiden. Dat is al verplicht, maar minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) wil uitzonderingen op die plicht schrappen uit de wet, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer. Het is een van de maatregelen die ze voorstelt om afvalstromen landelijk meer op elkaar te laten lijken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt voor om tientallen miljoenen uit te geven aan onder meer politie, OM en plannen rond AI. Daarmee wil het tegemoetkomen aan wensen uit de oppositie. Ministers Eelco Heinen (VVD) en Eelco Eerenberg (D66) van Financiën noemen in hun brief de Groep Markuszower en 50PLUS als het om veiligheid gaat, en Volt als het om AI gaat.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de invoering van een nieuw stelsel voor vermogensbelasting met een jaar wordt uitgesteld, kost de schatkist naar verwachting miljarden. Dat verwacht staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën). Hoeveel het exact gaat kosten, wordt later dinsdag bekend.
6 uur geleden