F1-coureur Russell uitzinnig na verrassende zege op Spa-circuit
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - George Russell vond dat de wagen en de banden tijdens de race zo goed aanvoelden dat hij besloot geen tweede stop te maken. De 26-jarige Mercedes-coureur reed door op de harde banden en boekte verrassend de overwinning in de Grote Prijs van België. "Geweldig", zei hij. "Dit hadden we echt niet durven voorspellen."
"De wagen voelde fantastisch en de banden waren nog goed. Ik bleef maar zeggen dat we een eenstopper konden doen", reageerde Russell in het interview na afloop. "Dit was echt een teamprestatie. De jongens van de strategie hebben geweldig werk geleverd. Maar dit was alleen mogelijk omdat de wagen goed voelde en de snelheid er was."
Russell sprak ook van een geweldig resultaat in Spa-Francorchamps voor het team met de eerste en tweede plaats. "En drie overwinningen in zes races. Ik zou wel weer een race willen volgend weekend", zei hij over de zomerstop tot de Dutch GP van 25 augustus.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 dag geleden