Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Faber heeft alle vertrouwen dat grenscontroles gaan werken

Faber heeft alle vertrouwen dat grenscontroles gaan werken

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber weet zeker dat de grenscontroles die volgende week beginnen "mensen tegenhouden die geen recht hebben om hier te komen". Bedenkingen bij onder meer de beperkte capaciteit bij de marechaussee, die daardoor maar een fractie van de grensovergangen kan controleren, wuift zij weg. "We moeten natuurlijk ergens beginnen", zei ze voor aanvang van de ministerraad.

Faber verwacht veel van extra "bevoegdheden" die de marechaussee in staat moeten stellen "sneller en efficiënter" te werken. "En ze hebben daar een systeem voor om te kijken waar kunnen we op dit moment het beste controleren. Ik heb er alle vertrouwen in dat dat goed gaat."

De minister wijst er daarnaast op dat 150 miljoen euro extra beschikbaar is gekomen om de capaciteit uit te breiden. Dat geld is niet alleen bestemd voor extra mensen, maar ook voor bijvoorbeeld camera's.

Meer uit Politiek

Koning wijst op financiële grenzen: niet alles kan tegelijk

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil problemen oplossen en stilstand doorbreken, maar stuit daarbij wel op met name financiële grenzen. Dat heeft koning Willem-Alexander gezegd in de troonrede, de eerste sinds het aantreden van het kabinet-Jetten. "De eerlijke boodschap is: niet alles kan tegelijk", aldus het staatshoofd.

20 minuten geleden
Koning benadrukt: uitstel of afstel stikstofaanpak onverantwoord

DEN HAAG (ANP) - Uitstel of afstel van de stikstofaanpak is onverantwoord. Dat zegt de koning in de troonrede op Prinsjesdag.

23 minuten geleden
Koning: de politiek moet zich richten op problemen oplossen

DEN HAAG (ANP) - De politiek moet problemen oplossen en zich niet laten leiden door de ophef van de dag, zei koning Willem-Alexander dinsdagmiddag in de troonrede die hij voorlas namens het kabinet. Hij had het bijvoorbeeld over problemen op het gebied van stikstof, migratie en de toekomst van het sociale stelsel. "De parlementaire democratie is van en voor iedereen en moet dienstbaar zijn aan iedereen", aldus het staatshoofd.

27 minuten geleden
Jeugd geeft politiek weer onvoldoende in jaarlijks onderzoek

DEN HAAG (ANP) - Jongeren en kinderen geven voor het derde jaar op rij een onvoldoende aan de landelijke politiek in een onderzoek naar de mate waarin zij zich gehoord voelen. Dat meldt UNICEF, dat het onderzoek liet uitvoeren. Het rapportcijfer was dit jaar een 4,8. UNICEF noemt dat een "duidelijke waarschuwing".

2 uur geleden
Bertram: vermoedelijke sabotage op spoor 'bijzonder zorgelijk'

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer) noemt het "bijzonder zorgelijk" dat de grote treinstoring in het noorden en midden van het land met opzet lijkt te zijn veroorzaakt. "Het is nu zaak dat dit heel goed onderzocht wordt", laat de CDA-bewindsvrouw via een woordvoerder weten.

4 uur geleden
Politici maken traditiegetrouw statements via Prinsjesdagoutfits

DEN HAAG (ANP) - Traditiegetrouw brengen politici op Prinsjesdag een boodschap over via hun outfits. Zo draagt minister Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, D66) een hoed en schouderstuk die een combinatie van wetenschap en kunst zijn.

7 uur geleden
Belgische en Luxemburgse buitenlandminister bij Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot is dinsdag aanwezig in Den Haag op Prinsjesdag. Prévot is in de Koninklijke Schouwburg voor de Troonrede op uitnodiging van minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen.

7 uur geleden