F1-coureur Russell biedt Bottas alsnog excuses aan voor crash
LONDEN (ANP) - Formule 1-coureur George Russell (Williams) heeft alsnog aan Valtteri Bottas (Mercedes) excuses aangeboden voor de zware crash zondag bij de Grote Prijs van Emilia Romagna. "Het was zondag geen dag om trots op te zijn", gaf de 23-jarige Brit toe.
"Nu ik de tijd heb genomen om terug te kijken op wat er gebeurde, weet ik dat ik de hele situatie beter had moeten afhandelen", vervolgde hij. "De gemoederen lopen soms hoog op en zondag had ik mijn emoties niet onder controle. Daarvoor bied ik mijn verontschuldigingen aan, aan Valtteri, mijn team en iedereen die zich door mijn acties benadeeld heeft gevoeld. Zo ben ik niet en ik verwacht meer van mezelf, omdat ik weet dat anderen ook meer van mij verwachten."
Bottas en Russell gaven elkaar na afloop de schuld voor de aanrijding. De Brit had meer snelheid en probeerde de Fin buitenom in te halen, maar juist op de plek waar een kleine knik in de baan zit, raakten de twee bolides elkaar. Het leidde tot een zware crash, veel brokstukken op de baan en zelfs een tijdelijk stilgelegde race. Russell stapte als eerste uit zijn zwaar beschadigde racewagen en ging verhaal halen bij Bottas, die de boze tik van Russell op zijn helm beantwoordde met een opgestoken middelvinger.
Beide coureurs moesten zich na de race melden bij de stewards, die na onderzoek besloten om geen straffen uit te delen. Ze beoordeelden de crash als "een race-ongeluk".
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
14 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
56 minuten geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
1 uur geledenLIWA PALACE (ANP) - Isaac del Toro heeft de eerste etappe van de UAE Tour gewonnen. De Mexicaan van UAE Team Emirates was de snelste in de oplopende laatste kilometer van een verder vlakke etappe. De Nederlandse sprinter Cees Bol snelde naar plek twee.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de derde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
1 uur geleden