Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

F-Side van Ajax zingt Kroes toe en vindt dat Van Praag weg moet

F-Side van Ajax zingt Kroes toe en vindt dat Van Praag weg moet

AMSTERDAM (ANP) - De F-Side heeft tijdens het thuisduel van Ajax met FC Twente hun steun uitgesproken voor Alex Kroes. De harde supporterskern van de thuisploeg wil dat de raad van commissarissen snel terugkomt op het voorgenomen besluit om de algemeen directeur te ontslaan omdat hij met voorkennis in het aandeel Ajax zou hebben gehandeld.

De F-Side scandeerde de naam van Kroes. Fans zongen ook: Van Praag oprotten. Ook hingen er spandoeken met de naam van Kroes in de Johan Cruijff ArenA. Van Praag is de voorzitter van de raad van commissarissen. Hij vindt net als de overige commissarissen dat Kroes niet kan aanblijven.

"We hebben ons uitgebreid laten voorlichten door wel vijf of zes advocaten van NautaDutilh", zei Van Praag over de kwestie met Kroes. "Daarna hebben we een weloverwogen beslissing genomen. Je kunt geen directeur handhaven die iets doet wat strafbaar is. Dat kan ik ook niet aan onze stakeholders uitleggen."

Mislintat

Vlak voor het duel tussen Ajax en FC Twente maakte de thuisclub bekend dat Annette Mosman, Georgette Schlick en Cees van Oevelen uit de raad van commissarissen stappen. Zij stellen hun positie beschikbaar omdat zij van mening zijn dat de discussie zich nu te veel rondom hun persoon concentreert, terwijl deze gericht zou moeten zijn op de inhoud.

Mosman, Schlick en Van Oevelen zaten afgelopen zomer ook in de rvc toen de in het begin van het seizoen ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat ruim 100 miljoen euro uitgaf aan twaalf nieuwe spelers. Volgens de F-Side hadden ze Mislintat een halt moeten toeroepen als toezichthouders.

Zelf ook in de fout

Mosman, Schlick en Van Oevelen zijn de volgende slachtoffers in de crisis bij Ajax, na Mislintat, trainer Maurice Steijn, rvc-voorzitter Pier Eringa en Chief Sports Officer Maurits Hendriks. Van Praag en de overige commissarissen werden zaterdagavond door de bestuursraad van Ajax onder druk gezet om een terugkeer van Kroes te heroverwegen.

De bestuursraad vertegenwoordigt de vereniging Ajax en heeft veel macht omdat de leden 73 procent van de aandelen van de club in bezit hebben. De bestuursraad kan de rvc van Ajax laten ontbinden.

Van Praag is zelf ook in de fout gegaan met zijn aandelen Ajax. Hij heeft zijn honderd aandelen te laat aangegeven bij Autoriteit Financiële Markten (AFM), nadat hij aan de slag was gegaan bij de rvc. Dat bleek aan paar dagen nadat Kroes geschorst was.

Meer uit Voetbal

Opnieuw hoofdrol voor Malen met 2 treffers bij winnend AS Roma

LECCE (ANP) - Donyell Malen heeft opnieuw een hoofdrol opgeëist bij AS Roma. De Oranje-international maakte de eerste twee doelpunten tijdens een 4-0-zege bij Lecce. De aanvaller tekende vorige week tijdens de gewonnen openingswedstrijd tegen Fiorentina (4-0) al voor een hattrick.

1 uur geleden
Messi kondigt afscheid van nationale ploeg Argentinië aan

MIAMI (ANP) - Lionel Messi komt niet meer voor de nationale voetbalploeg van Argentinië uit. De 39-jarige aanvaller van Inter Miami heeft via sociale media zijn afscheid als international aangekondigd. De verloren finale van het WK tegen Spanje in de Verenigde Staten was zijn laatste landenwedstrijd.

5 uur geleden
Feyenoord: geen restitutie bij UEFA-straffen in Champions League

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat geen geld teruggeven aan supporters als er dit Champions League-seizoen door straffen van de UEFA vakken leeg moeten blijven. Dat heeft de Rotterdamse club maandag gemeld in de kaartverkoopinformatie voor de Europese wedstrijden. Ook wijst Feyenoord op een voorwaardelijke straf die nog openstaat vanwege wanordelijkheden vorig seizoen bij de thuiswedstrijd met Panathinaikos.

7 uur geleden
Manchester City betaalt 40 miljoen euro voor Braziliaan Allan

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de komst van Allan Elias bevestigd. De 22-jarige vleugelaanvaller komt over van Palmeiras. De Braziliaan heeft een vijfjarig contract ondertekend.

8 uur geleden
Sparta versterkt zich met middenvelder Hatenboer

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zich versterkt met Cedric Hatenboer. De middenvelder komt over van Anderlecht, waar hij nooit doorbrak. Hij heeft een vierjarig contract ondertekend, zo meldt de club uit Rotterdam.

8 uur geleden
Linksbuiten Emeran vertrekt bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Noam Emeran heeft afscheid genomen van FC Groningen. De 23-jarige Fransman kwam niet voor in de plannen van trainer Dick Lukkien en heeft zijn contract laten ontbinden. Zijn verbintenis liep aan het einde van dit seizoen af.

9 uur geleden
Verdediger Hilgers verlaat FC Twente voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Mees Hilgers maakt de overstap van FC Twente naar sc Heerenveen. Dat meldt de Friese Eredivisieclub maandag. De 25-jarige centrale verdediger heeft getekend voor twee jaar tot de zomer van 2028, met een optie voor een extra jaar.

10 uur geleden