F1-coureur Russell uitzinnig na verrassende zege op Spa-circuit
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - George Russell vond dat de wagen en de banden tijdens de race zo goed aanvoelden dat hij besloot geen tweede stop te maken. De 26-jarige Mercedes-coureur reed door op de harde banden en boekte verrassend de overwinning in de Grote Prijs van België. "Geweldig", zei hij. "Dit hadden we echt niet durven voorspellen."
"De wagen voelde fantastisch en de banden waren nog goed. Ik bleef maar zeggen dat we een eenstopper konden doen", reageerde Russell in het interview na afloop. "Dit was echt een teamprestatie. De jongens van de strategie hebben geweldig werk geleverd. Maar dit was alleen mogelijk omdat de wagen goed voelde en de snelheid er was."
Russell sprak ook van een geweldig resultaat in Spa-Francorchamps voor het team met de eerste en tweede plaats. "En drie overwinningen in zes races. Ik zou wel weer een race willen volgend weekend", zei hij over de zomerstop tot de Dutch GP van 25 augustus.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
3 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
7 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
13 uur geleden