Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

F1-coureur De Vries snapt speculaties na uitblijven prestaties

F1-coureur De Vries snapt speculaties na uitblijven prestaties

MONACO (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries beseft dat er speculatie is over zijn toekomst in de Formule 1. De 28-jarige coureur van AlphaTauri is er in de eerste vijf races van zijn eerste seizoen nog niet in geslaagd in de punten te rijden en hoopt op verbetering bij de Grote Prijs van Monaco dit weekend.

"Die speculaties komen niet echt als een verrassing", zei De Vries, die vorig seizoen in de GP van Italië - die hij voor Williams reed - als negende eindigde. "Ik denk dat dat onderdeel is van onze wereld en uiteindelijk draait het om presteren en het laten zien op de baan."

De Friese autocoureur erkende dat hij wellicht iets te veel fouten had gemaakt. "Maar ik ben een mens en dat gebeurt, ik maak fouten. Ik probeer ervan te leren en door te gaan. Daarnaast denk ik dat ik een goede snelheid heb laten zien op sommige momenten. Dat geeft me moed en toont wat mij betreft aan dat de potentie er is. Persoonlijk denk ik dat het een kwestie van tijd is totdat de puzzelstukjes in elkaar vallen."

Europese races

De Vries wil graag in de races in Europa verbetering laten zien. "Wat ik leer gaat verschillende kanten op. Hoe je een weekend opbouwt, hoe je omgaat met de verschillende brandstofniveaus en banden, motorafstellingen en veranderende omstandigheden op de baan. We zijn begonnen met drie stratencircuits. Al die kleine dingen tellen op. Het is niet één aspect dat uitdagend is. Het is ons beroep en ik geef alles wat ik heb."

De 'rookie' van AlphaTauri kreeg steun van landgenoot Max Verstappen. "Aan het begin van je carrière in de Formule 1 wil je een goede start hebben, maar dat is niet altijd zo. Door nog harder te proberen, gaat dat ook niet lukken", zei de regerend wereldkampioen.

Advies Verstappen

Verstappen raadde De Vries aan zich op zijn taak te focussen en het niet nog moeilijker te maken. "Hij weet dat zelf ook. Hij weet wat hij moet doen, het moet nog even kloppen. Hij moet alleen nog een goed resultaat halen. Ik denk dat dat hem veel zal helpen."

Meer uit Sport

Wiegman met Engeland door op EK na ruime zege op Wales

SANKT GALLEN (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben op het EK in Zwitserland geen fout gemaakt tegen Wales. De formatie van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman won in Sankt Gallen het laatste groepsduel met 6-1 en gaat als nummer 2 in de poule van Oranje door naar de kwartfinales.

2 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz en wint eerste titel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Italiaan Jannik Sinner heeft voor het eerst de titel op Wimbledon veroverd. De nummer 1 van de tenniswereld was na iets meer dan drie uur met 4-6 6-4 6-4 6-4 te sterk voor tweevoudig winnaar Carlos Alcaraz uit Spanje.

5 uur geleden
Volleybalsters na nederlaag tegen Italië klaar in Nations League

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de Nations League in Apeldoorn afgesloten met een nederlaag tegen Italië. De olympisch kampioen kreeg felle tegenstand van Oranje, maar won uiteindelijk met 3-0 (25-23 28-26 25-18)

8 uur geleden
Van der Poel mist zege maar helpt teamgenoot Rickaert naar podium

CHÂTEAUROUX (ANP) - Mathieu van der Poel werd zondag in Châteauroux minder dan een kilometer voor de finish ingehaald door het sprintende peloton. Zo won niet de Nederlander van Alpecin-Deceuninck, maar de Belg Tim Merlier de negende etappe van de Tour de France. "Ik had gehoopt dat het net voldoende was, maar ik heb in ieder geval mijn ploeggenoot Jonas Rickaert kunnen helpen een droom waar te maken", vertelde Van der Poel bij de NOS.

8 uur geleden
Motorcrosser Vlaanderen derde in Grote Prijs van Finland

IITTI (ANP) - Motorcrosser Calvin Vlaanderen is op het podium beland in de Grote Prijs van Finland. Hij eindigde op het circuit van de Kymiring als derde dankzij een vierde plaats in de eerste en een derde plaats in de tweede manche. Glenn Coldenhoff eindigde als vierde (tweede en vijfde in de heats). De overwinning in Finland was voor de Belg Lucas Coenen, die beide manches won.

8 uur geleden
Merlier boekt tweede ritzege in Tour de France

CHÂTEAUROUX (ANP) - Tim Merlier heeft de negende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een vlakke rit van Chinon naar Châteauroux over 174 kilometer, die eindigde in een massasprint. Dat gebeurde pas nadat het peloton kort voor de finish Mathieu van der Poel, na een aanval vanaf de start samen met zijn Belgische ploeggenoot Jonas Rickaert, had achterhaald.

8 uur geleden
Waterpolosters verliezen op WK van titelverdediger Amerika

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore hun eerste nederlaag geleden. Titelverdediger Verenigde Staten was net wat sterker dan de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis en won met 11-9 (3-2 4-3 2-1 2-3). Op de Olympische Spelen van Parijs wist Oranje nog van de Amerikaanse ploeg te winnen in de strijd om het brons.

9 uur geleden