F1-coureur Vettel krijgt gridstraf na motorwissel
AUSTIN (ANP) - De Duitse Formule 1-coureur Sebastian Vettel zal zondag bij de Grand Prix van de Verenigde Staten vanuit de achterhoede van start moeten gaan. De 34-jarige kopman van Aston Martin neemt zijn vierde motor van het seizoen in gebruik. Daarmee krijgt hij automatisch een gridstraf. Eerder overkwam dat ook al onder anderen Max Verstappen, de leider in het WK-klassement, en titelverdediger Lewis Hamilton. Reglementair is per seizoen het gebruik van drie motoren toegestaan zonder sancties.
Vettel is aan zijn eerste seizoen bezig bij Aston Martin. De viervoudige wereldkampioen neemt in de WK-stand vooralsnog de teleurstellende twaalfde plaats in, met nog zes races te gaan.
Meer uit Sport
BRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
14 minuten geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
20 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
21 uur geleden