Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Faber krijgt meteen uitzoekopdracht van geërgerde Kamer

Faber krijgt meteen uitzoekopdracht van geërgerde Kamer

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber heeft bij de verdediging van haar begroting in de Tweede Kamer meteen de ergernis van de oppositie gewekt. Die kreeg geen antwoord op herhaaldelijke vragen en concludeerde dat de minister kennelijk geen antwoord had en zich daarin eerst verder moest verdiepen. Met de belofte dat Faber na de lunch op de vragen zou terugkomen werd de boel voorlopig gesust.

Faber botst al van meet af aan geregeld met Kamerleden over haar beantwoording van hun vragen. Dat speelde bij het belangrijke begrotingsdebat donderdag onmiddellijk weer op. SP'er Michiel van Nispen vroeg haar hoe ze kan beweren juist voor de allerzwaksten op te komen en tegelijkertijd minder erkende vluchtelingen wil opnemen voor wie de Verenigde Naties onderdak zoeken. Faber antwoordde slechts dat ze haar aandacht richt op het verminderen van het aantal onwelkome asielzoekers, die volgens haar echte vluchtelingen verdringen. VN-vluchtelingen komen echter niet in azc's terecht, maar krijgen bij aankomst meteen een woning.

"Dit is superpijnlijk", constateert CDA-leider Henri Bontenbal. "Dit maakt duidelijk dat de minister niet weet hoe dit werkt. We gaan met een minister praten die de verschillen niet kent." De oppositie vroeg daarom om een lees- en overlegpauze voor Faber, maar daar zagen zij en de regeringspartijen niets in. De minister komt later in het debat op de kwestie terug, spraken ze af.

Meer uit Politiek

Gemeenten zien kabinet stap naar voren zetten na asielrellen

DEN HAAG (ANP) - "Het kabinet heeft vanavond een stap naar voren gezet en daar ben ik heel blij mee." Dat zei voorzitter Sharon Dijksma van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) maandag na spoedoverleg met het kabinet over de recente rellen bij opvanglocaties voor asielzoekers. In onder meer Loosdrecht liepen betogingen tegen de komst van asielzoekers uit de hand.

4 uur geleden
Jetten: Markuszower nu 'niet vooraan in rij voor samenwerking'

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower, die vorige week zei dat Palestijnse vluchtelingen die vanuit Griekenland zijn gekomen "met maximaal geweld" moeten worden tegengehouden bij de grens, moet voor premier Rob Jetten (D66) steviger afstand nemen van die uitspraken. Markuszower nuanceerde zijn oproep tot geweld, maar bleef achter de strekking staan. Tot die tijd zal Markuszower, die samen met andere PVV-afsplitsers zeven zetels heeft in de Tweede Kamer, niet "vooraan in de rij staan om als partner mee samen te werken".

6 uur geleden
Jetten wil na asieloverleg meer 'maatwerk' voor opvang gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil samen met gemeenten meer inzetten op "maatwerk" in lokale asielopvang, zei premier Rob Jetten (D66) na afloop van overleg met bestuurders uit gemeenten en provincies. Een speciaal "vliegend team" moet gemeenten ondersteunen die nu nog niet voldoende capaciteit hebben om hun aandeel aan vluchtelingen op te vangen.

6 uur geleden
Geen geld voor nieuw sirenesysteem, luchtalarm verdwijnt in 2028

DEN HAAG (ANP) - Er is geen geld gevonden voor een nieuw, innovatief sirenesysteem en daarmee zal vanaf 2028 een einde komen aan het maandelijkse luchtalarm. Dat schrijft minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) maandag aan de Tweede Kamer.

9 uur geleden
Opnieuw aangifte tegen Markuszower om uitspraak over Palestijnen

AMSTERDAM (ANP) - Na The Rights Forum heeft ook de Turkse arbeidersvereniging HTIB aangekondigd aangifte te doen tegen Kamerlid Gidi Markuszower (Groep Markuszower) naar aanleiding van zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers. Die zetten volgens de organisatie aan tot haat en geweld.

11 uur geleden
Sjoerdsma: EU moet meer solidariteit met vluchtelingen tonen

BRUSSEL (ANP) - De gevolgen van de blokkade van de Straat van Hormuz zijn "enorm" en minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking) maakt zich daar "hele grote zorgen over". Hij vindt dat de EU proactiever moet zijn. Zo verwacht hij meer coördinatie van de EU om ervoor te zorgen dat de lidstaten meer gaan doen, zei hij na afloop van een vergadering met zijn EU-collega's in Brussel. Als eerste noemt hij daarbij het tonen van solidariteit met vluchtelingen en ontheemden.

12 uur geleden
ProVeenendaal bij Raad van State: nu al last van naamsverwarring

DEN HAAG (ANP) - ProVeenendaal heeft maandag namens een groep lokale Pro-partijen bij de Raad van State gepleit tegen de nieuwe naam van GroenLinks-PvdA. De fusiepartij is omgedoopt tot Progressief Nederland, kortweg PRO. De lokale partijen zeggen nu al last te hebben van naamsverwarring. De Kiesraad vindt het aan de lokale centrale stembureaus om hierover te oordelen bij de volgende gemeenteraadsverkiezingen in 2030.

12 uur geleden