F1-team Red Bull krijgt gevraagde stop op doorontwikkelen motor
LONDEN (ANP/RTR) - Het doorontwikkelen van de motoren in de Formule 1-wagens wordt vanaf 2022 voorlopig verboden. De teams hebben dat na overleg met de autosportfederatie FIA, de Formule 1-organisatie en de fabrikanten van de motoren afgesproken. Dat is goed nieuws voor Red Bull Racing, het team van Max Verstappen dat onder die voorwaarden de motoren van Honda aan het einde van 2021 wil overnemen.
Alle partijen kwamen in de vergadering tot een unaniem akkoord om het doorontwikkelen van de krachtbron van de F1-bolides na 2021 voorlopig stil te leggen, tot de invoering van een nieuw motorreglement. "Een belangrijke ontwikkeling die staat voor de eenheid en collegialiteit binnen de sport", wordt het akkoord genoemd. Voor de toekomst wordt in een werkgroep ook gekeken naar kostenreductie en verduurzaming.
Voor Red Bull is de beslissing van belang. Het team bereikte afgelopen maand een akkoord met Honda over overname van de motoren. De renstal wil de krachtbronnen in eigen beheer gaan onderhouden, maar heeft niet de kennis in huis om de motor verder te ontwikkelen. Red Bull had daarop de FIA opgeroepen om een motorstop door te voeren.
Meer uit Sport
WEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.
40 minuten geledenWEVELGEM (ANP) - Jasper Philipsen heeft met de zege in de klassieker In Flanders Fields - From Middelkerke To Wevelgem een langgekoesterde wens vervuld. "De zestigste overwinning is supermooi. Deze wedstrijd wilde ik al heel lang winnen, maar ik had nooit het supergevoel en kwam in de finale nooit in de positie om te winnen", zei de 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech in het flashinterview.
1 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de Belgische klassieker In Flanders Fields, From Middelkerke To Wevelgem gewonnen. De 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech was na 240,8 kilometer de beste in de sprint. Het peloton had in de slotfase de vluchters Mathieu van der Poel en de Belgen Wout van Aert en Alec Segaert bijgehaald in de wedstrijd die bekendstaat als Gent-Wevelgem.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).
4 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
8 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
9 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
10 uur geleden