Faber deelt adviezen over opt-out nog niet met de Kamer
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber kan de Tweede Kamer nog niet vertellen wat haar ambtenaren vonden van de brief die ze woensdag naar de Europese Commissie stuurde over het Nederlandse streven naar een uitzondering op de Europese migratieregels. Ze komt er later op terug of ze aan haar uitgebrachte ambtelijke adviezen over die brief met de Kamer kan delen, meldt ze donderdag.
Faber liet woensdag aan de commissie weten dat Nederland om een zogeheten opt-out zou vragen op het moment dat de EU zijn basisregels, het EU-verdrag, zou wijzigen. Dat wordt de eerste jaren nog niet verwacht. Maar met de drieste brief van de PVV-minister maakt Nederland zich belachelijk in Brussel, klaagden oppositiepartijen. Daarom vroeg GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans wat Fabers ambtenaren haar hadden geadviseerd. Hij wilde die ontvangen nog voordat premier Dick Schoof donderdag het woord krijgt in het grote Kamerdebat over de Prinsjesdag-plannen van het kabinet.
Maar "vanuit het belang van zorgvuldigheid" kan Faber "niet voldoen aan de gevraagde termijn", schrijft ze aan de Kamer. "Ik kom hier separaat op terug."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariƫr Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
2 dagen geleden