F1-team Red Bull krijgt gevraagde stop op doorontwikkelen motor
LONDEN (ANP/RTR) - Het doorontwikkelen van de motoren in de Formule 1-wagens wordt vanaf 2022 voorlopig verboden. De teams hebben dat na overleg met de autosportfederatie FIA, de Formule 1-organisatie en de fabrikanten van de motoren afgesproken. Dat is goed nieuws voor Red Bull Racing, het team van Max Verstappen dat onder die voorwaarden de motoren van Honda aan het einde van 2021 wil overnemen.
Alle partijen kwamen in de vergadering tot een unaniem akkoord om het doorontwikkelen van de krachtbron van de F1-bolides na 2021 voorlopig stil te leggen, tot de invoering van een nieuw motorreglement. "Een belangrijke ontwikkeling die staat voor de eenheid en collegialiteit binnen de sport", wordt het akkoord genoemd. Voor de toekomst wordt in een werkgroep ook gekeken naar kostenreductie en verduurzaming.
Voor Red Bull is de beslissing van belang. Het team bereikte afgelopen maand een akkoord met Honda over overname van de motoren. De renstal wil de krachtbronnen in eigen beheer gaan onderhouden, maar heeft niet de kennis in huis om de motor verder te ontwikkelen. Red Bull had daarop de FIA opgeroepen om een motorstop door te voeren.
Meer uit Sport
CHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
19 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
23 uur geleden