F-Side van Ajax zingt Kroes toe en vindt dat Van Praag weg moet
AMSTERDAM (ANP) - De F-Side heeft tijdens het thuisduel van Ajax met FC Twente hun steun uitgesproken voor Alex Kroes. De harde supporterskern van de thuisploeg wil dat de raad van commissarissen snel terugkomt op het voorgenomen besluit om de algemeen directeur te ontslaan omdat hij met voorkennis in het aandeel Ajax zou hebben gehandeld.
De F-Side scandeerde de naam van Kroes. Fans zongen ook: Van Praag oprotten. Ook hingen er spandoeken met de naam van Kroes in de Johan Cruijff ArenA. Van Praag is de voorzitter van de raad van commissarissen. Hij vindt net als de overige commissarissen dat Kroes niet kan aanblijven.
"We hebben ons uitgebreid laten voorlichten door wel vijf of zes advocaten van NautaDutilh", zei Van Praag over de kwestie met Kroes. "Daarna hebben we een weloverwogen beslissing genomen. Je kunt geen directeur handhaven die iets doet wat strafbaar is. Dat kan ik ook niet aan onze stakeholders uitleggen."
Mislintat
Vlak voor het duel tussen Ajax en FC Twente maakte de thuisclub bekend dat Annette Mosman, Georgette Schlick en Cees van Oevelen uit de raad van commissarissen stappen. Zij stellen hun positie beschikbaar omdat zij van mening zijn dat de discussie zich nu te veel rondom hun persoon concentreert, terwijl deze gericht zou moeten zijn op de inhoud.
Mosman, Schlick en Van Oevelen zaten afgelopen zomer ook in de rvc toen de in het begin van het seizoen ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat ruim 100 miljoen euro uitgaf aan twaalf nieuwe spelers. Volgens de F-Side hadden ze Mislintat een halt moeten toeroepen als toezichthouders.
Zelf ook in de fout
Mosman, Schlick en Van Oevelen zijn de volgende slachtoffers in de crisis bij Ajax, na Mislintat, trainer Maurice Steijn, rvc-voorzitter Pier Eringa en Chief Sports Officer Maurits Hendriks. Van Praag en de overige commissarissen werden zaterdagavond door de bestuursraad van Ajax onder druk gezet om een terugkeer van Kroes te heroverwegen.
De bestuursraad vertegenwoordigt de vereniging Ajax en heeft veel macht omdat de leden 73 procent van de aandelen van de club in bezit hebben. De bestuursraad kan de rvc van Ajax laten ontbinden.
Van Praag is zelf ook in de fout gegaan met zijn aandelen Ajax. Hij heeft zijn honderd aandelen te laat aangegeven bij Autoriteit Financiële Markten (AFM), nadat hij aan de slag was gegaan bij de rvc. Dat bleek aan paar dagen nadat Kroes geschorst was.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
24 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.
6 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
17 uur geledenGIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
21 uur geleden