Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

F-Side van Ajax zingt Kroes toe en vindt dat Van Praag weg moet

F-Side van Ajax zingt Kroes toe en vindt dat Van Praag weg moet

AMSTERDAM (ANP) - De F-Side heeft tijdens het thuisduel van Ajax met FC Twente hun steun uitgesproken voor Alex Kroes. De harde supporterskern van de thuisploeg wil dat de raad van commissarissen snel terugkomt op het voorgenomen besluit om de algemeen directeur te ontslaan omdat hij met voorkennis in het aandeel Ajax zou hebben gehandeld.

De F-Side scandeerde de naam van Kroes. Fans zongen ook: Van Praag oprotten. Ook hingen er spandoeken met de naam van Kroes in de Johan Cruijff ArenA. Van Praag is de voorzitter van de raad van commissarissen. Hij vindt net als de overige commissarissen dat Kroes niet kan aanblijven.

"We hebben ons uitgebreid laten voorlichten door wel vijf of zes advocaten van NautaDutilh", zei Van Praag over de kwestie met Kroes. "Daarna hebben we een weloverwogen beslissing genomen. Je kunt geen directeur handhaven die iets doet wat strafbaar is. Dat kan ik ook niet aan onze stakeholders uitleggen."

Mislintat

Vlak voor het duel tussen Ajax en FC Twente maakte de thuisclub bekend dat Annette Mosman, Georgette Schlick en Cees van Oevelen uit de raad van commissarissen stappen. Zij stellen hun positie beschikbaar omdat zij van mening zijn dat de discussie zich nu te veel rondom hun persoon concentreert, terwijl deze gericht zou moeten zijn op de inhoud.

Mosman, Schlick en Van Oevelen zaten afgelopen zomer ook in de rvc toen de in het begin van het seizoen ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat ruim 100 miljoen euro uitgaf aan twaalf nieuwe spelers. Volgens de F-Side hadden ze Mislintat een halt moeten toeroepen als toezichthouders.

Zelf ook in de fout

Mosman, Schlick en Van Oevelen zijn de volgende slachtoffers in de crisis bij Ajax, na Mislintat, trainer Maurice Steijn, rvc-voorzitter Pier Eringa en Chief Sports Officer Maurits Hendriks. Van Praag en de overige commissarissen werden zaterdagavond door de bestuursraad van Ajax onder druk gezet om een terugkeer van Kroes te heroverwegen.

De bestuursraad vertegenwoordigt de vereniging Ajax en heeft veel macht omdat de leden 73 procent van de aandelen van de club in bezit hebben. De bestuursraad kan de rvc van Ajax laten ontbinden.

Van Praag is zelf ook in de fout gegaan met zijn aandelen Ajax. Hij heeft zijn honderd aandelen te laat aangegeven bij Autoriteit Financiële Markten (AFM), nadat hij aan de slag was gegaan bij de rvc. Dat bleek aan paar dagen nadat Kroes geschorst was.

Meer uit Voetbal

Argentinië wint zonder Messi overtuigend van Bolivia

CÓRDOBA (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal heeft zijn eerste interland na de verloren WK-finale tegen Spanje met overtuigende cijfers gewonnen. Het team won in Córdoba met 4-0 van Bolivia in een vriendschappelijk duel.

5 uur geleden
Voetbalsters Chelsea en Lyon spelen gelijk, zege Bayern

LYON (ANP) - Voetbalsters Veerle Buurman en Wieke Kaptein hebben met Chelsea in de Champions League gelijkgespeeld bij OL Lyonnes. Het duel in Lyon eindigde in 0-0. Bij de Franse topclub speelden international Damaris Egurrola en voormalig Ajax-speelster Lily Yohannes.

14 uur geleden
Ronaldo verlaat selectie Portugal dag voor duel met Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Vedette Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van het Portugese elftal verlaten een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Denemarken. De 41-jarige voetballer heeft dat gedaan na uitspraken van bondscoach Jorge Jesus op de persconferentie, die eerder zei dat er niets aan de hand was.

16 uur geleden
Summerville over transfer naar Al-Hilal: alles klopte daar

THESSALONIKI (ANP) - Crysencio Summerville kreeg na het voorbije wereldkampioenschap voetbal met het Nederlands elftal aanbiedingen van meerdere clubs, ook uit Europa. Dat zei de rechtsbuiten woensdag in Thessaloniki, waar hij zich met Oranje voorbereidt op de Nations League-ontmoeting met Griekenland van donderdag.

17 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk bij nood rechts centraal in de verdediging

THESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk gaat donderdag bij het Nederlands elftal in geval van nood rechts centraal in de verdediging spelen. De 35-jarige aanvoerder doet dat liever niet, maar heeft in een gesprek met Xavi Hernández aangegeven daartoe wel bereid te zijn. Dat gaf de Spaanse bondscoach woensdag aan tijdens een persconferentie in Thessaloniki. Oranje speelt donderdag voor de Nations League tegen Griekenland.

17 uur geleden
Brugts en Van Asten winnen met FC Barcelona ruim bij AS Roma

ROME (ANP) - Voetbalsters Esmee Brugts en Renee van Asten hebben met FC Barcelona in de Champions League een ruime overwinning geboekt tegen AS Roma. In Rome won de Spaanse titelhouder met 6-0.

17 uur geleden
Xavi baalt van vele blessures bij Oranje: het zit ons niet mee

THESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández baalt van de vele blessures bij het Nederlands elftal. "We zijn niet echt gelukkig, het is vooral pure pech", zei de Spanjaard op een persconferentie in Thessaloniki, waar Oranje het donderdag in de Nations League opneemt tegen Griekenland.

17 uur geleden