Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Faber belooft grensgemeenten nu te betrekken bij controles

Faber belooft grensgemeenten nu te betrekken bij controles

BAARLE-NASSAU (ANP) - Minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) heeft toegegeven dat ze grensgemeenten eerder had moeten betrekken bij haar plannen voor grenscontroles, na beklag van 46 burgemeesters. In een gesprek dat volgde op een brief met daarin de zorgen over de uitvoering en de gang van zaken, beloofde Faber beterschap. "Ze heeft de belofte gedaan om bij de evaluaties na drie en na zes maanden de grensgemeenten te betrekken", laat een woordvoerder van de gemeente Baarle-Nassau weten.

Een woordvoerder laat namens Faber weten dat er een constructief gesprek is gevoerd en de minister ook in de toekomst met de burgemeesters van de grensgemeentes in gesprek zal blijven over het verloop van de controles.

Burgemeester Marjon de Hoon-Veelenturf van de Brabantse gemeente Baarle-Nassau had als voorzitter van de samenwerkende grensgemeenten de brief naar Faber gestuurd. Anderhalve week later zat ze samen met de burgemeesters van het Noord-Groningse Oldambt en het Achterhoekse Winterswijk aan tafel bij de minister. Zij deelden onder andere hun zorgen over oponthoud voor inwoners die dagelijks de grens met Duitsland of België overgaan en over de onduidelijkheid over de werkwijze van de controles.

Met de grenscontroles wil het kabinet migratie en mensensmokkel tegengaan. De Koninklijke Marechaussee (KMar) zal daarom vanaf 9 december extra controles uitvoeren "op basis van informatie en risicoanalyse", zo vat de woordvoerder van De Hoon-Veelenturf samen. Er worden geen fuiken gezet, waarmee de zorgen over lange wachttijden bij de grens lijken weggenomen.

Meer uit Politiek

NAVO-chef Rutte benadrukt onomkeerbaarheid toetreding Oekraïne

BEMOWO PISKIE (ANP) - "Het pad van Oekraïne naar de NAVO is onomkeerbaar", benadrukt NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte op de NAVO-basis in het Poolse Bemowo Piskie. De NAVO-topman is daar om de eenheid binnen het militaire bondgenootschap en aan de oostflank van het NAVO-gebied kracht bij te zetten.

4 uur geleden
Aartsen: bodycams conducteurs in januari, NS spreekt hem tegen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet en de NS spreken elkaar tegen over de bodycams die conducteurs krijgen. NS-conducteurs krijgen in januari bodycams, zei demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) in een debat over het spoor. De NS verwacht dat de bodycams eind maart of begin april worden geleverd en dat de eerste conducteurs ze rond de zomer inzetten.

6 uur geleden
Kamer wil vaccinatie vogelgriep, maar vreest handelsproblemen

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer ziet vaccinaties voor pluimvee als dé oplossing tegen de vogelgriep, maar vreest dat producten van gevaccineerde dieren in het buitenland momenteel nog niet worden geaccepteerd. Tijdens een Kamerdebat roepen het CDA en de VVD demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) op ervoor te zorgen dat de handelsbelemmeringen hiervoor worden opgeheven.

6 uur geleden
Jetten wil ruim voor 30 januari inhoudelijk overleg afronden

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten hoopt "ruim" voor 30 januari klaar te zijn met de inhoudelijke gesprekken tussen D66, VVD en CDA over een coalitieakkoord zodat "voldoende tijd" overblijft om te praten met andere partijen over een vorm van samenwerking. Dat zei Jetten donderdag voor aanvang van een nieuwe dag van formatieoverleg.

8 uur geleden
Veel zorgen over betaalbaarheid treinkaartjes in debat over spoor

DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer maakt zich zorgen over de betaalbaarheid van treinkaartjes. PVV, GroenLinks-PvdA, D66, VVD en ChristenUnie vroegen daar aandacht voor in een debat over het spoor. Maar de oplossingen die ze voorstellen, verschillen.

8 uur geleden
Schoof vindt het belangrijk dat EU-deal met Zuid-Amerika rondkomt

BRUSSEL (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof noemt het "belangrijk" dat de handelsdeal die de EU met Mercosur-landen (Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay) wil sluiten, rondkomt. Dat zei hij voorafgaand aan de EU-top. De Mercosur-deal staat niet op de agenda voor de top, maar speelt mede vanwege de boerenprotesten in Brussel wel een rol en zal tijdens een diner aan bod komen.

10 uur geleden
Schoof herhaalt: EU-akkoord zonder België is 'zeer ongewenst'

BRUSSEL (ANP) - Een akkoord over het gebruiken van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne zonder België is "zeer ongewenst", herhaalt demissionair premier Dick Schoof voor het begin van de EU-top. Tijdens de top moet een beslissing vallen over het gebruiken van die bevroren tegoeden, die in België staan. België is fel tegen en eist harde toezeggingen van alle EU-landen over het eventueel terugbetalen van het geld.

11 uur geleden