Faber krijgt meteen uitzoekopdracht van geërgerde Kamer
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber heeft bij de verdediging van haar begroting in de Tweede Kamer meteen de ergernis van de oppositie gewekt. Die kreeg geen antwoord op herhaaldelijke vragen en concludeerde dat de minister kennelijk geen antwoord had en zich daarin eerst verder moest verdiepen. Met de belofte dat Faber na de lunch op de vragen zou terugkomen werd de boel voorlopig gesust.
Faber botst al van meet af aan geregeld met Kamerleden over haar beantwoording van hun vragen. Dat speelde bij het belangrijke begrotingsdebat donderdag onmiddellijk weer op. SP'er Michiel van Nispen vroeg haar hoe ze kan beweren juist voor de allerzwaksten op te komen en tegelijkertijd minder erkende vluchtelingen wil opnemen voor wie de Verenigde Naties onderdak zoeken. Faber antwoordde slechts dat ze haar aandacht richt op het verminderen van het aantal onwelkome asielzoekers, die volgens haar echte vluchtelingen verdringen. VN-vluchtelingen komen echter niet in azc's terecht, maar krijgen bij aankomst meteen een woning.
"Dit is superpijnlijk", constateert CDA-leider Henri Bontenbal. "Dit maakt duidelijk dat de minister niet weet hoe dit werkt. We gaan met een minister praten die de verschillen niet kent." De oppositie vroeg daarom om een lees- en overlegpauze voor Faber, maar daar zagen zij en de regeringspartijen niets in. De minister komt later in het debat op de kwestie terug, spraken ze af.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Partij voor de Dieren-lijsttrekker Esther Ouwehand heeft tijdens de klimaatmars in Den Haag de eensgezindheid van de partij benadrukt. In de week dat senator en medeoprichter Niko Koffeman vertrok uit de partij, zei ze tegen het ANP dat de leden achter de koers van de partij staan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie bevestigt dat zaterdagavond een auto is stilgezet in de buurt van het huis van VVD-leider Dilan Yeşilgöz. Volgens een woordvoerder was er sprake van een "situatie". Om wat voor situatie het precies ging, wil de politie niet zeggen. Er is niemand aangehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-partijleider Dilan Yeşilgöz kon zaterdagavond na het Debat van het Zuiden niet naar haar huis in Amsterdam, vanwege een "verdachte situatie" bij haar in de buurt. Ze zei in het televisieprogramma Buitenhof dat er een onveilige situatie was en dat ze naar een veilige locatie is gebracht nadat ze daarvan op de hoogte was gesteld. Uiteindelijk kon ze in de nacht van zaterdag op zondag naar huis.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - D66 en CDA vinden dat de rijksoverheid meer geld moet investeren in Zeeland, als compensatie voor bijvoorbeeld kerncentrales en windmolens aan de kust. Dat zeiden lijsttrekkers Henri Bontenbal en Rob Jetten tijdens het Debat van het Zuiden zaterdag.
22 uur geledenTILBURG (ANP) - PVV en JA21 willen in Brussel vragen om uitstel van de Europese regels voor waterkwaliteit. Dat zeiden lijsttrekkers Geert Wilders en Joost Eerdmans zaterdag in het Debat van het Zuiden. In deze regels staat dat in 2027 het water schoon moet zijn, maar dat wordt nu bij lange na niet gehaald.
22 uur geledenTILBURG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft Geert Wilders "clown Bassie die aan de macht was" genoemd nadat de PVV-leider andere partijen de schuld had gegeven van de asielproblemen in Nederland. Dat gebeurde zaterdag tijdens het Debat van het Zuiden van de drie zuidelijke regionale omroepen. Dijk noemde het een "ongelooflijke dosis hypocrisie" van Wilders.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Foort van Oosten van Justitie en Veiligheid gaat met zijn Belgische en Duitse collega's in gesprek over een vergunningsplicht voor gas- en alarmwapens. Het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Nieuws dat de VVD-minister wil dat er meer controle komt op de wapens die kunnen worden omgebouwd.
1 dag geleden