Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Faber ook in belangrijke decembermaand zonder woordvoerders

Faber ook in belangrijke decembermaand zonder woordvoerders

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber moet het ook in de komende belangrijke weken zonder woordvoerders stellen. De laatste twee woordvoerders hebben zich ziek gemeld of zijn overgeplaatst, terwijl Faber onder meer de asielnoodmaatregelenwet wil afronden en een besluit over asielzoekers uit Syrië wil nemen.

De PVV-minister heeft van meet af aan grote problemen om een team te vormen dat haar kan bijstaan. Sinds haar aantreden verloor ze om uiteenlopende redenen al drie woordvoerders en wees ze een beoogde vervanger op het allerlaatst af. Op versterking op korte termijn is geen zicht. Een van Fabers resterende woordvoerders heeft zich ziek gemeld en de laatste heeft een andere opdracht gekregen, bevestigt het ministerie. Journalisten moeten vragen voor Faber de rest van het jaar in principe via e-mail stellen.

Volgens het hoofd woordvoering van het departement is sprake van "een samenloop van omstandigheden op een dossier dat continu politiek onder druk staat, en veel aandacht krijgt in de media. We doen er alles aan om persvragen zo goed en snel mogelijk te beantwoorden, en de minister toch zo goed mogelijk te ondersteunen".

Druk

Faber zit ook al die tijd al zonder politiek assistent, de verbindingspersoon tussen bewindspersoon en Tweede Kamer. Die is wel aangesteld, maar krijgt maar geen toegang tot het ministerie en de vertrouwelijke informatie daar. Daarvoor is toestemming van de veiligheidsdiensten nodig.

Oppositiepartijen, coalitiepartners en zelfs haar eigen voorman Geert Wilders voeren de laatste weken de druk op Faber op om nu eens met concreet beleid te komen. Dat er nog weinig is verricht, "ligt niet aan een gebrek aan een woordvoerder of een p.a.", meent premier Dick Schoof. "Er wordt gewoon snoeihard gewerkt." Het kabinet en de coalitie hadden nu eenmaal tijd nodig om terug te komen van hun aanvankelijke plan om het noodrecht te gebruiken om snel strenge asielmaatregelen te nemen, stelde hij na afloop van de ministerraad.

"Ik heb vertrouwen in mevrouw Faber, dus de personeelsproblemen, dat wordt opgelost", zei Schoof. Die mogen voor media "vervelend" zijn, maar "op dit moment is het belangrijkste de capaciteit die nodig is om die wetten te maken".

Meer uit Politiek

Petitie GL-PvdA tegen asielwetten ruim 110.000 keer ondertekend

DEN HAAG (ANP) - De petitie van GroenLinks-PvdA tegen de twee strenge asielwetten is ruim 110.000 keer ondertekend. De wetten kregen vorige week steun van een meerderheid van de Tweede Kamer. De opstellers roepen mensen op om de petitie te ondertekenen om de Eerste Kamer - die de wetten na de zomervakantie behandelt - op andere gedachten te brengen.

14 minuten geleden
Jennifer Simons president van Suriname, overdracht op 16 juli

PARAMARIBO (ANP) - In het Surinaamse parlement is Jennifer Simons (71) zondagmiddag gekozen tot president. Omdat er geen tegenkandidaat was, gebeurde dat zonder stemming. Gregory Rusland is gekozen tot vicepresident." Op 16 juli neemt Simons de leiding van het land officieel over van Chan Santokhi. Zij zal leiding geven aan een coalitie van zes partijen.

20 uur geleden
Struycken weet nog niet wat asielwet voor cellentekort betekent

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Teun Struycken (Justitie, NSC) weet nog niet wat de strengere asielwet gaat betekenen voor het al nijpende cellentekort. De Tweede Kamer stemde na een chaotische dag in met de asielwet, waarin nu ook staat dat illegaliteit en hulp aan illegalen strafbaar zijn. Illegalen of helpers kunnen tot zes maanden celstraf krijgen, terwijl het kabinet vanwege het cellentekort nu al toestaat dat gevangenen tot twee weken eerder de cel mogen verlaten.

3 dagen geleden
Staatssecretaris Aartsen blij met voorstel plasticrecycling

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu) is blij met het voorstel van het bedrijfsleven om jaarlijks minstens 115.000 ton gerecycled plastic in te kopen. Voorafgaand aan de ministerraad zegt de demissionaire VVD-bewindsman dat hij "nu eindelijk een keer die discussie kan gaan voeren."

3 dagen geleden
Meerderheid voor asielnoodmaatregelenwet na toezegging Van Weel

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van 94 Tweede Kamerleden heeft voor de asielnoodmaatregelenwet gestemd na een avond waarin de fracties van NSC en SGP tot op het laatst onbeslist waren. De partijen hadden veel moeite met het wijzigingsvoorstel van de PVV over de strafbaarstelling van illegaliteit, omdat ze vreesden dat humanitaire hulp aan illegalen daardoor strafbaar zou worden.

3 dagen geleden
Kamermeerderheid stemt voor asielwet over tweestatusstelsel

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van 95 Kamerleden heeft voor de wet gestemd over een tweestatusstelsel. Hierin wordt geregeld dat vluchtelingen worden opgedeeld in twee groepen, waarvan er één minder rechten krijgt. Het is nog allerminst zeker of de wet ook op voldoende steun kan rekenen in de Eerste Kamer. Daar is de steun van het CDA belangrijk en die partij is tegen.

3 dagen geleden
NSC en SGP steunen asielwet na geruststellende brief Van Weel

DEN HAAG (ANP) - Justitie- en asielminister David van Weel (VVD) is bereid het artikel uit de asielnoodmaatregelenwet dat de strafbaarstelling van illegaliteit regelt, niet meteen in werking te laten treden. Hij laat eerst de Raad van State advies uitbrengen en bespreekt dit vervolgens met de Tweede Kamer.

3 dagen geleden