Faber belooft grensgemeenten nu te betrekken bij controles
BAARLE-NASSAU (ANP) - Minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) heeft toegegeven dat ze grensgemeenten eerder had moeten betrekken bij haar plannen voor grenscontroles, na beklag van 46 burgemeesters. In een gesprek dat volgde op een brief met daarin de zorgen over de uitvoering en de gang van zaken, beloofde Faber beterschap. "Ze heeft de belofte gedaan om bij de evaluaties na drie en na zes maanden de grensgemeenten te betrekken", laat een woordvoerder van de gemeente Baarle-Nassau weten.
Een woordvoerder laat namens Faber weten dat er een constructief gesprek is gevoerd en de minister ook in de toekomst met de burgemeesters van de grensgemeentes in gesprek zal blijven over het verloop van de controles.
Burgemeester Marjon de Hoon-Veelenturf van de Brabantse gemeente Baarle-Nassau had als voorzitter van de samenwerkende grensgemeenten de brief naar Faber gestuurd. Anderhalve week later zat ze samen met de burgemeesters van het Noord-Groningse Oldambt en het Achterhoekse Winterswijk aan tafel bij de minister. Zij deelden onder andere hun zorgen over oponthoud voor inwoners die dagelijks de grens met Duitsland of België overgaan en over de onduidelijkheid over de werkwijze van de controles.
Met de grenscontroles wil het kabinet migratie en mensensmokkel tegengaan. De Koninklijke Marechaussee (KMar) zal daarom vanaf 9 december extra controles uitvoeren "op basis van informatie en risicoanalyse", zo vat de woordvoerder van De Hoon-Veelenturf samen. Er worden geen fuiken gezet, waarmee de zorgen over lange wachttijden bij de grens lijken weggenomen.
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver was dinsdagochtend kort in Rotterdam, waar zijn partij in peilingen dicht achter Leefbaar Rotterdam lijkt te staan. "Het is nek aan nek", zei Klaver tegen het ANP. "Voor het eerst in een hele lange tijd kan een progressieve partij hier weer de grootste worden."
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert wil ervoor zorgen dat er binnen vier jaar geen groot lerarentekort meer is. "In een land met een structureel lerarentekort wordt het fundament waar we voor staan, de jeugd opleiden, wel kwetsbaar."
18 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU is nog altijd aan het kijken naar de voor- en nadelen van een prijsplafond, zei minister Stientje van Veldhoven (Klimaat) na overleg met de EU-ministers voor energie. "Een prijsplafond klinkt aantrekkelijk, want dan blijft de prijs laag", zei ze. "Maar het zou ook kunnen betekenen dat we misschien geen gas meer naar Europa krijgen als de prijs in de rest van de wereld wel hoger is."
18 uur geledenBERLIJN (ANP) - Er is nog geen plan voor een missie in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten op bezoek bij de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in Berlijn. "Zoals altijd staat Nederland open voor suggesties, maar op dit moment ligt er geen concreet voorstel op tafel", aldus Jetten op een gezamenlijke persconferentie.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) ziet een militaire missie in de Straat van Hormuz "op dit moment absoluut niet gebeuren. Daar is ook geen draagvlak voor", zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
18 uur geledenLEIDEN (ANP) - Minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap spreekt maandagavond met de studentenrabbijn Yanki Jacobs en met een aantal joodse studenten. Het gesprek gaat onder meer over de zorgen over de veiligheid die leven bij joodse studenten, maar ook over de recente aanslag bij een joodse school in Amsterdam.
19 uur geledenLEIDEN (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken (CDA) zegt zich zorgen te maken over de toenemende intimidatie van lokale politici. Volgens de minister is het nu onderdeel van het politieke debat. "Het is goed dat gemeenten er extra aandacht voor hebben."
19 uur geleden