Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

F1-coureur Hamilton zegt weer te gaan winnen, maar het duurt even

F1-coureur Hamilton zegt weer te gaan winnen, maar het duurt even

JEDDAH (ANP/RTR/AFP) - Autocoureur Lewis Hamilton twijfelt er niet aan dat hij een overwinning zal toevoegen aan zijn recordaantal van 103 grandprixzeges. De zevenvoudig wereldkampioen van Mercedes kan in de aanloop naar de tweede grand prix van het seizoen in Saudi-Arabië echter niet zeggen hoelang hij moet wachten op die zege.

De laatste overwinning van Hamilton dateert van 5 december 2021, toen hij met de Grote Prijs van Saudi-Arabië de voorlaatste race van het seizoen op zijn naam schreef. Max Verstappen kaapte een week later in Abu Dhabi de wereldtitel voor Hamilton weg. In het afgelopen seizoen lukte het de Britse coureur niet om een race te winnen.

"Ik zal opnieuw winnen", zei de 38-jarige Brit vooraf aan de race in Jeddah. "Het gaat alleen even duren." Hamilton finishte als vijfde in de openingsrace in Bahrein en klaagde na afloop dat het team bij het ontwikkelen van de nieuwe auto niet naar hem had geluisterd.

Familie

Die kritiek nam de Brit twee weken later gedeeltelijk terug. "Achteraf was dat wellicht niet de beste woordkeuze", zei Hamilton. "Er zijn natuurlijk momenten dat je het niet eens bent met je team, maar het is belangrijk dat we blijven communiceren. Ik geloof nog steeds voor 100 procent in dit team. Het is mijn familie en ik zit hier al lang, dus ik ben niet van plan ergens anders heen te gaan."

Vorig seizoen verliep teleurstellend voor Hamilton, die vrijwel nooit in de buurt kwam van wereldkampioen Verstappen. Hij vreest dat het gat met Red Bull dit seizoen nog groter is geworden. "Ik denk dat ze in de vorige race niet tot het uiterste zijn gegaan, dus dat ze nog een stuk sneller zijn dan het leek. Ze zullen naar de wereldtitel rijden, als Ferrari ze niet kan stoppen."

Hamilton hoopt dat Mercedes ergens tijdens het seizoen de achterstand op Red Bull kan goedmaken. "Maar op dat punt is het waarschijnlijk te laat om voor de wereldtitel te strijden."

Meer uit Sport

Ploegleider zag Visma-renners plan uitvoeren, maar Yates baalt

CHAMPOLUC (ANP) - Simon Yates slaagde er in de negentiende etappe van de Giro d'Italia niet in tijd terug te pakken op klassementsleider Isaac Del Toro. Sterker nog, de Britse wielrenner van Visma - Lease a Bike verloor een halve minuut op de rozetruidrager uit Mexico en was bij Eurosport niet tevreden over de ploegtactiek. Volgens ploegleider Marc Reef ging het echter volgens plan.

10 minuten geleden
Derde tijd Verstappen in tweede Spaanse training, Piastri snelste

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft ook bij de tweede vrije training van de Grote Prijs van Spanje de beste tijd aan een McLaren moeten laten. Nu was dat Oscar Piastri. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 zette zelf in de Red Bull de derde tijd neer. Ook George Russell in de Mercedes was nog sneller.

56 minuten geleden
Turnster Geurts op vijfde plek in EK-finale op sprong

LEIPZIG (ANP) - Turnster Elze Geurts is bij de EK in het Duitse Leipzig vijfde geworden in de finale op het onderdeel sprong. De 30-jarige Geurts kwam na haar twee sprongen tot een gemiddelde van 13,233 punten. Het goud ging naar Karina Schönmaier uit Duitsland die 13,983 punten behaalde.

1 uur geleden
Del Toro behoudt roze in Giro, Prodhomme wint 19e etappe

CHAMPOLUC (ANP) - Wielrenner Isaac Del Toro heeft vrijdag de roze leiderstrui behouden na de negentiende etappe van de Giro d'Italia. De 21-jarige Mexicaan van UAE Team Emirates sloeg in de bergrit van Biella naar Champoluc de aanvallen van zijn concurrent Richard Carapaz uit Ecuador af en eindigde als tweede. Carapaz werd derde.

1 uur geleden
Beachvolleyballers Boermans en De Groot verder in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben zich bij het Elite16-toernooi in Ostrava voor de eerste tussenronde geplaatst. Het Oranjeduo voorkwam uitschakeling dankzij een zege op de Duitsers Paul Henning en Lui Wüst: 2-1 (21-16 17-21 15-6).

2 uur geleden
Griekspoor al vroeg de baan op voor derde ronde op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt zaterdag al vroeg de baan op voor zijn partij tegen de Amerikaan Ethan Quinn in de derde ronde van Roland Garros. De 28-jarige Nederlander is ingepland voor de eerste wedstrijd op baan 14, die om 11.00 uur begint.

3 uur geleden
Tweede tijd Verstappen achter Norris in eerste training Barcelona

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen is het raceweekend van de Grote Prijs van Spanje begonnen met een tweede tijd in de eerste vrije training. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 was in de Red Bull alleen langzamer dan de Brit Lando Norris in de McLaren.

4 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!