Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Faber na dit seizoen terug naar jeugdopleiding PSV

Faber na dit seizoen terug naar jeugdopleiding PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ernest Faber gaat na afloop van het lopende voetbalseizoen weer volledig aan de slag bij de voetbalacademie van PSV. Het is voor het hoofd van de jeugdopleiding geen optie om langer door te gaan als trainer van het eerste elftal, ook niet als de prestaties heel goed zijn onder zijn leiding.

"Ik heb een paar jaar geleden bewust een carrièreswitch gemaakt. Daar kwam een heel plan bij, met studies en opleidingen. Dat loopt als een tierelier en bevalt me heel erg goed", aldus Faber, die van 2016 tot 2018 het eerste elftal van FC Groningen onder zijn hoede had. Daarvoor was hij ook hoofdtrainer bij NEC en FC Eindhoven. "PSV heeft nu even de tijd om een goede opvolger te zoeken. Dat is zo besproken."

Faber zal de komende maanden zijn werk als hoofdtrainer combineren met zijn werk bij de jeugdacademie. "Er wordt geen opvolger voor mij gezocht. Ik moet zorgen dat het daar gewoon doorloopt."

Commitment

De 1-voudig international vindt het werk als hoofd van de jeugdopleiding leuk. "Het bevalt me heel erg goed. Er zit meer in dan ik had gedacht. We hebben veel talent in de opleiding, het gaat heel erg goed. Er is niets mooiers dan jongens kant en klaar af te leveren bij het eerste elftal."

Faber is in 2018 een overeenkomst aangegaan voor vijf jaar. "Ik heb mijn 'commitment' gegeven aan de jonge voetballers daar en de mensen die voor mij naar de opleiding zijn gekomen. Dus om daar afscheid van te nemen, dat gaat niet."

Meer uit Voetbal

Real klopt Atlético en treft opnieuw Barcelona in finale Supercup

JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.

5 uur geleden
Paris Saint-Germain wint Franse Supercup voor vierde keer op rij

KOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.

5 uur geleden
Brazilië en Frankrijk kiezen met oog op WK voor oefenduels in VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.

7 uur geleden
Heracles huurt Zweedse middenvelder Ahlstrand van St. Pauli

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.

8 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus bij geplaagd Tottenham drie maanden aan de kant

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.

9 uur geleden
PSV neemt Belgisch recordinternational over van Leicester City

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.

10 uur geleden
Mourinho verplicht spelers Benfica op trainingscomplex te blijven

LISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.

11 uur geleden