Faber deelt adviezen over opt-out nog niet met de Kamer
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber kan de Tweede Kamer nog niet vertellen wat haar ambtenaren vonden van de brief die ze woensdag naar de Europese Commissie stuurde over het Nederlandse streven naar een uitzondering op de Europese migratieregels. Ze komt er later op terug of ze aan haar uitgebrachte ambtelijke adviezen over die brief met de Kamer kan delen, meldt ze donderdag.
Faber liet woensdag aan de commissie weten dat Nederland om een zogeheten opt-out zou vragen op het moment dat de EU zijn basisregels, het EU-verdrag, zou wijzigen. Dat wordt de eerste jaren nog niet verwacht. Maar met de drieste brief van de PVV-minister maakt Nederland zich belachelijk in Brussel, klaagden oppositiepartijen. Daarom vroeg GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans wat Fabers ambtenaren haar hadden geadviseerd. Hij wilde die ontvangen nog voordat premier Dick Schoof donderdag het woord krijgt in het grote Kamerdebat over de Prinsjesdag-plannen van het kabinet.
Maar "vanuit het belang van zorgvuldigheid" kan Faber "niet voldoen aan de gevraagde termijn", schrijft ze aan de Kamer. "Ik kom hier separaat op terug."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof vindt het "goed nieuws" dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben besloten de Iraanse Revolutionaire Garde op de lijst van terroristische organisaties te zetten. "Nederland heeft hier jarenlang voor gepleit", memoreert de partijloze premier in een tweet.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Onder de EU-ministers van Buitenlandse Zaken is brede steun om snel een nieuw sanctiepakket op te leggen aan Rusland, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). Niet in de laatste plaats omdat de situatie voor Oekraïners onleefbaar is door de kou. Het is Oekraïne daarnaast niet duidelijk hoe serieus Rusland is in de onderhandelingen over vrede.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De partijleiders van D66, VVD en CDA hebben donderdag het coalitieakkoord helemaal afgemaakt. Zij hebben nog een paar "kleine aanpassingen" gemaakt na terugkoppeling uit de fracties. Die fracties hadden het akkoord woensdagavond al goedgekeurd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum van Digitalisering wil nog niets zeggen over mogelijk overheidsingrijpen rond de verkoop van Solvinity, het bedrijf achter DigiD. Hij wacht onderzoeken van twee toezichthouders af.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het wettelijk verplichten van stagevergoedingen is mogelijk, maar brengt ook "wezenlijke dilemma's" met zich mee, laat demissionair onderwijsminister Gouke Moes weten aan de Tweede Kamer. Een Kamermeerderheid wil zo'n wettelijke verplichting voor stagiairs, maar het definitieve besluit laat Moes over aan zijn opvolger.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het duurt "wel erg lang" om problemen in de strafrechtketen op te lossen, vindt ook demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD). Tegelijkertijd zei hij dat er hard aan wordt gewerkt, en kon hij de Tweede Kamer weinig meer beloven dan dat. De strafrechtketen bestaat uit alle organisaties die ervoor zorgen dat strafbare feiten worden opgespoord, berecht en bestraft.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) heeft er goede hoop op dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag ermee instemmen de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de Europese terrorismelijst te zetten. Met het dodelijke geweld tegen Iraanse demonstranten heeft het Iraanse regime "een behoorlijke grens" overschreden, zei hij voor het begin van de vergadering met zijn EU-collega's. Het is belangrijk om de ruggengraat van de Iraanse overheid als terroristische organisatie te beschouwen, zei hij in Brussel.
13 uur geleden