Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

F-Side van Ajax zingt Kroes toe en vindt dat Van Praag weg moet

F-Side van Ajax zingt Kroes toe en vindt dat Van Praag weg moet

AMSTERDAM (ANP) - De F-Side heeft tijdens het thuisduel van Ajax met FC Twente hun steun uitgesproken voor Alex Kroes. De harde supporterskern van de thuisploeg wil dat de raad van commissarissen snel terugkomt op het voorgenomen besluit om de algemeen directeur te ontslaan omdat hij met voorkennis in het aandeel Ajax zou hebben gehandeld.

De F-Side scandeerde de naam van Kroes. Fans zongen ook: Van Praag oprotten. Ook hingen er spandoeken met de naam van Kroes in de Johan Cruijff ArenA. Van Praag is de voorzitter van de raad van commissarissen. Hij vindt net als de overige commissarissen dat Kroes niet kan aanblijven.

"We hebben ons uitgebreid laten voorlichten door wel vijf of zes advocaten van NautaDutilh", zei Van Praag over de kwestie met Kroes. "Daarna hebben we een weloverwogen beslissing genomen. Je kunt geen directeur handhaven die iets doet wat strafbaar is. Dat kan ik ook niet aan onze stakeholders uitleggen."

Mislintat

Vlak voor het duel tussen Ajax en FC Twente maakte de thuisclub bekend dat Annette Mosman, Georgette Schlick en Cees van Oevelen uit de raad van commissarissen stappen. Zij stellen hun positie beschikbaar omdat zij van mening zijn dat de discussie zich nu te veel rondom hun persoon concentreert, terwijl deze gericht zou moeten zijn op de inhoud.

Mosman, Schlick en Van Oevelen zaten afgelopen zomer ook in de rvc toen de in het begin van het seizoen ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat ruim 100 miljoen euro uitgaf aan twaalf nieuwe spelers. Volgens de F-Side hadden ze Mislintat een halt moeten toeroepen als toezichthouders.

Zelf ook in de fout

Mosman, Schlick en Van Oevelen zijn de volgende slachtoffers in de crisis bij Ajax, na Mislintat, trainer Maurice Steijn, rvc-voorzitter Pier Eringa en Chief Sports Officer Maurits Hendriks. Van Praag en de overige commissarissen werden zaterdagavond door de bestuursraad van Ajax onder druk gezet om een terugkeer van Kroes te heroverwegen.

De bestuursraad vertegenwoordigt de vereniging Ajax en heeft veel macht omdat de leden 73 procent van de aandelen van de club in bezit hebben. De bestuursraad kan de rvc van Ajax laten ontbinden.

Van Praag is zelf ook in de fout gegaan met zijn aandelen Ajax. Hij heeft zijn honderd aandelen te laat aangegeven bij Autoriteit Financiële Markten (AFM), nadat hij aan de slag was gegaan bij de rvc. Dat bleek aan paar dagen nadat Kroes geschorst was.

Meer uit Voetbal

Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

2 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

3 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

4 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

5 uur geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

6 uur geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

7 uur geleden
Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

9 uur geleden