Faber heeft inderdaad niets veranderd aan tekst asielwetten
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber heeft inderdaad niets veranderd aan de tekst van haar wetsvoorstellen over een tweestatusstelsel en andere asielmaatregelen na het zeer kritische advies hierover van de Raad van State. Dat heeft ze gezegd tegen RTL. De PVV-bewindsvrouw laat in het midden of ze wél iets heeft veranderd aan de toelichting op de wet, waar de raad juist veel kritiek op had.
Vrijdag reageert de minister in een zogeheten nader rapport officieel op het advies van de Raad van State en bespreekt ze dit in de ministerraad. De belangrijke regeringsadviseur raadt Faber aan om de wet flink te wijzigen voordat ze deze naar de Tweede Kamer stuurt. Maar vorige maand liet ze al weten dat ze niet van plan was om iets te veranderen aan de wetsvoorstellen.
Veel van de kritiekpunten van de raad gaan over de zogeheten memorie van toelichting. Hierin staat uitleg over het hoe en waarom van de wetsvoorstellen en dat kan grote invloed hebben op de manier waarop deze worden toegepast. Rechters kunnen de memorie van toelichting bijvoorbeeld gebruiken als zij in een zaak willen uitzoeken of de wet wordt toegepast zoals die bedoeld is.
De regeringsadviseur vindt onder meer dat Faber beter moet toelichten wat de financiële gevolgen zijn van haar voorstel.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.
2 uur geledenEDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".
1 dag geledenCARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.
2 dagen geleden