Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Faber gaat andere accenten aanbrengen in spel van PSV

Faber gaat andere accenten aanbrengen in spel van PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ernest Faber heeft wel ongeveer voor ogen hoe hij met PSV wil gaan voetballen. Dat zei de trainer dinsdag op zijn eerste werkdag, als opvolger van de maandag ontslagen Mark van Bommel. "Er zullen wel andere accenten zijn omdat ik een andere trainer ben dan Mark. Ik heb daar wat andere ideeën over. Maar je kunt natuurlijk ook niet al te veel veranderen", aldus de interim-coach.

Faber werd zondag gepolst door de leiding van de club. Heel lang hoefde het hoofd van de jeugdopleiding van PSV niet na te denken of hij Van Bommel wilde opvolgen, want hij ziet het als een soort van plicht. "Mijn functie bij de academie is ook dat ik de club ondersteun, dus ook in dit soort gevallen. Je moet altijd klaar staan om de club te helpen", zei Faber. "Het is geen leuk bericht als je hoort dat er een trainer weg moet. Zeker als je ook vrienden bent. Het is natuurlijk geen reclame voor PSV. Bovendien heb ik het bij de academie goed naar mijn zin. Het loopt daar goed, er komen veel talenten door. Dan is het even snel schakelen."

Een doelstelling kreeg Faber van de clubleiding nog niet mee. "Het gaat nu om de korte termijn. De laatste twee wedstrijden voor de winterstop moeten we winnen", aldus de voormalige verdediger over de duels met GVVV (beker) en PEC Zwolle (competitie). "Tijdens het trainingskamp in Qatar in januari hebben we dan de tijd om samen met de spelersgroep de doelstellingen voor de rest van het seizoen uiteen te zetten."

Systeem

Faber beseft dat de landstitel normaal gesproken niet meer haalbaar is. Halverwege de competitie hebben Ajax en AZ tien punten meer dan PSV. "Als we een prijs willen pakken, is de beker in principe de enige kans."

Van Bommel speelde altijd met drie aanvallers. Terugschakelen naar een systeem met twee spitsen is een optie voor Faber. "Dat zou kunnen. Ik houd van positiewisselingen. Dan maakt het niet zoveel uit in welke opstelling je speelt. Ik houd van diepgang en een bepaalde agressie in het spel", aldus de 1-voudig international. "Het is ook een kwestie van gewoon doen. Je kunt wel alles beredeneren en bedenken, je moet soms ook gewoon op instinct voetballen. Je moet plezier hebben in wat je doet."

Meer uit Voetbal

Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

1 uur geleden
Iraanse voetbalsters na veiligheidszorgen terug in eigen land

GÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.

2 uur geleden
Senegal wil onderzoek naar corruptie Afrikaanse voetbalbond

DAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.

2 uur geleden
Advocaat adviseert Feyenoord-coach Van Persie rest van seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.

6 uur geleden
Senegal vecht besluit ontnomen Afrika Cup-titel aan bij CAS

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.

8 uur geleden
Wotte wil er bij ADO na promotie 'vijf tot zeven' spelers bij

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."

8 uur geleden
Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

17 uur geleden