Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

F1-coureur Alonso opvolger van Vettel bij Aston Martin

F1-coureur Alonso opvolger van Vettel bij Aston Martin

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso volgt komend seizoen Sebastian Vettel op bij Aston Martin. De Britse renstal maakt bekend dat de 41-jarige Spanjaard een contract voor meerdere jaren heeft getekend.

Alonso komt sinds vorig jaar uit voor het team Alpine F1. In 2005 en 2006 werd hij bij Renault wereldkampioen. Daarna reed de Spanjaard voor Ferrari en McLaren, totdat hij eind 2018 afscheid nam. Twee jaar later keerde Alonso terug in de Formule 1.

Vettel (35) maakte afgelopen week bekend dat hij na dit seizoen stopt. De Duitse viervoudig wereldkampioen komt sinds vorig jaar uit voor Aston Martin. Daarvoor reed hij voor Red Bull en Ferrari.

Ambitie

"Dit team heeft duidelijk de energie en toewijding om te winnen en is op dit moment een van de spannendste teams in de Formule 1", zei Alonso over de renstal van de Canadese teameigenaar Lawrence Stroll, de vader van de andere Aston Martin-coureur Lance Stroll. "Ik ken Lawrence en Lance al heel lang en het is overduidelijk dat ze de ambitie en passie hebben om te slagen in de Formule 1."

Alonso zegt dat hij de renstal heeft zien groeien. "Niemand in de Formule 1 laat momenteel meer visie en toewijding om te winnen zien. Ik heb nog steeds de honger en ambitie om vooraan mee te strijden en wil onderdeel zijn van een organisatie die wil leren, ontwikkelen en slagen", zegt de gelouterde coureur. "Ik wil weer winnen en moet daarom deze kans grijpen."

Winnaar

Voor Lawrence Stroll is Alonso altijd een winnaar geweest. "Het was daarom een logische stap om hem uit te nodigen onderdeel te worden van de ontwikkeling van dit winnend team", aldus de Canadese miljardair. "We kwamen er snel achter dat we dezelfde ambities en waarden hebben."

Alonso heeft dit seizoen 41 punten verzameld, waarmee hij tiende staat in de door Max Verstappen aangevoerde WK-stand. Zijn beste uitslag is de vijfde plaats in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Vorig jaar haalde Alonso bij de GP van Qatar het podium met een derde plaats.

Meer uit Sport

Signell neemt ervaren Polman en Abbingh op in selectie WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.

8 uur geleden
Djokovic denkt dat dopingschorsing Sinner blijft achtervolgen

LONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.

9 uur geleden
NBA komt met nieuwe opzet All-Star Game

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.

10 uur geleden
Tennisser Griekspoor doet mee aan ATP-toernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.

1 dag geleden
Veldrijdster Brand boekt in Niel vijfde zege van seizoen

NIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.

1 dag geleden
Sinner begint ATP Finals met zege op Auger-Aliassime

TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.

1 dag geleden
Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

2 dagen geleden