Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

F1-coureur Hamilton gaat ook naam van zijn moeder gebruiken

F1-coureur Hamilton gaat ook naam van zijn moeder gebruiken

DUBAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Lewis Hamilton gaat ook de achternaam van zijn moeder Carmen Larbalestier aannemen. Dat zei de zevenvoudig kampioen aan de vooravond van het nieuwe seizoen, waarin hij op jacht gaat naar zijn achtste wereldtitel.

De 37-jarige Brit kondigde in een interview in Dubai aan dat hij binnenkort zijn naam zal veranderen in Lewis Hamilton-Larbalestier. "Mijn moeders naam is Larbalestier en ik sta op het punt dat aan mijn achternaam toe te voegen", zei de Mercedes-coureur. "IK wil dat omdat ik het principe niet helemaal begrijp dat wanneer mensen trouwen de vrouw haar naam kwijtraakt. En ik wil echt dat de naam van mijn moeder voortleeft samen met de naam Hamilton." Hamiltons moeder Larbalestier scheidde van zijn vader toen hij jong was. Hij woonde bij zijn moeder tot hij twaalf jaar oud was.

De autocoureur greep na een controversiële ontknoping in de slotrace in Abu Dhabi naast zijn achtste wereldtitel. Die ging voor het eerst naar Max Verstappen. De Brit was daarna ruim twee maanden stil over zijn toekomst, maar kondigde in februari aan dat hij de strijd met Verstappen opnieuw aangaat. "Ik ben terug om voor die achtste wereldtitel te strijden."

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

9 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

9 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

10 uur geleden
Schaatsster Leerdam beëindigt seizoen en ontbreekt op WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.

11 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.

11 uur geleden
Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

16 uur geleden
Tennisser Zverev verrassend snel uitgeschakeld in Acapulco

ACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.

22 uur geleden