Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

F1-team Alpine gaat vanaf 2026 rijden met Mercedes-motoren

F1-team Alpine gaat vanaf 2026 rijden met Mercedes-motoren

ENSTONE (ANP/DPA) - Het Formule 1-team Alpine gaat vanaf 2026 gebruikmaken van motoren van Mercedes. De samenwerking met de Duitse fabrikant loopt in ieder geval tot en met 2030, meldde de renstal.

Het Franse team maakte anderhalve maand geleden bekend dat autofabrikant Renault vanaf 2026 stopt met de productie van Formule 1-motoren, waardoor Alpine op zoek moest naar een andere leverancier.

Alpine gaat in 2026 ook een versnellingsbak van Mercedes afnemen, maar volgens berichten wil Alpine vanaf 2027 een eigen versnellingsbak gaan gebruiken.

Nieuwe regels

In seizoen 2026 gaan er nieuwe regels in over de motoren in de Formule 1, waarbij meer nadruk komt te liggen op de accu en het gebruik van 100 procent duurzame brandstoffen.

Alpine verraste in een moeizaam seizoen door bij de Grote Prijs van Brazilië ruim een week geleden als tweede en derde te eindigen met de coureurs Esteban Ocon en Pierre Gasly. Ocon verlaat het team volgend seizoen. In zijn plaats gaat de Australiër Jack Doohan rijden.

Meer uit Sport

Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

2 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

2 uur geleden
Stadion Miami na Formule 1-race op tijd klaar voor WK voetbal

MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.

3 uur geleden
Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

17 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

22 uur geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

1 dag geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

1 dag geleden