Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Faber gaat proberen effect strenger asielbeleid uit te rekenen

Faber gaat proberen effect strenger asielbeleid uit te rekenen

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber gaat op aandringen van de Tweede Kamer proberen te ramen hoeveel asielzoekers er minder naar Nederland komen door haar asielbeleid. Veel Kamerleden vinden Fabers veronderstelling dat asielzoekers worden afgeschrikt en opvangplaatsen dus kunnen worden wegbezuinigd op zijn minst "spannend". Ze willen een onderbouwing voordat ze volgende maand over Fabers begroting stemmen.

Faber stuurde voor ze haar begroting donderdag in de Kamer verdedigde al de nieuwste prognoses van haar ministerie. Ambtenaren voorzien in 2027, als Faber fors wil gaan bezuinigen op de behandeling van asielaanvragen en de opvang van asielzoekers, eerder een lichte groei. De forse daling waarop de minister rekent, lijkt volgens haar medewerkers dus vooralsnog onwaarschijnlijk. Ook Queeny Rajkowski van regeringspartij VVD noemt de ingeboekte bezuiniging daarom "spannend en ambitieus".

Maar die "kale cijfers" hebben uitleg nodig om ze goed te kunnen begrijpen, waarschuwde de PVV-minister. Ze belooft de Kamer nog deze maand een toelichting. Bijvoorbeeld over hoeveel nareizigers er worden verwacht en wat de prognoses zeggen over de achterstanden bij vreemdelingendienst IND. Faber probeert dan meteen ook in cijfers uit te drukken wat de strengere asielmaatregelen kunnen schelen waaraan ze werkt, beloofde ze CDA-leider Henri Bontenbal.

Meer uit Politiek

Advies: De Mos en D66 zouden moeten praten over coalitie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.

13 uur geleden
Inwoners Gorinchem op woensdag 29 april opnieuw naar stembus

GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.

1 dag geleden
Nederland had contact met VS na dreigen met vertrek uit NAVO

DEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.

1 dag geleden
Minister blij dat gestolen Roemeense kunstschatten terecht zijn

DEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.

1 dag geleden
Van den Brink: handelen rond UNRWA niet voor herhaling vatbaar

DEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).

1 dag geleden
Kabinet verlengt missie Evertsen in Middellandse Zee met maand

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
Oud-BBB'er Van Gasteren gaat zelfstandig door in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.

2 dagen geleden