Faber heeft geen snelle oplossing voor onveiligheid in Ter Apel
DEN HAAG (ANP) - In reactie op een zeer kritisch inspectierapport over "zeer ernstige veiligheidsrisico's" in aanmeldcentrum Ter Apel komt asielminister Marjolein Faber niet met oplossingen voor de korte termijn. De Inspectie Justitie en Veiligheid stelt "goed vast" dat "ons systeem totaal is vastgelopen", vindt de bewindsvrouw. Daarom herhaalt de minister dat ze de instroom wil beperken.
De inspectie riep Faber ook op om de doorstroom naar andere locaties te verbeteren. Maar op dat vlak komt ze niet met nieuwe oplossingen. Tot frustratie van hulporganisaties en gemeenten is ze nog steeds van plan om een streep te zetten door de spreidingswet, die opvangplekken beter over gemeenten moet verdelen.
De minister wijst op maatregelen die al eerder zijn genomen om de veiligheid in Ter Apel te verbeteren. Ze noemt dat hier meer wordt gesurveilleerd en meer politiecontroles worden gedaan. Bovendien is de toegangscontrole volgens haar verbeterd, heeft het personeel een noodknop voor bij onveilige situaties en worden overlastgevende asielzoekers apart opgevangen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Schrijver Anja Meulenbelt krijgt de P.C. Hooft-prijs 2026 voor haar beschouwend proza. Ze krijgt 60.000 euro, die hoort bij de belangrijke literaire oeuvreprijs voor een Nederlandse schrijver.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander hebben woensdag in de rechtbank toegegeven dat zij onjuiste informatie hebben opgenomen in gebruikershandleidingen. Zo schreven zij dat de elektrische bolderkar voldeed aan Europese veiligheidsrichtlijnen, terwijl dit niet klopte. Ook in een aanvraag bij het ministerie van Infrastructuur meldden zij volgens het Openbaar Ministerie ten onrechte dat de Stint voldeed aan de benodigde veiligheidseisen. Het OM verdenkt de bedrijven van het tweetal van onder meer valsheid in geschrifte.
3 uur geledenUITWIJK (ANP) - In het dorpje Uitwijk in de gemeente Altena is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Alle kuikens op de locatie in Noord-Brabant worden gedood.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regionale omroepen zijn vanaf 2026 live te volgen op NPO Start, de streamingdienst van de publieke omroep. Minister Gouke Moes (Media, BBB) heeft hiertoe besloten, omdat hij het belangrijk vindt dat regionale publieke omroepen "voor iedereen beter vindbaar en zichtbaar zijn". De demissionaire bewindsman gaat daarom ook de Mediawet aanpassen, schrijft hij in een Kamerbrief.
4 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Iets meer dan 2,25 miljoen mensen hebben dit najaar een vaccinatie tegen het coronavirus gekregen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De opkomst is iets lager dan vorig jaar, toen er ruim 2,5 miljoen prikken werden gezet tijdens de najaarsronde. Het jaar daarvoor, in 2023, kregen ruim 2,7 miljoen mensen een coronavaccinatie.
4 uur geledenHOORN (ANP) - Acteur en komiek Hans Otjes is overleden. Hij stierf maandag op 78-jarige leeftijd in zijn woonplaats Hoorn, heeft zijn familie woensdag bekendgemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe undercoverteam van de politie heeft een "valse start" gemaakt. Dat staat in een rapport van een commissie onder leiding van Winnie Sorgdrager. De commissie ziet een kans dat fouten uit het verleden zich herhalen.
5 uur geleden