Faber heeft geen snelle oplossing voor onveiligheid in Ter Apel
DEN HAAG (ANP) - In reactie op een zeer kritisch inspectierapport over "zeer ernstige veiligheidsrisico's" in aanmeldcentrum Ter Apel komt asielminister Marjolein Faber niet met oplossingen voor de korte termijn. De Inspectie Justitie en Veiligheid stelt "goed vast" dat "ons systeem totaal is vastgelopen", vindt de bewindsvrouw. Daarom herhaalt de minister dat ze de instroom wil beperken.
De inspectie riep Faber ook op om de doorstroom naar andere locaties te verbeteren. Maar op dat vlak komt ze niet met nieuwe oplossingen. Tot frustratie van hulporganisaties en gemeenten is ze nog steeds van plan om een streep te zetten door de spreidingswet, die opvangplekken beter over gemeenten moet verdelen.
De minister wijst op maatregelen die al eerder zijn genomen om de veiligheid in Ter Apel te verbeteren. Ze noemt dat hier meer wordt gesurveilleerd en meer politiecontroles worden gedaan. Bovendien is de toegangscontrole volgens haar verbeterd, heeft het personeel een noodknop voor bij onveilige situaties en worden overlastgevende asielzoekers apart opgevangen.
Meer uit Binnenland
VREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.
1 uur geledenZUTPHEN (ANP) - De advocaat van een 21-jarige man uit Zelhem (Gelderland) die ervan wordt verdacht dat hij als stagiair tijdens zwemlessen veertien jonge kinderen heeft misbruikt, zegt dat er geen bewijs in het dossier zit voor seksueel "binnendringen". Dat bleek dinsdag tijdens een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Zutphen. Justitie vervolgt de man in elf gevallen voor verkrachting.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De tien telers die meedoen aan het wietexperiment en daarom hennep of hasj mogen produceren, gaan regelmatig de fout in. De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft het afgelopen jaar 46 inspecties uitgevoerd bij deze wiettelers, stelde daarbij 42 overtredingen vast en legde 32 sancties op. In vier gevallen moesten telers een boete betalen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in een zaak over de moord op een Haagse garagehouder in 1992. Verdachte Ruben B. (71) werd eind maart vrijgesproken. De rechtbank zag ondanks "sterke aanwijzingen" voor zijn betrokkenheid te weinig bewijs voor een veroordeling.
4 uur geledenKLAZIENAVEEN (ANP) - De politie heeft dinsdag een 50-jarige vrouw uit Emmen aangehouden in een onderzoek naar de dood van Ralf Meinema uit Klazienaveen. Dat meldt de politie. Meinema werd in maart 2017 dood in de kofferbak van zijn auto gevonden met hersenletsel.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".
7 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel sliepen in de nacht van maandag op dinsdag 2211 asielzoekers. Dat is ruim meer dan het maximumaantal van 2000.
7 uur geleden