
Faber en Klever onderzoeken Oeganda-plan ondanks kritiek
DEN HAAG (ANP) - Ministers Reinette Klever (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp) en Marjolein Faber (Asiel en Migratie) zijn bezig om het plan uit te werken om uitgeprocedeerde asielzoekers naar Oeganda te sturen, bevestigen hun woordvoerders na berichtgeving van het Nederlands Dagblad. De PVV-bewindsvrouwen doen momenteel onderzoek naar de haalbaarheid van het plan, onder andere op het juridische vlak. Toen zij het plan opperden afgelopen najaar, kregen ze hier veel kritiek op uit de oppositie, die het te voorbarig vond.
Het kabinet probeert daarnaast de banden met Oeganda aan te halen. De woordvoerder van Marjolein Faber zegt dat de "intensievere migratiesamenwerking" met het land zich in een beginfase bevindt en dat er "ambtelijke uitwisselingen" zijn. Hij vindt het te vroeg om te zeggen hoe deze samenwerking er precies uit moet zien.
Klever verduidelijkt via haar woordvoerder dat de afgelopen maanden een speciaal gezant naar het Afrikaanse land is gestuurd om "in vertrouwelijkheid" over de uitwerking van het idee te spreken.
De minister van Buitenlandse Handel bracht het plan in de media tijdens een bezoek aan Oeganda. Dat leverde haar veel hoon en kritiek op van oppositiepartijen. Dit ging onder andere over de gesprekken die ze hierover naar eigen zeggen zou hebben gevoerd met de regering van het Afrikaanse land. De Oegandese minister van Buitenlandse Zaken verklaarde dat hierover niet was gesproken. Faber zegt via haar woordvoerder dat het idee is dat het "niet om een langdurig verblijf gaat" van de uitgeprocedeerde asielzoekers in Oeganda.
Meer uit Binnenland
WANROIJ (ANP) - Bij een schietincident in Wanroij (Noord-Brabant) is een persoon overleden en iemand gewond geraakt. De gewonde is naar het ziekenhuis gebracht. Het incident gebeurde in een woning op de Lamperen, meldt de politie. Het is nog onduidelijk wat zich daar heeft afgespeeld.
11 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - De Poolse premier Donald Tusk is maandagochtend aangekomen op het 5 Mei Plein in Wageningen voor de Nationale Viering van de Bevrijding. Hij werd daar ontvangen door onder anderen premier Dick Schoof en de Wageningse burgemeester Floor Vermeulen.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Op meerdere trajecten in de Randstad rijden maandagochtend geen of minder treinen. Tussen Gouda en Zoetermeer Oost rijden door een wisselstoring geen treinen, reizigers tussen Utrecht en Den Haag hebben daar last van. Een defecte bovenleiding zorgt ervoor dat er tussen Zaandam en Purmerend Overwhere geen treinen rijden. Dat zorgt voor problemen op het traject tussen Amsterdam Sloterdijk en Hoorn Kersenboogerd.
1 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Bij een autobedrijf aan de Hoorn in Alphen aan den Rijn is in de nacht van zondag op maandag een grote brand uitgebroken. Bij de brand komt erg veel rook vrij, meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - In een flatgebouw aan de Vreeland in Amersfoort heeft in de nacht van zondag op maandag een grote uitslaande brand gewoed. De Veiligheidsregio Utrecht meldt dat meerdere woningen in de flat moesten worden ontruimd. Een persoon is naar het ziekenhuis gebracht. De brand is inmiddels geblust.
3 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen hebben de oorlogsveteranen Mervyn Kersh en Nick Janicki rond middernacht het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken om de overgang van 4 naar 5 mei te markeren. De 100-jarige Kersh uit het Verenigd Koninkrijk en de 101-jarige Janicki uit Canada deden dat samen met burgemeester Floor Vermeulen van Wageningen op het plein voor Hotel De Wereld, waar tachtig jaar geleden werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
9 uur geledenDONGEN (ANP) - In een bedrijfspand in Dongen (Noord-Brabant) is zondagavond een zeer grote brand uitgebroken. Het gaat om een productiebedrijf waar onder meer textiel- en leertoepassingen worden verwerkt, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. Het volledige gebouw staat in brand. De brandweer laat om 02.30 uur weten dat zij het gebouw gecontroleerd zal laten uitbranden.
11 uur geleden